+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Pieszy
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    14 Feb 2018
    Mieszka w
    krakow

    czerwona kontrolka akumulatora na desce rozdzielczej

    Witam serdecznie. Mam problem pojawia mi się co jakiś czas czerwona kontrolka od akumulatora na desce rozdzielczej. Spalił mi się alternator który został wymieniony, szczotki itp tez. Niestety nie pomogło co jakiś czas dalej się pojawia po czym gasze silnik i zapalam jeszcze raz w tedy kontrolka gaśnie. Został też wymieniony akumulator oraz komputer niestety nic nie pomogło. Będę wdzięczny za podpowiedzi co może być nie tak. Z góry bardza dziękuję.
    Dodam że jest to Ford Mondeo 2.0 diesel z 2004r.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Ogniomistrz Awatar bzikol
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    SILVER KOMBI - SERIA 50
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    jeszcze sprawdź wszystkie kable pomiędzy alternatorem rozrusznikiem i akumulatorem, ale moim zdaniem masz zły alternator,

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Sam alternator może być ok ale regulator daje ciała bo pewnie to zamiennik a nie Visteon jak było fabrycznie. Standardowy problem po fachowej "regeneracji" znany od wielu lat ale jak widać wciąż aktualny
    Cytat Zamieszczone przez miki1qw Zobacz posta
    oraz komputer niestety nic nie pomogło
    a kto to zaproponował? jeśli elektryk to niech się douczy, że mondeo mk3 przyjmuje tylko oryginał a regulatory napięcia zamienniki powodują właśnie takie problemy i koszty bo pewnie za komputer płaciłeś a było zupełnie niepotrzebne.
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 14-02-2018 o 15:17 Powód: Poprawiono nazwę firmy

  5. #4
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Alternatory do Mk3 to szczególny przypadek gdyż były stosowane również w innych samochodach gdzie alternator nie był sterowany komputerem- w końcu to typowy alternator serii 10300 stosowany w Fordach od lat 70-tych i na potrzeby kolejnych modeli aut jedynie modyfikowany.Oba te identyczne w zasadzie (za wyjątkiem sterowania) modele różnią się właśnie regulatorem napięcia i w Mk3 musi być zastosowany regulator napięcia przystosowany do sterowania komputerem (nieważne jakiej marki-nie musi to być koniecznie Visteon).Niestety wiedza elektryków-regeneratorów nawet w renomowanych (wydawało by się) warsztatach z reguły zatrzymała się w ubiegłym wieku i dla nich regulator to regulator i tyle.



  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Małopolska
    dokładnie. Przerabiałem temat po drodze do Bułgarii. Założyłem regenerowany z nie ori regulatorem. Ładował o 0,2V więcej niż zadawał komp i wywalało błąd. Więc po powrocie reklamacja i gość dosłał drugi, między czasie kupiłem używkę i do dziś hula. A regenerowany mam leży jako zapas już ori regulatorem. Jeśli chcesz to na priv mieszkam od Krakowa 10km
    Ostatnio edytowane przez Scaraab ; 14-02-2018 o 17:20
    Scaraab

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Sławek
    Opis
    mondeo 2.0 TDCI 2003
    Od
    05 Jan 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Mam dokładnie taki sam problem
    Altek regenerowany rok temu ale dopiero teraz tak się dzieje
    U mnie przed zapaleniem się lampki aku podbija obroty

  8. #7
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Aug 2017
    Mieszka w
    Chełm
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Sam alternator może być ok ale regulator daje ciała bo pewnie to zamiennik a nie Visteon jak było fabrycznie. Standardowy problem po fachowej "regeneracji" znany od wielu lat ale jak widać wciąż aktualny
    Cytat Zamieszczone przez miki1qw Zobacz posta
    oraz komputer niestety nic nie pomogło
    a kto to zaproponował? jeśli elektryk to niech się douczy, że mondeo mk3 przyjmuje tylko oryginał a regulatory napięcia zamienniki powodują właśnie takie problemy i koszty bo pewnie za komputer płaciłeś a było zupełnie niepotrzebne.
    To jak to z tym jest? Znam ludzi którzy mają zamienniki tego alternatora i wszystko działa dobrze. Ja mam podobny problem tylko że u mnie po 20 sec od odpalenia pojawia się ta kontrolka. I nie wiem co teraz zrobić. Jaki alternator najlepiej wybrać do benzyny 2.0 145km z 2004 R?

    Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sebiks Zobacz posta
    To jak to z tym jest? Znam ludzi którzy mają zamienniki tego alternatora i wszystko działa dobrze.
    Chyba nie ma zamienników, ja się przynajmniej z tym nie spotkałem, Lauber czy inne tego typu firmy to są regenerowane oryginały (wyglądające jak nowe) a nie nówki więc może regulator był oryginalny. W całym tym zamieszaniu z regeneracją przy zamienniku altka nie jest problemem stricte samo ładowanie tylko prawidłowa komunikacja pomiędzy regulatorem a ECU co powoduje świecenie kontrolki w liczniku

  10. #9
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Aug 2017
    Mieszka w
    Chełm
    @Jendrekmak Proszę http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6896548073. Alternator polskiej firmy autostarter. Wiele osób go poleca na grupie na fejsie i mam dwóch znajomych którzy mają ten alternator i podobno się sprawdza.

    Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez sebiks ; 25-02-2018 o 20:48

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Może wszystko wymienili i sprzedają jako nowe, w ofercie mają jeszcze 2 rodzaje regenerowanych do mk3 ale nie sądzę aby robili obudowy z aluminium (raczej odzysk oryginałów) i nie wiadomo jakiej jakości podzespoły wkładają (bo nie tylko regulator na dłuższą metę ma znaczenie). Może się i sprawdzają ale ja bym tego nie dotknął biorąc pod uwagę ilość roboty z montażem w np, TDCi.
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 26-02-2018 o 15:05

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sebiks Zobacz posta
    Wiele osób go poleca na grupie na fejsie i mam dwóch znajomych którzy mają ten alternator i podobno się sprawdza.
    Problemem nie jest sam alternator w sobie, a odpowiedni regulator napięcia, jeśli ściągają nawet najtańsze chińczakowe altki, ale wkładaj oryginalny regulator to jakoś to będzie działać.
    A patrząc na ich stronę odnoszę wrażenie że właśnie na tej zasadzie działają.
    Albo regenerowane, albo składak.
    Bo mają też w ofercie oryginały.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Aug 2017
    Mieszka w
    Chełm
    Mam możliwość kupna używanego oryginalnego za 150zl z benzyniaka 1. 8 warto? Może wy macie jakiś sklep gdzie mogę kupić oryginał. Czy z tdci tddi podejdzie do benzyniaka?

    Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez sebiks ; 26-02-2018 o 16:46

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Brak mocy + mrugająca kontrolka "spiralka" na desce rozdzielczej
    By mor3l in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-06-2017, 23:31
  2. [MkIII] śnieżynka kontrolka na desce rozdzielczej
    By jmaciek5 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-07-2016, 10:41
  3. [MkIV] coś brzeczy w desce rozdzielczej
    By ryszard533 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-01-2016, 16:38
  4. [MkI] Kontrolki na desce rozdzielczej
    By robebor in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-12-2007, 12:26
  5. [MkI] [MKI] kontrolki na desce rozdzielczej
    By laylow in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-10-2006, 09:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów