+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: grające opony

  1. #1
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    21 Oct 2017
    Mieszka w
    Lucynów Duży

    grające opony

    Witam
    Mam taką sytuacje w mondku mk2.
    Miałem problem z pochyłem i zbieżnością kół - niezależnie od kierunku jazdy opony grały cały czas.
    Zrobiłem zbieżność(bez ustawienia kąta- brak możliwości) wymieniłem przednie opony na inne używane i nastąpiła poprawa ,grało tylko przy skręcie w prawo.
    Ostatnio pojechałem na szarpaki i na tych szarpakach mechanik określił że powodem nie możliwości ustawienia kąta pochylenia są tuleje wahaczy i On nic więcej nie widzi z przyczyn.
    Wymieniłem całe wahacze i po tym zabiegu udało się ustawić i zbieżność i kąt nachylenia kół, niestety problem wyjących opon pozostał(tylko przy skręcie w prawo).
    Może macie pomysł gdzie szukać przyczyny takiej sytuacji?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    27 Feb 2018
    Mieszka w
    daleko
    Czy samochod masz od nowosci i czy mial jakas stuczke wczesniej? Moj egzemplarz od zawsze sciagal na prawo, bylem wymienic opony i nic wymienilem wachacze tez nic, gosc z [ciach], gdzie kupowalem czesci mial mnie juz dosc, pojechalem na warsztat i okazalo sie ze auto bylo uszkodzone i jest ,,skrzywione'' zle go pospawali no i klops;/ tak jest jak sie jest zielonym w tych sprawach.....
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 05-03-2018 o 23:24 Powód: ciach reklama

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    21 Oct 2017
    Mieszka w
    Lucynów Duży
    Witam
    odpowiadając na pytanie samochód mam w sumie od niedawna ,ale z tego co wiem nie miał żadnych przygód.
    A co do "grających opon" znalazłem odpowiedź na mój problem- Lewe łożysko przedniego koła.
    Mam na dzieje że po jego wymianie będzie ok.
    A pozwolę sobie podpiąć pytanie:Czy po wymianie w/w łożyska zbieżność do ponownego ustawienia?

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Ogólnie po wymianie łożyska, nie ma potrzeby ustawiania zbieżności. Zbieżność regulujesz wtedy, kiedy wymieniasz np końcówki drążka.
    wypisuję się z tego kraju...

Podobne wątki

  1. Opony całoroczne, opony M+S czy opony zimowe???
    By rezulteo opony in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-02-2013, 11:03
  2. [MkII] Opony....gdzie widnieje rok produkcji opony?
    By LaBobas in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-03-2008, 08:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów