+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice

    Mondeo MK4 2.0 ecoboost 240KM - brak mocy

    Witam

    Od wczoraj mam problem z brakiem mocy. Robilem wczoraj dluzsza trase, na początku tzn przez pierwsze 800km było wszystko ok, auto jechalo normalnie. Wjechalem do Polski i zatrzymałem się na stacji zatankować. Ruszylem ze stacji i zaczelo mi się wydawac ze auto jakos słabiej przyspiesza, ale mowie ze chyba mi się wydaje po takim dystansie. Przejechalem kolejne z 200km i stanalem na parkingu. Gdy ruszyłem, wlaczajac się na autostradę przycisnalem na 3 biegu i przy jakiś 4tys obrotow nagle szarpnelo. Wrzucilem później 4 bieg i pedal w podloge, auto niby przyspieszalo ale to nie było to co powinno. Poza tym rozpedzilem się do jakiś 160km/h i 5000 obrotow i dalej stoi. Pedal w podłodze a auto caly czas utrzymuje te 5000 obrotow i ta sama predkosc. Tak samo na innych biegach, auto nie zbiera się jak wcześniej. Od 3500 obrotow auto nie ma kopa jak wcześniej. Ale tez nie zawsze szarpnie podczas przyspieszania, czasem tak, czasem nie. Ale zawsze czuc niemoc od 3,5tys w gore. Jak by nie było turbiny, albo by nie dawala ciśnienia.

    Myslalem ze to paliwo, bo dziwnym zrzadzeniem losu zaowazylem ze cos może być nie tak zaraz po tankowaniu. Ale dzisiaj wyjezdzilem wszystko do zera i zatankowalem Vpower Racing i tez nie jest jak powinno.
    Auto nie jest jakos super stare, jest z 2013 roku, ma nalatane 52tys. km. Do tej pory wszystko było dobrze. Zbieralo się normalnie. A teraz w tym zakresie obrotow gdzie powinien mieć największego kopa to ma zadyszke. Nawet praca silnika wydaje mi się inna niż wcześniej. Jest jakby glosniejszy, bardziej basowy.
    Ale dziwne jest to ze nie wywalil zadnego check engine.
    Jedynie co to miał zapisany blad o czujniku spalania stukowego w zapamiętanych bledach.
    Patrzylem pod maska, ale nic mi nie wpadlo w oko, od spodu tez wszystko wygladalo wporzadku. Tyle na ile się znam, to nic nie wygladalo zle. Dziwi mnie ze nie wywala zadnego bledu. Bo jak by cos było z turbina, złym spalaniem, złym ciśnieniem itd. itp. to by był jakiś blad, a tutaj nic...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Kiedys w Mk4 2.0 145KM mialem problem z klapkami w kolektorze ssacym. Auto po wkreceniu sie na obroty yez nie mialo odejscia. Oczywiscie tam nie bylo turbiny. Ale bylo podobnie. Czy w 2.0 ecoboost w kolektorze tez sa takie klapki? Przypuszczam ze tez. Moze one sie nie otwieraja, czy nie zamykaja i stad problem. Chociaz przy takim przebiegu wszystko powinno byc ok...

  4. #3
    Komisarz Awatar wodzu
    Imię
    Rafał
    Model
    X-Type
    Silnik
    3.0 V6
    Opis
    Jaguar
    Od
    01 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Co prawda miałem tak w MK3 ale przy przebiegu tez niedużym około 70 tyś 1.8 PB bez turbiny i w ten sposób zaczęły mi się problemy z pompą paliwa, check nie wyskakiwał, a pompa po różnych lepszych i gorszych dniach skończyła się po roku od pierwszego takiego objawu. Pomogła wymiana na nową, bo 4 szt używanych nie dały rady.

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Dzis podjechałem do mechanika, podlaczyl komputer i pokazal blad P132B, sterownik turbosprężarki. Skasowal, przejechałem się. Znowu przy 4 tys na 3 biegu szarpnelo i dalej już był zamulony. Czyli jak by cos ze sterowaniem turbina. Ale po przejechaniu i ponownym podlaczeniu komputera, zadnego bledu nie było. Pomimo ze auto nie przyspieszalo jak powinno...

    Czytalem ze w 2.0TDCi glownym powodem tego bledu jest jakiś sterownik od turbo, taka czarna skrzyneczka przy turbosprężarce. Ale problem polega na tym, ze znalazłem taka turbine na allegro i w ecobooscie nie ma takiego sterownika, przynajmniej nie takiego jak w dieslu.
    Ostatnio edytowane przez tomekxo ; 24-02-2018 o 10:24

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    Mondeo mkII
    Od
    23 Oct 2008
    Mieszka w
    Mędłów
    Hej.

    A czy sprawdzane było ciśnienie doładowania w czasie jazdy? Miałem.podobna sytuację w 1.6EB. powyżej 4k obrotów następowało przeładowanie (powyżej 1 bara). Stąd szarpnięcie i przelaczenie w tryb awaryjny.

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Ryszard
    Model
    tytanium
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    ford mondeo MK4 ecoboost 1.6
    Od
    18 May 2009
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Owszem doładowanie moze powodować takie problemy
    Turbina Tak ze będzie się wyłączać z innych powodów takich jak przepływ powietrza i wszelkiego rodzaju czujniki a wszystko po to żeby zabezpieczyć silnik przed poważnymi uszkodzeniami .Trzeba podłączyć komputer i jechać śledzić parametry w czasie jazdy .no sprawdzić filtr czy nie wpadła jakąś folia
    mondeo 1,6 EcoBoost

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Nie było sprawdzane ciśnienie podczas jazdy, caly czas czekam na wizyte u mechanika. A wlasciwie to mój ojciec, bo ja musialem wracac do pracy, w Holandii. Ale patrzyłem pod autem turbine i przy niej jest taki zaworek podciśnienia, który steruje chyba ta gruszka od łopatek w turbo. Na szczęście gdy wymieniałem w poprzednim MK4 2.0 TDCi to zostawiłem stary zaworek, który tylko piszczał po zgaszeniu auta. Wiec będę miał na podmianke jak by co.
    A napisz mi co było powodem tego przeladowania. Jak wyeliminowales usterke...

    Bo ja po szarpnieciu czuje ze auto jest slabe, ale nie ma zadnego check engine.
    Ostatnio edytowane przez tomekxo ; 01-03-2018 o 18:27

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    06 Jan 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Przyczyna znaleziona?

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Przyczyna okazala sie turbosprezarka. Obudowa w srodku byla peknieta. Wymiana... 4700zl...

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    06 Jan 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Miałeś jakieś błędy? Może P0132B? Zaczynam się zmagać z tym problemem...

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Tak dokładnie ten blad był...

    Mam jeszcze jadna kwestie. Zaowazylem od jakiegoś czasu ze auto nie przyspiesza jak powinno. Troche jak by nim szarpie. Cos jak by swiece, cewki nie domagaly. Takie mikro szarpniecia przy dodawaniu gazu. Zwlaszcza na zimnym silniku. Ale miałem wymieniane swiece w czerwcu i cewki sa ponoc ok.
    Ale bardziej niepokoi mnie cos innego. Raz na jakiś czas podczas przyspieszania slysze dziwne... no wlasnie jak to nazwac… stuki? Pojawiaja się one dokładnie w momencie depniecia w gaz i gdy zaczynamy przyspieszac. Trwaja może z sekunde czy dwie.
    Bardzo dziwne jest to ze zdarzają się one dość zadko. Ostatnio jezdzilem z miesiąc i o nich prawie zapomniałem, a wczoraj robilem dluga trase (1200km) i pod koniec udało mi się je uslyszec kilka razy.

    Jest on identyczny jak na tym filmiku (Uwaga, ogladajac na telefonie slychac stuki, na komputerze NIE, nie wiem dlaczego):
    https://www.youtube.com/watch?v=BOX3NerPurY
    Ostatnio edytowane przez tomekxo ; 07-10-2018 o 10:04

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    06 Jan 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Tez mam to mikroszarpanie na zimnym przy delikatnym przyspieszaniu na niskich prędkościach lub na jałowym biegu na postoju. Świece wymienione, dolot wyczyszczony, przepływka ok, przepustnica lśni, turbosprężarka nowa... pare osób zasugerowało jeszcze wtryskiwacze

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Wlasnie przed godzina wlalem dość dobry srodek Liquy Molly do czyszczenia wtryskiwaczy i zaworow. Zobaczymy, ale nie sadze żeby to były wtryskiwacze. To takie ala metalczne stukanie wg mnie...

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    06 Jan 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez tomekxo Zobacz posta
    Wlasnie przed godzina wlalem dość dobry srodek Liquy Molly do czyszczenia wtryskiwaczy i zaworow. Zobaczymy, ale nie sadze żeby to były wtryskiwacze. To takie ala metalczne stukanie wg mnie...
    Tez zalewałem Liqui Molly. Nie pomogło. U mnie stukania nie ma tylko te lekkie szarpania o których tez piszesz.

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Niestety u mnie sa i pooszarpywania, oraz stukanie (chociaż zadko) jak na tym filmiku...

  17. #16
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    08 Nov 2019
    Mieszka w
    Gdansk
    Ponawiam temat.Od 1.5 tygodnia jestem posiadaczem MK4 1.6 ecoboost 2011r., a od tygodnia szarpie, pod czas przyspieszania zaczyna głośno hyrchotać z okolic turbo. Do tego klekocze prawie jak diesel(podejrzewam panewkę) i spalanie od zakupu nie spada poniżej 11.5 l. Bp. Skoro od 2013r. nikt nie pisze, to może już znane powody i rozwiązania problemu???

  18. #17
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    21 May 2014
    Mieszka w
    Konin
    Witam szanownych kolegów. Odgrzeje trochę temat. Od jakichś dwóch tygodni walczę z błędem P132B zbyt mała amplituda. Objawy identyczne jak u kolegi tomekxo tylko że u mnie raz na 3 a raz na 4 biegu. Próbuję to ugryźć na chwilę obecną na własną rękę. Gruszka sprawdzona działa (sterowanie nadciśnieniem) książkowo przy 0.7 bara następuje pełne wysunięcie sztangi. Niestety przy odpaleniu i dodawaniu gazu ani drgnie. Wyjście z zaworka na gruszkę sprawdzone cały czas 0 barów. Sprawdzałem też zaworek pierburg rezystancja cewki na poziomie 23 Ohm wydawało mi się mało zamówiłem identyczny zaworek dziś do mnie dotarł ale niestety również ma 23 Ohm więc to raczej nie zaworek no chyba że coś jest zatkane, niestety nie udało mi się zdjąć wężyka nadciśnienia by sprawdzić czy coś nie jest zatkane. Tu moje pytanie jak obetnę wężyk zaraz przed zaworkiem i dosztukuje na złączkę i zaciski parę centymetrów nowego wężyka będzie ok? Turbina (po stronie zimnej) i cały dolot obejrzany endoskopem wszystko wygląda dobrze. Sprawdzone również organoleptycznie czy są nieszczelności kolektora(znaczy mocna biała lapma i dobry nos) ale nic nie widać i nic nie czuć. Po podłączeniu interfejsu Vlinker i sprawdzeniu paramentów Forscanem boost pokazuje jak by ujemny po naciśnięciu pedału przyśpieszenia ale moje zaciekawienie wzbudziły wskazania MAP sensora on pokazuje ciśnienie w kolektorze ssącym w kilo Pascalach. I teraz tak na chłopski rozum jeśli na biegu jałowym pokazuje u mnie 100kPA podczas jazdy dochodzi max do 130kPa a turbina nominalnie dmucha podobno 1,3 bara, a 130kPa = 1,3bara to jeśli komputer na wejściu widzi takie ciśnienie w kolektorze to zwyczajnie nie buja turbiny bo po co? Czy u was MAP sensor też pokazuje takie wartości? U mnie dodatkowo przy mocnym przyśpieszaniu słychać gwizd miedzy 2-4k obrotów. Mikro szarpnięcia również mam już od dłuższego czasu najłatwiej jest je zaobserwować jadać na tempomacie stabilna prędkość nie ważnie który bieg obroty około 1700 i jazda po kilku chwilach takiej jazdy kilka mikro szarpnięć i jedzie dalej i za jakiś czas znowu nie mam pojęcia od czego tak się dzieje.

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    06 Jan 2011
    Mieszka w
    Wrocław

    Mondeo MK4 2.0 ecoboost 240KM - brak mocy

    Nie odpowiem na za wiele Twoich pytań ale jedno co nasuwa mi się na myśl to pytanie czy błąd p132b jest błędem który może wskazywać na coś innego niż turbina? Do tej pory nie spotkałem się ani razu z żadnym przypadkiem który mając ten błąd nie skończył na wymianie turbiny / kolektora.

    W moim wypadku pęknięcia były tak nieduże ze można by je nawet ominąć. A jednak co jakiś czas pojawiał się p132b i tryb awaryjny.

    Co do mikroszarpnięć to wyglada na to ze nie są związane z turbina bo miałem je przed wymiana na nowa i po wymianie tez mam. Wymieniłem tez wtryskiwacze na nowe. Nie pomogło. Aktualnie trochę wróciłem do tematu i podmieniam po kolei różne czujniki. Niestety tez na używane więc mogę mieć również uszkodzony na zamianę. No ale tylko taką możliwość mam. Przy czym u mnie zauważalne to jest tylko na zimnym silniku. Jak dochodzę do etapu uruchomienia tempomatu to silnik już ciepły i żadnych szarpnięć już nie ma.

    Na biegu jałowym 100kpa to ciśnienie atmosferyczne. Turbina dmucha faktycznie do Ok 130kpa, sumarycznie wiec na wykresie powinieneś mieć do 230kpa (2,3bar). Pomijając oczywiście pojedyncze peaki na zboczu wznoszącym wykresu, które nieznacznie przekraczają na chwile tę wartość

    Delikatny świst słyszę również na nowej turbinie. To normalne. Dmucha dobrze, hamownia wypluła 244km i 333Nm
    Ostatnio edytowane przez metmusic ; 28-04-2022 o 00:27

  20. #19
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    21 May 2014
    Mieszka w
    Konin
    O widzisz kolego metmusic nie pomyślałem, że czujnik uwzględnia ciśnienie atmosferyczne to by się zgadzało 100kPa = 1000 hPa. Czyli jeśli jeśli pokazuje mi 130kPA maksymalnie wychodzi na to że turbina dmucha jedynie 0,3 bara a więc mniej niż połowa ciśnienia potrzebna do zamknięcia WG. Ten dźwięk to nie świst. Kojarzę jak świstała ta turbina w sumie było to niesłyszalne podczas jazdy słyszałem to jedynie w garażu z otwartą maską i dodawaniu nieco mocniej gazu. Natomiast dźwięk który słyszę to bardziej gwizd słyszalny już przy 2k obrotów. P132B dotyczy stricte właśnie zaworka sterującego turbiną aczkolwiek jeśli turbina nie daje odpowiedniego ciśnienia to i komputer pokazuje błąd zaworka. Ciężko się pogodzić z taką awarią bo niestety kosztowna to rzecz a o auta jest dbane może aż za bardzo, może dlatego na silę szukam innej przyczyny. W każdym razie u mnie w aso wymiana 660zł (robocizna) turbo nowe 6800zł turbo regenerowane 5600. Na necie znalazłem turbo nowe oryginalne Borgwager za 3800, regeneracja w znanej firmie od turbin 2100zł oni dają nowy kolektor ale jakiś inny niż oryginalny ale również stalowy a nie żeliwny jak tu niektórzy pisali że jest taka opcja i całe bebechy nowe i 2 lata gwarancji no i ponoć jeszcze nikt nie wrócił z reklamacją. Sam też znalazłem turbiny po regeneracji już z żeliwnym kolektorem za 1600zł. I tak ciężko się zdecydować jak wyjść z problemu. Może się ktoś wypowie kto już wymieniał na co wymienił i jak mu się to sprawuje? Od 2018 roku już troche kilometrów te auta przejechały heh

  21. #20
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    06 Jan 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Pytanie czym sprawdzasz to ciśnienie. Forscan dodaje ciśnienie atmosferyczne. Może inne programy nie. Na 0,3bara to by Ci auto jechało jakby turbo w ogóle nie było. Czy takie ciśnienie pokazuje po wystąpieniu błędu w trybie awaryjnym?

    Ja kupiłem turbinę nowa w ASO. Wiec w pełni fabrycznie mam. Co do żeliwnych kolektorów to nie słyszałem na razie żadnych opinii w kwestii trwałości ale doszły mnie słuchy ze różnie bywa z ich parametrami i mogą wpływać na osiągi.

Podobne wątki

  1. Mondeo MK4 2.0 ecoboost 240KM - Jakie opony
    By tomekxo in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-10-2017, 20:57
  2. Mondeo MK4 2.0 ecoboost 240KM - jaka benzyna
    By tomekxo in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2017, 14:17
  3. Mondeo MK4 2.0 ecoboost 240KM
    By tomekxo in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-07-2017, 10:55
  4. [MkIV] Chiptuning Mondeo 2.0STCi (ecoboost) 240KM
    By heko in forum Tuning
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 21:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów