+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Michał
    Model
    MK III FL
    Silnik
    2,0 145KM +LPG
    Opis
    kombi z ekranem dotykowym
    Od
    11 Nov 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra

    Napięcie ładowania.

    Czy jest możliwe zwiększenie napięcia ładowania przy pomocy jakiegoś programu popijając się pod sterownik. Napięcie ładowania w moim mondeo wynosi 13,6 jest to dolna granica. Ale jak altek jest na stole podłączony do aparatury sprawdzające napięcie jest od w okolicach 14,2.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez advadis Zobacz posta
    Czy jest możliwe zwiększenie napięcia ładowania przy pomocy jakiegoś programu popijając się pod sterownik.
    Nie za to odpowiada regulator napięcia.
    I jeśli napięcie jest zbyt niskie to albo regulator się kończy albo sam altek nie jest w stanie wyprodukować odpowiedniego napięcia.

    Cytat Zamieszczone przez advadis Zobacz posta
    Ale jak altek jest na stole podłączony do aparatury sprawdzające napięcie jest od w okolicach 14,2.
    Taa, i jak praktyka pokazuje, i liczne tematy, kończy się to regeneracją czy wymianą altka.
    Chyba latem był ostatni identyczny temat, 3 razy altek na stół był kładziony i elektryk zapewniał że altek sprawny, ale jak może być sprawny skoro w aucie pod obciążeniem za niskie napięcie z niego wychodzi. Wymiana altka rozwiązała problem.

    Chyba że jeszcze akumulator dogorywa.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Chyba że jeszcze akumulator dogorywa.
    Może tak być. Mój ledwo żywy Bosch jakimś sposobem "zamulał" Smart Charge'a a ten dawał za niskie napięcie z regulatora. Po wymianie akumulatora mam piękne ~14,4V niezależnie od obciążenia. Nawet z grzaniem obu szyb + św. długie i przeciwmgielne + nawiew max i. Aż byłem delikatnie zszokowany bo w takich warunkach przy starym akumulatorze miałem spadek napięcia do 10V, aż odcinało ABS/ESP.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 24-02-2018 o 22:53

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Małopolska
    Regenerowany altek 13,6V. I takie napięcie ładowania mam trzeci rok. I nic mi nie pada, równoletni aku działa bez zarzutu. Regulator napięcia wykonuje polecenie ECU. Na stole daje więcej bo nie ma kagańca ECU. Jak miałem nieori regulator ten dawał 13,8V (0,2V więcej niż chciało ECU) i komp wywalał błąd ładowania pomimo że na klemach było 13,8V lub nieco więcej - mierzone miernikiem pedantycznie bo daleko od domu mi się to przytrafiło. Jeśli nie wywala błędu i kontrolki aku to znaczy że jest ok.
    Scaraab

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Michał
    Model
    MK III FL
    Silnik
    2,0 145KM +LPG
    Opis
    kombi z ekranem dotykowym
    Od
    11 Nov 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    No to dzięki. Tylko że mnie trochę irytuje jak na wolnych obrotach przygazyje to światła delikatnie przygasaja lub się rozswietlaja. Poza tym nic się nie dzieje. Czyli mówicie że mogę tak jeździć i nic się nie stanie. Chodzi mimo o to ze martwiły mnie te skoki napięcia czy to nie wpływa negatywnie na elektronikę w samichodzie.

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jaką masz pojemność akumulatora? Ja miałem identyczne objawy przy zbyt małym akumulatorze (52Ah), który "gryzł" się z SmartCharge i powodował nieprawidłowe działanie regulatora napięcia. Po wymianie na nowy 60Ah problemy z przygasaniem świateł na wolnych obrotach, itp. zniknęły a ładowanie jest idealne.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 25-02-2018 o 19:02

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Scaraab Zobacz posta
    Regenerowany altek 13,6V. I takie napięcie ładowania mam trzeci rok. I nic mi nie pada,
    !3,6 `jest granicznym dolnym napięciem do prawidłowego naładowania akumulatora,
    W MKIII napięcie ładowania jest płynne ze względu na te "inteligentne" sterowanie i w zależności od stanu akumulatora oraz załączonych odbiorników jest w zakresie 13.6-14.4V
    Jak masz cały czas 13.6 to znaczy że coś jest mnie OK skoro nie osiąga wyższego napięcia,
    W pojazdach bez inteligentnych dodatków ładowanie jest przez producentów ustawiane na 14.2-14.4V

    Cytat Zamieszczone przez advadis Zobacz posta
    trochę irytuje jak na wolnych obrotach przygazyje to światła delikatnie przygasaja lub się rozswietlaja.
    Trza zacząć od sprawdzenia sprawności akumulatora, jak będzie OK, to znaczy że altek ma za małą wydajność na niskich obrotach, chyba że obroty są za niskie
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Małopolska
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Jak masz cały czas 13.6
    Mierzone przy temp 34-36st.C na wolnych obrotach. 13,8 było na nieori regulatorze. Jakie jest na mrozie, przy użyciu innych odbiorników prądu jak radio i klima nie wiem bo jak nie ma błędów i problemów to mnie już nie interesuje. Wtedy trzymało się stabilnie i właśnie przy 13,6 nie było już błędów. Jeśli przygasają światła lub migocze podświetlenie deski i świateł ma wolnych to jeszcze diody prostownicze mogą mieć znaczenie o ile dobrze kojarzę. W transitach lubiły się stopić, nie wiem jak to jest w MDO? Skoro to altek wykorzystywany w wielu modelach...
    Scaraab

  10. #9
    Pieszy Awatar ciunek
    Model
    Titanium S
    Silnik
    2.2 TDCi 200 KM
    Od
    30 Aug 2012
    Mieszka w
    Przemyśl
    W książce jest napisane tak "...Jeżeli napięcie wynosi 13,0 do 14,5V, alternator i regulator napięcia pracują prawidłowo..."
    Patrzylem z ciekawosci bo u siebie tez mam ladowanie na poziomie 13,6V i wszystko jest ok

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Niby tak. Tak pisze książka, ale ona powstała coś ok. roku 2000.
    A producenci akumulatorów (przynajmniej niektórzy) zalecają aby napięcie ładowania było 14.1-14.6V.
    Test zegarów mi pakazuje 14.6V bez obciążenia. Jak włączę swiatła mijania to pokazuje 13.5V. Inne obciążenia, w tym grzanie szyb nic nie zmienia. Czy w takim razie jest jakiś problem ze swiatłami mijania?

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ciunek Zobacz posta
    Jeżeli napięcie wynosi 13,0 do 14,5V, alternator i regulator napięcia pracują prawidłowo..."
    Jeśli napięcie ładowania jest niższe niż 13.6V to akumulator nie jest prawidłowo ładowany, a wynika to z samej zasady budowy i działania akumulatora oraz praw chemicznych.
    Nie mogę odnaleźć swojego posta gdzie to konkretnie i przystępnie opisałem, i też dlaczego ładowanie jest ustalone na max 14.4V
    Z grubsza chodzi o to, że muszą być zachowane odpowiednie napięcia, które nie pozwolą na zasiarczanie (degradację płyt) a z drugiej strony nie będą powodowały elektrolizy.
    I to nie są moje wymysły ale podstawy wiedzy o budowie i pracy akumulatora.
    W książce to podejrzewam chochlik drukarski z tym 13.0V

    tutaj też jest to pisane z tym że trza co niektóre rzeczy samemu poprzeliczać
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Akumul...-o%C5%82owiowy
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Napięcie ładowania
    By grasband in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23-01-2018, 09:11
  2. [MkIII] Niskie napięcie ładowania
    By kovalek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-10-2016, 16:52
  3. [MkII] 1.8TD - prawidłowe napięcie ładowania
    By bo in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-12-2015, 14:40
  4. [Duratec]Napięcie ładowania
    By Profesor in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-05-2009, 22:54
  5. [MkII] Napięcie ładowania akumulatora
    By vMZe in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-02-2007, 11:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów