+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Zielony listek Awatar albercik
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    MK2 2.5 Ghia
    Od
    05 Sep 2010
    Mieszka w
    Brodnica

    IMRC problem po wymianie linki

    Witam. Panowie prośba o pomoc. Po wymianie linki od imrc trochę mu się pomieszało i jak jest zimny otwiera klapki przy ok 5000 obr a jak ciepły to już normalnie przy tych 3700.
    Czy jest możliwe że źle złożyłem?
    Teoretycznie praktyka nie sprawdza się w praktyce ale praktycznie teoretyka sprawdza się w praktyce...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Na pewno nie jest to wina linki.
    Ja już finalnie pozbyłem sie problemu z imrc. Po zakupie 4 w ciągu 6 lat. Zablokiwałem je w pozycji otwartej. Reset kompa i tak jeżdżę od pół roku.Wada?
    - 2000-2500 i poniżej na 5 biegu brak elastyczności, na 4 jeśli kontynuujemy przyspieszanie jest ok natomiast gdy jadąc 60 wciśniemy gaz to czuć opóźnienie.

    Na 1,2i3 zbiera się dobrze. Spalanie bez zmian-lpg. Plusy?
    - Brak zamulenia miedzy 3000-3700.
    - Jednostajny przyrost mocy.
    - Zawsze jest 170km.
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 25-02-2018 o 18:48

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar boro1990
    Imię
    Daniel
    Model
    mk2/E39
    Silnik
    2.5V6/2.2
    Opis
    Było Mondeo mk2 2.5 V6 Jest E39 520
    Od
    11 Feb 2012
    Mieszka w
    Włocławek
    Guzik prawda. Jak jest w pozycji otwartej non stop to do 3 tys jest muł bo za dużo powietrza dostaje. Dopiero później idzie jak powinien

    Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
    "Gdyby Bóg lubił przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach"

    "Możesz mieć każde auto. BMW M5 i tak jest szybsze" - Jeremy Clarkson


  5. #4
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Znawca. Jeździłeś tak? Wiesz jak to działa? Wiesz jak działa IMRC? Wiesz o 2 mapach wtrysku i kącie wyprzedzenia gdy jest ciągle otwarte? O adaptacji po resecie ECU? Jak nie to lepiej idź być bucem z bmw gdzie indziej.

    agaz,radzę dobierać słowa z umiarem.
    Ostatnio edytowane przez mondasMKP ; 26-02-2018 o 20:42

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar boro1990
    Imię
    Daniel
    Model
    mk2/E39
    Silnik
    2.5V6/2.2
    Opis
    Było Mondeo mk2 2.5 V6 Jest E39 520
    Od
    11 Feb 2012
    Mieszka w
    Włocławek
    "Buc w BMW" Dobry jesteś jak oceniasz kogoś po tym czym jeździ, ale jak to mówią człowiek ze wsi wyjdzie ale wieś z człowieka nigdy
    Zanim kupiłem "bucowóz" jeździłem trzy lata v6 w mk2 więc daruj sobie pytanie czy wiem jak działa IMRC. Gdyby działało tak jak twierdzisz że "przy ciągłym otwarciu masz 170 km to nie miało by to racji bytu i każdy właściciel zaraz po zakupie wywalił by IMRC "znafco"

    Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
    "Gdyby Bóg lubił przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach"

    "Możesz mieć każde auto. BMW M5 i tak jest szybsze" - Jeremy Clarkson


  7. #6
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Określenie wystosowane do ciebie, nie jest spowodowane autem, którym się poruszasz, a jedynie ma na celu dać obraz tego kto czym się obecnie jeździ.
    Rozdrażniło mnie, że pozwalasz sobie na kwestionowanie mojej opinii rzucając "guzik prawda", a nie tak się rozmawia na forum. Wiem kto jest z mniejszego miasta i co z kogo nie wyjdzie skoro twój samochód "szedł" był "mułem" itd. Dla mnie temat wyczerpany, nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy.

    Do autora tematu kilka razy o tym pisałem, że tak zrobiłem i jestem zadowolony. Na forum New Edge Cougar Owners wiele osób o tym pisało. Najważniejsze to to, że IMRC musi dawać sygnał zwrotny do ECU, czyli płytka musi być podłączona do kostki. Jak zablokowałem doloty jako otwarte i jeździłem bez niej to faktyczni jeździć się tak nie chciało, bo auto było bardzo nieelastyczne poza okolicami 3000obr/min.
    Oczywiście najlepiej byłoby zrobić remap ECU jednak to już spore koszty.
    Jeśli chcesz zostawić to podmieć IMRC bo być może inna jego cześć jest już uszkodzona. Jest jeden użytkownik tego forum: "lyssy", który być może Ci pomoże bo się zna na elektronice i zdiagnozuje problem.
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 26-02-2018 o 21:37

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Mike44
    Imię
    Paweł
    Model
    MKI | MKIV
    Silnik
    2.0 | 2.0
    Opis
    Citrine Geel RS 4x4 | MKIV TitS
    Od
    31 Jul 2009
    Mieszka w
    Legnicy
    Dokładnie - jeśli już blokujecie drugie doloty w pozycji otwartej, to komp musi o tym wiedzieć. Inaczej nic to nie daje. Trzeba zewrzeć odpowiednie piny na kostce IMRC lub w środku zablokować plastikową prowadnicę, by zwierała znajdującą się na płytce blaszkę.
    "Nie sztuką jest kupić igłę i ją odpicować...
    ...sztuką jest kupić trupa i go odpicować"


  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar WojtasS
    Imię
    Wojtek
    Model
    Peugeot 508
    Silnik
    HDI
    Od
    12 Aug 2005
    Mieszka w
    Chrzanów
    a nie lepiej naprawić?
    Niech Gra Muzyka i GAZ Do DECHY! ]:->
    Peugeot 508/ASTRA K 1.4 T/

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Jacob_
    Imię
    Jakub
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Fordziarz z wyboru :D
    Od
    25 Jan 2013
    Mieszka w
    Barczewo/Olsztyn
    ja naprawiałem, przeglądałem płytke, tranzystory nowe i nic nie dawało... zblokowałem i bylo git

    Mike - jeśli zębatki są na max- pozycja otwarta przepustnic to tam nic nie trzeba zwierać, komp sam widzi jak jest otwarte imrc to podlewa paliwem

    Jeździłem na zblokowanym jakieś pół roku prawie i było wszystko ok, spalania większego nie zauważyłem

    Teraz zastanawiam się czy całkiem z dolotu nie wywalić tych klapek...
    Nareszcie V6

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Ponoć z 5km przyrostu bo mniej oporu

  12. #11
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imię
    Krzyś ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    było ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    Żyrardów
    tylko wałka nie wywalaj jedynie odkręć same motylki (powodzenia z tymi śrubeczkami )
    Było Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  13. #12
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    nie drapcie sie dziewczyny, uwazam ze kolega boro ma racje (fizyka i tu nie ma co polemizowac) a tak w jednym zdaniu to im dłuższy odcinek kolektora ssacego tym lepszy dół natomiast im krotszy tym lepsza góra.
    Proponuje podjechac na hamownie i sprawdzic

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar Mike44
    Imię
    Paweł
    Model
    MKI | MKIV
    Silnik
    2.0 | 2.0
    Opis
    Citrine Geel RS 4x4 | MKIV TitS
    Od
    31 Jul 2009
    Mieszka w
    Legnicy
    Róbta co chceta, miałem 3 IMRC wsadzane prócz mojego pierwszego, wsio ze sprawnych aut, w 2ch wymieniane tranzystory, w 1 linka, drugie ECU mam, inne wtryski, doloty, przepływki podmieniane, ciężki zamach, lekki zamach, LIMy czyszczone, polerowane itp...

    W każdym przypadku z zablokowanymi otwartymi dolotami ciągnie z dołu dużo lepiej i tak do końca obrotów, a nie jakieś czekanie aż to cholerstwo się otworzy...

    Czytałem o tych całych długościach dolotu, zwężce Venturiego, fora Cougara i innych. Większość skarżyła się na spadki elastyczności z dołu obrotów. ALE! Większość to nie wszyscy. W wielu przypadkach, również pisząc na priv spadało zużycie paliwa przy stałych prędkościach, zwiększała się elastyczność od samego do dołu lub w pewnych zakresach obrotów poniżej 3500. Kilku ingerowało w mapy żeby otwierać doloty np. przy 2500rpm.

    Inżynierzy Forda są mądrzejsi niż ja, ale nie wszystkie ich rozwiązania są dobre.

    Nie wiem o co chodzi, u mnie to nie działa tak jak niby ma działać, że większy moment i mocniej ciągnie jak są na dole obrotów zamknięte doloty. Mi się lepiej jeździ na otwartych, za niedługo te klapki całkiem wywalam, same ośki zostaną bo póki co muszą Są vki forda, które jeżdżą bez imrc i dają sobie radę.

    ---------- Post added at 21:31 ---------- Previous post was at 21:29 ----------

    Musiałby zrobić test na otwartych i zamkniętych dolotach, problem w tym, że komp musi chwilę pojeździć zanim się nauczy

    ---------- Post added at 21:35 ---------- Previous post was at 21:31 ----------

    Cytat Zamieszczone przez boro1990 Zobacz posta
    Guzik prawda. Jak jest w pozycji otwartej non stop to do 3 tys jest muł bo za dużo powietrza dostaje. Dopiero później idzie jak powinien

    Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
    jak otworzysz i od razu efekty mają być to nie będzie, przerabiałem, komp potrzebuje się dostosować pod różnymi obciążeniami

    ---------- Post added at 21:36 ---------- Previous post was at 21:35 ----------

    Cytat Zamieszczone przez boro1990 Zobacz posta
    (...)Gdyby działało tak jak twierdzisz że "przy ciągłym otwarciu masz 170 km to nie miało by to racji bytu i każdy właściciel zaraz po zakupie wywalił by IMRC "znafco"
    Poniekąd ma rację bo na górze obrotów i tak masz otwarte odloty, więc ma te "170" koni, ale wiem co chciałeś napisać

    ---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:36 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Jacob_ Zobacz posta
    Mike - jeśli zębatki są na max- pozycja otwarta przepustnic to tam nic nie trzeba zwierać, komp sam widzi jak jest otwarte imrc to podlewa paliwem
    No jeśli zębatki podciągną linkę i tak się zablokują to tak, a jeśli tylko ktoś klapki przestawi i zablokuje, a zapomni o przekładni w puszce imrc to jechać to nie ma prawa
    Ostatnio edytowane przez Mike44 ; 02-03-2018 o 22:39
    "Nie sztuką jest kupić igłę i ją odpicować...
    ...sztuką jest kupić trupa i go odpicować"


Podobne wątki

  1. [Duratec] Połamany zaczep linki IMRC - jak naprawić?
    By albercik in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-11-2017, 11:48
  2. [Duratec] Długość linki IMRC
    By boro1990 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 11:55
  3. [Duratec]Długość linki IMRC
    By Razny in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 17:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów