+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    04 Mar 2018
    Mieszka w
    Wałbrzych

    Ubytek płynu chłodniczego - Mondeo mk4 1.8 TDCI

    Witam. Szukałem na forum rozwiązania mojego problemu jednak nie znalazłem.Przeczytałem kilkanaście postów ale widzę że objawy są podobne a nikt nie napisał rozwiązania problemu. Od jakiegoś czasu borykam się z problemem uciekającego płynu chłodzącego. Po pierwszej diagnozie został wymieniony cały termostat(kompletny), ponieważ wyciek płynu był z obudowy, następnie kolejny wyciek był z uszczelki od przewodu powrotnego do zbiorniczka wyrównawczego, który znajduje się nad deflektorem. Następnie zostały sprawdzone przewody chłodzenia od strony silnika.Potem wymieniłem 2 raz termostat bo okazało się że tamten przeciekał. Dodam tylko jeszcze, że płyn chłodniczy jest czysty, w oleju nie ma masła, 2 razy był robiony test na obecność spalin w układzie chłodzenia(nic nie wykrył). Mechanik sprawdzał jeszcze ciśnienie w układzie chłodzenia jest ok. Oprócz tego, zauważyłem również wahania płynu chłodniczego. Dokładnie mówiąc po dolaniu płynu do poziomu max i jeździe po mieście i w trasie poziom opada do minimum. Jak auto ostygnie i odkręce korek od zbiornika wyrównawczego to poziom wraca do max. Korek wymieniłem na nowy, obecnie auto mam w warsztacie mechanik szuka dalej usterki. Dodam że zostanie również wymieniony zbiornik na płyn chłodzący na nowy orginalny Fordowski. Przewody w układzie chłodzenia nie są twarde, jak się trochę pośmiga autem to można je zgiąć ręką wiadomo układ chłodzenia jest ciśnieniowy także przy zginaniu można czuć delikatny opór. Na koniec dodam, że od ostatniej wymiany termostatu czyli od 29.09.17 do dziś dolałem 0,7 litra płynu bo zobaczyłem ostatnio że ubyło go poniżej minimum. Miałem możliwość porównania 2 aut dokładnie fordów mondeo z silnikiem 1.8 tdci i wahania płynu po odkręceniu korka też występowały. Moje pytanie jest takie czy może zalać układ orginalnym fordowski płynem chłodniczym? Czy jest jakiś króciec odpowietrzający układ chłodenia bo z tego co się orientuje to w 1.8 tdci nie ma a w 2.0 jest. Czekam na jakieś sugestie. P.s auto przy odpalaniu zachowuje się normalnie nie dymi ma moc. Co może być przyczyną.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Jeśli nie ma plam pod autem a płynu ubywa to raczej jest przeciek do cylindrów . Kiedyś miałem coś podobnego w kadett-cie . Na początku był to niewielki ubytek , aż pewnego razu silnik "wypił" tyle płynu , że gaźnik mi zamarzł - a było to latem - silnik był zgazowany . " mechanik" wymieniał uszczelki i nic to nie dało , aż sam się za to wziąłem i okazało się , że głowica była pęknięta - na środku . Gdy silnik się zagrzał to ubytek był mniejszy ale po wyłączeniu silnika płyn przedostawał się do cylindrów . Może przez gniazdo świec żarowych udało by się zajrzeć do cylindrów .

    Układ chłodzenia odpowietrza się przez korek zbiorniczka wyrównawczego oraz przez odpowietrznik ( śruba ) na pompie "wody" dziwne by było , że w 4 z tego zrezygnowali .

Podobne wątki

  1. [Duratec] Wyciek, ubytek płynu chłodniczego
    By mar1986 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 02-11-2017, 21:27
  2. [TDCi MKIV] Ubytki płynu chłodniczego 1.8 TDCI
    By patyczak88 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-03-2017, 18:05
  3. [Zetec] Ubytek płynu chłodniczego, powrót po odkręceniu korka?
    By dziusiox in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 18:29
  4. [Duratec]ubytek płynu chłodniczego
    By changeable in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów