+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    Kursant Awatar chelmud
    Imię
    Rafał
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    Mondek 1993 2.0 PB + LPG
    Od
    01 Jan 2017
    Mieszka w
    Dzierżoniów

    Post Uszczelniacz wału korbowego - przedni Mondeo MK1 - jak wymienić

    Cześć Panowie,

    muszę podjąć się tematu wymiany uszczelniacza na wale korbowym w moim Mondeo mk1 2.0 16v 136km (1993r.).
    Potrzebuje pomocy w ustaleniu w jaki bezpieczny sposób zabezpieczyć wał oraz rozrząd przed niechcącym przestawieniem.

    Kolejnym tematem jest w jaki sposób ściągnąć rolkę z wału - ponoć jest na klinie? czy to prawda? Z tego co widziałem to jest tam śruba ale po odkręceniu jej zejdzie nam tylko rolka od paska wielo-rowkowego.

    Wiem że sam zabieg jest niebezpieczny ale nie będę tego robił sam

    Proszę o rozpisanie co zrobić i w jakiej kolejności. Najlepiej było by jak ktoś by miał jakieś fotki z takiego zabiegu

    Czekam na info i z góry wielkie dzięki.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Mondeo ST220 pb/lpg
    Od
    29 May 2015
    Mieszka w
    Nowy Targ
    Witam.Musisz zdjąć paski od alternatora i rozrządu inaczej nie zrobisz tego.Filozofii niema musisz wydłubać jakoś stary ja z tego co pamiętam śrubokręt wbilem i próbowałem aż wyszedł.Nowy w odwrotnej kolejności

  4. #3
    Kursant Awatar chelmud
    Imię
    Rafał
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    Mondek 1993 2.0 PB + LPG
    Od
    01 Jan 2017
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Cytat Zamieszczone przez GUTOW Zobacz posta
    Witam.Musisz zdjąć paski od alternatora i rozrządu inaczej nie zrobisz tego.Filozofii niema musisz wydłubać jakoś stary ja z tego co pamiętam śrubokręt wbilem i próbowałem aż wyszedł.Nowy w odwrotnej kolejności
    Hej,
    Ale co mam wydłubać starego? Kola od pasków od arternatora zejdą po odkreceniu śruby która tam jest. A czy też zejdzie koło zębate od rozrządu? Gdzieś chyba czytałem że jest tam jakiś klin? Czy to prawda?

    A jak zabezpieczyć rozrząd aby się nie przestawił.

    Silnik kolizyjny tak więc nie chce popełnić błędu

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Mondeo ST220 pb/lpg
    Od
    29 May 2015
    Mieszka w
    Nowy Targ
    Stary uszczelniacz.A jak odkręcisz kolo zamachowe pod nim będzie kolo zębate ono powinno fajnie zejść wyrazie czego podwadz srubokretem.Jest tam klin poto żeby kolo zębate się nieprzestawiło ale samo kolo ci zejdzie a klin zostanie.A rozrząd zrób sobie jakieś znaki lub górne koła jakos zablokuj bo napewno Ci się przestawia względem siebie.SA blokady do rozrzadu żeby zablokować. Rozrząd chcąc dobrze zrobić i ustawić najlepiej zdjąć pokrywę zaworów ja tak robiłem jak wymienialem uszczelkę pod klawiaturą i obrazu rozrzad😊

  6. #5
    Kursant Awatar chelmud
    Imię
    Rafał
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    Mondek 1993 2.0 PB + LPG
    Od
    01 Jan 2017
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Cytat Zamieszczone przez GUTOW Zobacz posta
    Stary uszczelniacz.A jak odkręcisz kolo zamachowe pod nim będzie kolo zębate ono powinno fajnie zejść wyrazie czego podwadz srubokretem.Jest tam klin poto żeby kolo zębate się nieprzestawiło ale samo kolo ci zejdzie a klin zostanie.A rozrząd zrób sobie jakieś znaki lub górne koła jakos zablokuj bo napewno Ci się przestawia względem siebie.SA blokady do rozrzadu żeby zablokować. Rozrząd chcąc dobrze zrobić i ustawić najlepiej zdjąć pokrywę zaworów ja tak robiłem jak wymienialem uszczelkę pod klawiaturą i obrazu rozrzad
    No i super.
    To chyba najważniejsze rzeczy już wiem aby podejść do tematu. Chyba że są jakieś ukryte niespodzianki które wyjdą w trakcie realizacji zadania haha.
    Rozrząd był rok temu robimy ale mechanik nie zrobił tego bo nie widział żeby ciekło. No cóż przy składaniu założe nowy pasek rozrządu. A który lepszy uszczelniacz? Ori czy jakiś zamiennik. ?

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Mondeo ST220 pb/lpg
    Od
    29 May 2015
    Mieszka w
    Nowy Targ
    To już od Ciebie zależy.Ja zakładałem reinz. Kiedyś też się bałem ze coś sknoce podczas wymiany rozrzadu ale jak dekiel zdejmiesz i zablokujesz walki to ciężko jest coś zepsuć.Najgorszym tematem jest dla mnie wymiana samego rozrzadu bez pompy bo jak ktoś rolki na dole zakręcil mocno i na kleju to torxy pękają i za cholerę niemozna tego odkręcić. Tak że powodzenia jak coś będziesz jeszcze chciał wiedzieć to pisz.

  8. #7
    Kursant Awatar chelmud
    Imię
    Rafał
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    Mondek 1993 2.0 PB + LPG
    Od
    01 Jan 2017
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Cytat Zamieszczone przez GUTOW Zobacz posta
    To już od Ciebie zależy.Ja zakładałem reinz. Kiedyś też się bałem ze coś sknoce podczas wymiany rozrzadu ale jak dekiel zdejmiesz i zablokujesz walki to ciężko jest coś zepsuć.Najgorszym tematem jest dla mnie wymiana samego rozrzadu bez pompy bo jak ktoś rolki na dole zakręcil mocno i na kleju to torxy pękają i za cholerę niemozna tego odkręcić. Tak że powodzenia jak coś będziesz jeszcze chciał wiedzieć to pisz.
    W sumie mam jeszcze pytanie jak to wygląda z drugiej strony - od strony skrzyni . Jak bym chciał tam wymienić uszczelniacz na wale to pewnie trzeba ściągać skrzynię. A jak to się ma do sprzęgła? Trzeba zmieniać na nowe czy to tylko naciąganie przez mechanika. Dodam że nie mam problemu ze sprzęgłem. Nie slizga się. W sumie osoba która postawiła diagnozę to mówiła że tej strony nie trzeba ruszać bo nie widać wycieków. Lecz moja ciekawość pozostaje

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Mondeo ST220 pb/lpg
    Od
    29 May 2015
    Mieszka w
    Nowy Targ
    Tam trzeba skrzynie sprzeglo i koło zamachowe i pod nim jest uszczelniacz w takiej obudowie na chyba dwie śrubki odkręcana.Najgorzej jest z saniami musisz je obniżyć. Ja wyciągnąłem je całe lepiej się robiło. Ale śruby lubią się obkrecac.

  10. #9
    Kursant Awatar chelmud
    Imię
    Rafał
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    Mondek 1993 2.0 PB + LPG
    Od
    01 Jan 2017
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Cytat Zamieszczone przez GUTOW Zobacz posta
    Tam trzeba skrzynie sprzeglo i koło zamachowe i pod nim jest uszczelniacz w takiej obudowie na chyba dwie śrubki odkręcana.Najgorzej jest z saniami musisz je obniżyć. Ja wyciągnąłem je całe lepiej się robiło. Ale śruby lubią się obkrecac.
    Aha ok. A sprzęgło zmieniłeś na nowe czy zostawiłeś stare?

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Mondeo ST220 pb/lpg
    Od
    29 May 2015
    Mieszka w
    Nowy Targ
    A sprzeglo zalezy w jakim stanie jak słabe to wymienić bo roboty przy wyjmowaniu skrzyni jest w cholerę.

  12. #11
    Kursant Awatar chelmud
    Imię
    Rafał
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    Mondek 1993 2.0 PB + LPG
    Od
    01 Jan 2017
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Cytat Zamieszczone przez GUTOW Zobacz posta
    A sprzeglo zalezy w jakim stanie jak słabe to wymienić bo roboty przy wyjmowaniu skrzyni jest w cholerę.
    Ja nie widzę problemów ze sprzęgłem. Z tego co kojarzę to chyba tam jest wysprzeglil hydrauliczny. Jaka jest jego żywotność? Cena nowego nie jest mała
    Opłaca się zmienić samo sprzęgło bez wysprzeglika?

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Mondeo ST220 pb/lpg
    Od
    29 May 2015
    Mieszka w
    Nowy Targ
    Tak jak pisałem to od Ciebie zależy co wymieniasz.Ja sam takie rzeczy robie i co chce wymieniam bo za robotę nie płacę ale jak już zdjęta skrzynia i sprzeglo przeleciało swoje to raczej wymienia wszystko bo po roku możesz znowu ściągać bo padnie łożysko na wysprzegliku.Nowa tarcza i docisk są sztywniejsze niż stare elementy które przeleciały z 200 tys. Tak że szybko może polecieć wysprzeglik.Fajnie było w pierwszych mondeach sterownie na linkę sprzeglo kosztowało coś ponad 300 zł za Valeo płaciłem jak miałem wcześniej mondeo mk1 2.0.Teraz mam już niestety hydraulike bo mam 4x4.

  14. #13
    Kursant Awatar chelmud
    Imię
    Rafał
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    Mondek 1993 2.0 PB + LPG
    Od
    01 Jan 2017
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Hej,

    Dzisiaj była próba wymiany uszzelniacza lecz się nie udało.
    Problem jaki powstał to śruba trzymająca koło wału korbowego. Nie mam klucza ani pomysłu jak je zablokować żeby odkręcić śrubę. Czy ktoś może coś podpowiedzieć jak to zrobić bądź gdzie taki klucz zdobyć?
    Blokadę rozrządu mam. Tak więc wali u góry zablokowane. Ale co dalej. Proszę o pomoc. Załączam foto jak wygląda koło wału korbowego.

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez chelmud Zobacz posta
    Nie mam klucza ani pomysłu jak je zablokować żeby odkręcić śrubę.
    No bez klucza to żadnej śrubki nie da się odkręcić
    Podjedź do wulkanizacji i niech pneumatem ją trącą, a potem dokręcisz sobie żeby dojechać do domu/warsztatu. Tylko klucz najpierw kup.

    ---------- Post added at 18:50 ---------- Previous post was at 18:45 ----------T
    Aaa, Ty masz już silnik rozłożony, no to trza kupić klucz nasadowy + pokrętka w jakimś markecie i odkręcić, wrzuć jakiś bieg, zaciągnij ręczny i odkręcaj.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 10-05-2018 o 19:50
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #15
    Kursant Awatar chelmud
    Imię
    Rafał
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    Mondek 1993 2.0 PB + LPG
    Od
    01 Jan 2017
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Hej, no klucz do śruby to mam hehe. Tylko nie było jak zablokować. A myślisz że pneumatykiem to rozrządu nie przestawi? Aha rozumiem że śruba odkreca się w stronę przeciwną do ruchu wskazówek .
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez chelmud Zobacz posta
    Nie mam klucza ani pomysłu jak je zablokować żeby odkręcić śrubę.
    No bez klucza to żadnej śrubki nie da się odkręcić
    Podjedź do wulkanizacji i niech pneumatem ją trącą, a potem dokręcisz sobie żeby dojechać do domu/warsztatu. Tylko klucz najpierw kup.
    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  17. #16
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez chelmud Zobacz posta
    A myślisz że pneumatykiem to rozrządu nie przestawi?
    Ale co ma przestawić rozrząd? śrubka wchodzi wał korbowy
    Masz zdjęty pasek rozrządu?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #17
    Kursant Awatar chelmud
    Imię
    Rafał
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    Mondek 1993 2.0 PB + LPG
    Od
    01 Jan 2017
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Nie nie mam zdjetego.
    Nic nie jest ruszone. Wszystko w komplecie.
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez chelmud Zobacz posta
    A myślisz że pneumatykiem to rozrządu nie przestawi?
    Ale co ma przestawić rozrząd? śrubka wchodzi wał korbowy
    Masz zdjęty pasek rozrządu?
    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  19. #18
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    No to tam nie ma się co przestawić, wrzucasz bieg, zaciągasz ręczny i walczysz ze śrubą.

    ---------- Post added at 19:23 ---------- Previous post was at 19:21 ----------

    tylko wyjmij blokady wałków żeby ewentualnie paska rozrządu nie zerwać.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 10-05-2018 o 20:21
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #19
    Kursant
    Model
    Focus
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Olejoholik
    Od
    14 Apr 2017
    Mieszka w
    Leszcz
    Jeżeli masz zablokowany wał trzpieniem i wałki liniałem jak na zdjęciu, to nic się nie przestawi.

    Spróbuj tak, wsadź kogoś za fajerę, niech wbije piąty bieg i depcze hamulec ile wejdzie, a Ty próbuj odkręcać śrubę. Pamiętaj tylko że druga strona auta musi być opuszczona, koło musi stać na ziemi.
    Jak nie da rady, to załóż klucz na śrubę i pobijaj młotkiem w rękojeść klucza, oczywiście w stronę odkręcania. Jak nie idzie, najpierw spróbuj pobić kilka razy w drugą stronę, czyli dokręcając śrubę.

    Jeżeli tak też nie da rady, pozostaje dobry pneumat. Taki z momentem 1300Nm poradzi sobie z nią
    Ostatnio edytowane przez RRc ; 11-05-2018 o 07:54

  21. #20
    Kursant Awatar chelmud
    Imię
    Rafał
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    Mondek 1993 2.0 PB + LPG
    Od
    01 Jan 2017
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Cytat Zamieszczone przez RRc Zobacz posta
    Jeżeli masz zablokowany wał trzpieniem i wałki liniałem jak na zdjęciu, to nic się nie przestawi.

    Spróbuj tak, wsadź kogoś za fajerę, niech wbije piąty bieg i depcze hamulec ile wejdzie, a Ty próbuj odkręcać śrubę. Pamiętaj tylko że druga strona auta musi być opuszczona, koło musi stać na ziemi.
    Jak nie da rady, to załóż klucz na śrubę i pobijaj młotkiem w rękojeść klucza, oczywiście w stronę odkręcania. Jak nie idzie, najpierw spróbuj pobić kilka razy w drugą stronę, czyli dokręcając śrubę.

    Jeżeli tak też nie da rady, pozostaje dobry pneumat. Taki z momentem 1300Nm poradzi sobie z nią
    Hej,

    Co do tego trzpienia to mam pytanie. Znalazłem jedno miejsce do wkrecenia trzpienia. Od przodu auta tak w połowie silnika. Czuć że wal się blokuje lecz tylko do dokrecania śruby. W drugą stronę jak kręcę to mam wrażenie że ten trzpień się wygnie. Czy jest jeszcze jakieś miejsce z tylu silnika na wkrecenia trzpienia? Jak tak to gdzie?

    Na zdjęciu domalowalem strzałki. Tak łopatologicznie w którą stronę odkręcić śrubę? Niebieska czy żółta strzałka.
    Jak cisne w stronę żółtej to pasek się naciaga A W niebieska luzuje.....

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

    ---------- Post added at 02:51 ---------- Previous post was at 02:46 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    No to tam nie ma się co przestawić, wrzucasz bieg, zaciągasz ręczny i walczysz ze śrubą.

    ---------- Post added at 19:23 ---------- Previous post was at 19:21 ----------

    tylko wyjmij blokady wałków żeby ewentualnie paska rozrządu nie zerwać.
    Hej,

    Jak próbuje odkręcić to pasek zaczyna się luzowac. Boję się że przestawi się rozrząd. Gdzie trzeba wkręcić trzpień żeby zablokować wał do odkrecenia. Z przodu czy z tyłu? W sensie od strony zderzaka czy kabiny.
    Masakra. Jadna śruba A było by już po wszystkim.


    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Uszczelniacz wału korbowego tył
    By Bierut in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-12-2017, 20:18
  2. [Duratec] Jak wymienić uszczelniacz wału korbowego?
    By Piecia189 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-11-2015, 20:40
  3. [TDCi MKIV] Uszczelniacz wału korbowego- który ?
    By maciejdm1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-10-2014, 10:18
  4. [Zetec] Tylny uszczelniacz wału korbowego
    By gacznik in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2012, 08:54
  5. [MkI] uszczelniacz wału korbowego
    By pele in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 02:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów