+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Radosław
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    04 Dec 2015
    Mieszka w
    mazurowice

    Katalizator sport ST220

    Witam
    Chcialbym wymienic katalizatory na sportowe do Mondeo ST220
    Montowal ktoś z was Sportowe katy ?
    Jakie polecacie ?

    znalazlem taki katalizator
    https://arto-pph.pl/pl/p/Okragly-met...-nr.-59955/431

    w opisie jest napisane 2.5l 180km
    mondeo ma wiecej pojemosci i mocy ale nigdzie nie moge znalesc kata na 3l i ponad 200km

    Prosze o pomoc
    Ostatnio edytowane przez fabir94 ; 24-03-2018 o 04:55

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Skoro ma podane takie parametry to mocniejszy silnik będzie się dusił. Szukaj czegoś innego.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez fabir94 Zobacz posta
    w opisie jest napisane 2.5l 180km
    mondeo ma wiecej pojemosci i mocy ale nigdzie nie moge znalesc kata na 3l i ponad 200km
    Sam pizesz, że chcesz wymienić katalizatory więc dlaczego szukasz jednego skoro w aucie masz 2 szt. Dajesz 2 szt. na 2.0 i 130-150KM więc w sumie wyjdzie 4,0 i 260-300KM

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Radosław
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    04 Dec 2015
    Mieszka w
    mazurowice
    źle się określiłem
    Nie wiedziałem czy można sumować wydajność katów.
    Dziękuję za pomoc

    Szukać katalizatorów z zapasem wydajności (np. 2.0 i 130-150 KM) czy nie ma sensu płacić więcej i można zastosować np. 1.5 120 km x2 ?
    Ostatnio edytowane przez fabir94 ; 27-03-2018 o 14:08

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Pewnie można ale wychodzi na styk. Poza tym liczy się też zaufanie do producenta tzn. czy nie naciąga na siłę parametrów.

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Radosław
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    04 Dec 2015
    Mieszka w
    mazurowice
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Poza tym liczy się też zaufanie do producenta tzn. czy nie naciąga na siłę parametrów.
    Masz racje.
    Bezpieczniej bedzie kupic kataliaztory z zapasem.
    Dzieki
    Ostatnio edytowane przez fabir94 ; 05-04-2018 o 21:50

  8. #7
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Małopolska
    decyzja czysto tuningowa czy też naprawcza?
    Scaraab

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Radosław
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    04 Dec 2015
    Mieszka w
    mazurowice
    Katalizatory się już kończą, śmierdzi z wydechu, 350 tys km już nabite a katalizatory były nie ruszane więc mam świadomość że niedługo mnie czeka wymiana.
    Mam też nadzieję że sportowe katy podniosą trochę mocy, tłumik Milteka już zamontowalem oraz filtr powietrza k&n

  10. #9
    Kursant Awatar sseebbaa1
    Imię
    Sebastian
    Model
    MKIII
    Silnik
    ST220 (226 KM --> 265 KM)
    Od
    01 Jan 2013
    Mieszka w
    Gorzów
    Ja zamontowałem dwa sportowe katalizatory Magnaflow. Tylko wybrałem wersję [59925] a nie [59955] ponieważ ma lepszy kształt. Chodzi o mniejszy kąt pod jakim zwiększa się średnica, co eliminuje odrywanie się spalin od ścianek.

    Katalizatory zamontowałem pod podłogą samochodu - za komorą silnika, aby temperatura katalizatorów nie zabijała już panewek (o co chodzi z niszczeniem panewek przez katalizatory wyjaśniłem tutaj: odnosnie-obracania-sie-panewek-w-V6)

    Tak jak napisał Jendrekmak wydajność katalizatorów sumujesz, bo i tak każdy z nich obsługiwał tak jakby silnik 3-cylindrowy o pojemności 1.5 (czyli jeden rząd cylindrów).

  11. #10
    Moderator MKP
    -PRND21-
    Awatar SteelRat
    Model
    03 Wagon by Kleber
    Silnik
    V6+
    Opis
    six gear pack
    Od
    12 Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Magnaflow - całkiem dobry i sensowny wybór, jak już napisano, po 1 sztuce na bank, czyli trzeba dwa...

    Zawsze możesz od samego silnika puścić 2 niezależne kanały wydechu. W oryginale łączenia są i w samych środkowych tłumikach i przed końcowymi.
    Dla informacji - środkowe tłumiki to cena ok 1k pln z DUŻYM hakiem - wiem, bo szukałem, jak jeden dzwonić zaczął. Ile prawy tylny, jeszcze nie wiem, ale będę wiedzieć, jak całkiem padnie ;/
    ДИРЕКТОР ИНТЕРНЕТА
    Muszę mieć auto, by móc pracować, muszę mieć pracę, by móc utrzymać auto.
    Się nie ścigam, się tylko śpieszę, bo muszę zatankować.

    Rycząca BeSTyja wypustu trzeciego - Kleber Edyszyn

    A PARAGON MASZ?
    Mondi Mark One GLX bZdetec...
    GHIA'ad Krwista Bestyja czyli Mark Zwei bzDuratec -PRND21- z kuchnią
    - było minęło.

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Radosław
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    04 Dec 2015
    Mieszka w
    mazurowice
    Witam, jaka jest średnica katalizatorow (przód, tył)?

  13. #12
    Kursant Awatar sseebbaa1
    Imię
    Sebastian
    Model
    MKIII
    Silnik
    ST220 (226 KM --> 265 KM)
    Od
    01 Jan 2013
    Mieszka w
    Gorzów
    Seryjne mają 2,25".
    Natomiast sport-caty Magnaflow, z tego co pamiętam, możesz zamówić w różnych średnicach od 2,25" do 3,0". Wlot i wylot są tej samej średnicy.

    Ja wybrałem Magnaflow 2,25", bo było to następstwem średnicy decatów.
    Tutaj możesz zobaczyć zdjęcia z porównania tych średnic seryjnego katalizatora, do decata GTP:
    http://www.fordtuning.pl/index.php/t....html#msg65660

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Cześć

    Jestem na podobnym etapie budowania od nowa układu wydechowego w moim ST220 kombi. Przód planuję zrobić dokładnie tak, jak opisał to w swoim poradniku sseebbaa1, mam tylko pytanie jakie tłumiki środkowe wstawić zamiast oryginalnych? Zaczynają coraz bardziej pękać, a mają już od nowości blisko 340tys km przebiegu, stąd potrzeba ich wymiany. Za nimi to już wiem: 2,5", potem rozejście na 2" i jakieś dwa przelotowe tłumiki końcowe (tutaj też pytanie jakie?). Absolutnie nie chodzi mi o to, aby auto było głośne, bo kilka razy w roku podróżuję do Włoch, Austrii, Niemiec, ale też chciałbym, żeby to wszystko jakoś miło zagadało

  15. #14
    Kursant Awatar sseebbaa1
    Imię
    Sebastian
    Model
    MKIII
    Silnik
    ST220 (226 KM --> 265 KM)
    Od
    01 Jan 2013
    Mieszka w
    Gorzów
    Ja zastosowałem 2 x 2,25" od decatów, przez plecionki i przez środkowe tłumiki. Potem przed bakiem zejście do 2,75" i za bakiem znowu rozejscie na 2 x 2,25".

    Taki układ preferuje wysokie obroty, a słabiej pracuje przy bardzo niskich obrotach, tak do około 3.000.
    Ale od 3.000 obr/min nie ma już mowy a nieharmonicznej pracy. Natomiast niżej jest trochę buczenia i słychać trochę rezonansów przy nagłym depnięciu.

    Gdybym teraz robił to, to może jedynie rozważyłbym mniejszą średnicę za bakiem. To znaczy z 2,75" rozejście na 2,0-2,1", bo może lepiej wyeliminowałoby to buczenie na niższych obrotach.

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Przeczytałem dokładnie Tój wątek na fordracing forum i widziałem, że tłumiki środkowe i końcowe zastosowałeś Magnaflow. Mnie niestety ta opcja nie mieści się w budżecie (auto od żony niespodziewanie pochłonęło sporo grosza...) i zastanawiam się nad taką opcją całego wydechu:

    1. https://www.ebay.pl/itm/2-25-STAINLE...MAAOSwhvFZA2WO - decat

    2. Katalizatory Magnaflow 59925.

    3. Tłumik środkowy przelotowy TurboWorks LT Dual 2,25" Dual 2,25" X-Pipe

    4. Y-Pipe 2,25" na 2,5"

    5. Rozejście 2,5" na 2"

    6. Tłumiki końcowe - też chciałbym coś TurboWorksa, ale nie mam pojęcia co... ogólnie coś, z czym można spokojnie pomykać na długich dystansach autostradą

    Czy coś takiego da radę wyczarować w kombiaku?

  17. #16
    Kursant Awatar sseebbaa1
    Imię
    Sebastian
    Model
    MKIII
    Silnik
    ST220 (226 KM --> 265 KM)
    Od
    01 Jan 2013
    Mieszka w
    Gorzów
    Cytat Zamieszczone przez Yaro Zobacz posta
    wątek na fordracing
    fordtuning !
    ale podoba mi się Twoje skojarzenie



    1.
    Te decaty z e-baya kosztują 300zł oraz przesyłka 95zł. Do tego będziesz musiał dokupić tulejki oszukujące drugie sondy. A z tulejkami jest tak, że czasami są sprawdzone, a czasami trzeba kupić inne bo nie działają prawidłowo. Zbliżasz się tym samym do ceny decatów GTPerformance - około 600zł już z wysyłką (cena z 2017r.). Do GTP trzeba dokupić tylko uszczelki, a w tych z e-baya już są (choć ludzie twierdzą, że te uszczelki w komplecie z e-baya są beznadziejne).

    2.
    Miałem je w ręku i wyglądają naprawdę solidnie. Moje auto z tymi sportowymi katalizatorami przeszło test Euro4 (zrobiony solidnie, bez mrugania okiem). Tylko wydech musi być porządnie rozgrzany

    3.
    Wybór tłumików OK.
    Tylko ja zastosowałem oba środkowe jako dual, a nie X-pipe. Bo zaraz za tymi tłumikami jest i tak zejście w jedną rurę (Y-pipe).

    4.
    Z 2 x 2,25" powinno być zejście na większą średnicę. No chyba, że zaprojektowałeś zwężkę już w tym miejscu...

    5.
    ...a kontynuacją tej zwężki jest właśnie późniejsze rozejście na 2 x 2,0".
    Choć ja uważam, że 2,75" jest i tak już zwężką dla 2 x 2,25" zwłaszcza, że pojedyncza rura jest mocnymi zakrętami przy baku.
    Namawiałbym Cię zatem na 2,75" przy baku, a tył możesz już zrobić tak jak chcesz, czyli 2 x 2,0".

    6.
    Mechanik mi powiedział, że moje trochę buczą na niskich obrotach, bo rura 2,25" zajmuje wewnątrz puszki tłumika tak dużo miejsca, że niewiele zostaje tego miejsca na wysokość pomiędzy rurą a ścianą tłumika. Z tym, że pod autem nie ma za bardzo przestrzeni, żeby coś większego (zwłaszcza wyższego) wcisnąć.
    Przyglądnij się temu i załaduj tłumiki o jak największych gabarytach.

  18. #17
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Dzięki serdeczne za obszerne wyjaśnienie

    Jeszcze tylko dopytam uściślając:

    1. Zamawiając decaty w GTPerformance można u nich od razu zamówić uszczelki, czy trzeba zastukać do ASO Forda?

    5. Czyli sugerujesz, żeby za katalizatorami i dwoma tłumikami środkowymi puścić 2,75" zamiast 2,5"?

    6. A potem zrobić rozejście do tłumików na 2,25" i jak największe możliwe przelotowe puchy, tak żeby za bardzo nie rezonansowało na niskich obrotach ?

    No i kwestia sond: w decatach rozumiem jest miejsce na dwie przed katalizatorami, a dwie za katalizatorami gdzie masz umieszczone? Bo nie ukrywam, że nie lubię, jak mi się coś niepotrzebnego świeci na desce rozdzielczej.

    We wtorek odstawiam auto do mojego mechanika, więc wtedy zapadnie decyzja, czy wydech robimy już, czy na spokojnie jeszcze pół roku po spawaniu pośmiga Nie ukrywam, że ta druga opcja dawała by mi więcej komfortu portfela, bo na już muszę pokleić, pomalować przedni zderzak, wymienić silnik wentylatora chłodnicy, bo ledwo zipie no i standardowo wymienić wszystkie filtry + olej. No i przegląd gazu + też filtry. Więc znowu parę(naście) setek tysięcy groszy się fordusiowi dorzuci
    Ostatnio edytowane przez Yaro ; 15-06-2018 o 23:35

  19. #18
    Kursant Awatar sseebbaa1
    Imię
    Sebastian
    Model
    MKIII
    Silnik
    ST220 (226 KM --> 265 KM)
    Od
    01 Jan 2013
    Mieszka w
    Gorzów
    1.
    O uszczelki nie zapytałem się zamawiając decaty, więc nie wiem. Z tego co pamiętam, to mój warsztat dobrał uszczelki z jakiegoś Mercedesa, ale niestety nie udało mi się ustalić z jakiego konkretnie, bo zostało to wzięte ze sklepu porównując kształty, a nie pytając się o jakiś model.

    5.
    Do tej pory nie udało mi się dorwać precyzyjnego wzoru na obliczanie średnicy rury, która by wynikała z połączenia dwóch mniejszych rur. Nie można tu zastosować zwykłego sumowania powierzchni przekrojów, bo większa rura ma mniejsze opory niż dwie mniejsze. Koledzy na fordtuning.pl podpowiadali, że dwie rury po 2,25" powinny się łączyć w jedną rurę 2,75" a nawet 2,8".

    6.
    Przy końcowych tłumikach mam 2,25", ale nie upieram się obecnie przy tej średnicy.
    Za rurą 2,75" możesz bowiem zastosować trochę mniejszą średnicę, niż w środkowej sekcji. W końcowej części układu - po przejściu spalin przez środkowe tłumiki oraz zakręconą rurę przy baku - spada już temperatura spalin, a więc i ich prędkość. Tak jak już pisałem, u mnie przy średnicy 2,25" w końcowej sekcji pojawiają się czasami nieharmoniczne popierdywania na niższych obrotach.
    Zatem gdybym robił ponownie wydech, to początek i środek zostawiłbym tak jak mam teraz. Ale rozejście za bakiem zrobiłbym być może węższe chociaż trochę np. 2,1".
    Dzięki temu mniejsza rura wymusi większą prędkość spalin (może to wyeliminować te popierdywania przy depnięciu) oraz dodatkowo tłumiki końcowe z mniejszymi średnicami rur będą lepiej wyciszały (wewnątrz puszki tłumika zostanie więcej miejsca na watę wytłumiającą). Problemem jest to, że tłumiki najczęściej robione są w rozmiarach 2,25 i 2,0. Nie wiem czy zatem dostaniesz tłumiki z rurami 2,1", a z drugiej strony 2,0" może już być zbyt wąsko. Jest to temat do przemyślenia.
    Żeby było jasne - średnica 2,25" w końcowej sekcji nie przeszkadza przy obrotach powyżej 3.000, bo wtedy jest nawet ciszej, niż na niższych, co świadczy o braku przytykania wydechu.


    Jednego jestem pewny - projekt z aż 4 tłumikami w układzie był dobrym pomysłem. Wyeliminowałem całkowicie metaliczne dźwięki, które dla mnie są nie do zniesienia. Dźwięk Millteka (z tylko dwoma końcowymi) nie podoba mi się. A mój wydech generuje głęboki dźwięk i ludzie pozytywnie oglądają się za autem

    ---------- Post added at 22:47 ---------- Previous post was at 22:45 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Yaro Zobacz posta
    No i kwestia sond: w decatach rozumiem jest miejsce na dwie przed katalizatorami, a dwie za katalizatorami gdzie masz umieszczone? Bo nie ukrywam, że nie lubię, jak mi się coś niepotrzebnego świeci na desce rozdzielczej.
    Błąd.
    Decaty mają tulejki na oszukanie drugich sond.
    Pierwsze sondy zostają na swoich miejscach, czyli w krótkich kolektorach wydechowych.

  20. #19
    Kursant
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    14 Nov 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Dzięki bardzo za wytłumaczenie wszystkiego. Teraz już dokładnie wiem, co będę sobie musiał zakupić, żeby poskładać wydech w moim staruszku od A do Z. Ostatnio dostał kompletne nowe zawieszenie Billsteina i Eibacha, więc i wydech jakiś sensowny po 15 latach serii mu się należy . Na całe szczęście mój mechanik ogarnia także tematy spawania wydechów, potrzebował tylko konkretnych wytycznych co, jak i w jakim przekroju.

Podobne wątki

  1. dunlop sport blueresponse czy michelin pilot sport 2
    By kuba01a in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-02-2015, 07:47
  2. [MkII] Tryb Sport
    By polciuxxx in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2013, 11:48
  3. [MkIII] katalizator st220
    By marsik83 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 13:30
  4. [MkIII] Katalizator st220
    By konrad684 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-02-2011, 00:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów