+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Jędrzejów

    Odpowietrzanie pompy wspomagania

    Witam, Panowie potrzebuję waszej pomocy, jakiś czas temu zakupiłem Mondeo MK4 2.0 TDCI i od początku przy ruszaniu kierownica lewo-prawo wydobywał się dźwięk jak by się pompa zacierała obstawiałem że siada mi pompa więc zamówiłem używkę która dziś do mnie dotarła, chciałem spróbować wymienić ją sam po czym odpiąłem raptem wężyk idący ze zbiorniczka do pompy zacząłem powolni odkręcać śrubki po czym szukałem miejsca w którym mogę poluzować pasek lecz po długim szukaniu nie znalazłem nic co mogło by mi pomóc a więc chciałem złożyć to wszystko z powrotem (oczywiście większość płynu ze zbiorniczka mi uciekła). Po złożeniu i odpaleniu samochodu pojawił się dopiero problem :/ prawie całkowity brak wspomagania, czyli stwierdziłem że najprawdopodobniej mam zapowietrzony układ kierowniczy i tu jest moje pytanie, czy powie mi ktoś po kolei co i jak wykonać żeby odpowietrzyć cały układ ? Bardzo będę wdzięczny za każdą pomoc pozdrawiam serdecznie

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Dolej płyn, uruchom silnik, kierownica raz w lewo do oporu potem w prawo , powtórzyć parę razy , sprawdzić poziom płynu .

  4. #3
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Jędrzejów
    W ten spsob sie nie odpowietrzy słyszałem ze jest tu inna metoda ale nie znalazlem od poczatku jak dokladnie zaczac

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez Arex21 Zobacz posta
    słyszałem ze jest tu inna metoda
    Odpowietrz układ wspomagania przy użyciu narzędzi specjalnych.

    Uruchom silnik i powoli obróć kierownicę od jednego skrajnego położenia do drugiego; następnie obróć kierownicę w prawą stronę, tuż przed skrajnym położeniem. Wyłącz silnik i przy użyciu ręcznej pompki ciśnieniowo-próżniowej utrzymaj podciśnienie 51 kPa (15 in-Hg). Utrzymaj to podciśnienie dopóki powietrze nie opuści układu (minimum 5 minut). Uwolnij podciśnienie ręcznej pompki ciśnieniowo-próżniowej. Powtórz procedurę odpowietrzania, obracając kierownicę w lewo, tuż przed skrajnym położeniem. Wyjmij ręczną pompkę ciśnieniowo-próżniową i zatyczkę. W razie konieczności napełnij zbiornik. Uruchom silnik, obróć kierownicę od jednego skrajnego położenia do drugiego. Jeżeli pojawia się wyraźny nadmierny hałas, powtórz procedurę odpowietrzania. Jeżeli poziom hałasu jest nadal niedopuszczalny, pozostaw samochód na noc a następnie powtórz procedurę odpowietrzania.

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Arex21 Zobacz posta
    słyszałem ze jest tu inna metoda
    W domowych warunkach to jedynie pozostaje zalać zbiorniczek płynem i ze 20 razy na wyłączonym silniku pokręcić fajerką od skrajnej do drugiej skrajnej pozycji, jeśli po odpaleniu silnika po 3-5 sekundach będzie słychać że pompa na sucho pracuje wyłączyć silnik i znowu kręcić fajerką.
    Kwestia czy pompa nie padła już jak na sucho pracowała.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    W domowych warunkach na włączonym silniku kręci się kilka razy w opór lewo - prawo a potem na noc zostawia w spokoju. Rano jest już cisza.

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    W domowych warunkach na włączonym silniku
    Jeśli płyn nie dotrze do pompki to pompkę szlag trafi, i to potrafi po 10 sekundach pracy na sucho ją zabić.
    I aby zminimalizować pad pompki to na wyłączonym silniku ze 20 razy kierownicą żeby dać szansę że układ się zapełni płynem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] Odpowietrzanie pompy wtryskowej 1,8
    By danek7 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 22:08
  2. [MkIII] Wymiana pompy wspomagania + odpowietrzenie = brak wspomagania ??? O co chodzi?
    By cramp120 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-02-2014, 15:01
  3. [TDCi MKIII] MK III Wymiana paska od pompy wspomagania i pompy wody
    By speedy32 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-01-2014, 22:39
  4. odpowietrzanie pompy wtryskowej MKI 1.8 TD
    By osa in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 23:21
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2006, 23:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów