+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Małopolska

    Stopniowy brak reakcji na pilota

    Przekopałem forum ale nie znalazłem swojego typu problemu. Otóż mam dwa scyzoryki niedawno złożone z ori elektroniki i jeden nowy grot i pestkę. Nowa pestka dorobiona na zasadzie klona (na miejscu w serwisie hardego bez etis czy fordscana). Wszystko działało bez zarzutu. Nowe baterie itd. W tamtym tygodniu przestało działać otwieranie z pilota. Najpierw otwieranie zamykał normalnie (kluczyk z którym kupiłem) potem już i przestał zamykać. Wziąłem drugi kluczyk (klon) który działał bez zarzutu. Tydzień. teraz przestał otwierać ale zamyka. Otwieram auto grotem klasycznie. Nie ma problemu z dezaktywacją fabrycznego alarmu czy immo za pomocą mechanicznego tradycyjnego otwarcia. Zamykać zamyka ale nie otwiera. Co jest? Baterie? Problem z immo z którymś z podzespołów np. antenką, odbiornikiem? Proszę o pomoc: auto normalnie jeździ jest ok ale piloty są jednak wygodniejsze...
    Scaraab

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Scaraab Zobacz posta
    Co jest? Baterie?
    No od tego się zaczyna, i od oczyszczenia i dogięcia blaszek trzymających baterię, a jak przycisk przestał działać to można spróbować zalać go kontaktem czy elektrosolem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Małopolska
    Powodem była źle założona bateria. Blaszka zamiast stykać na wierzchu baterii do plusa stykała na boku plus zwierając z minusem. Przez chwilę pracował potem tylko zamykał i bateria padła. Oprócz tego w chińskim scyzoryku pod blaszką dla minusa warto na baterię przykleić izolację (na części powierzchni plusa baterii oczywiście) bo zamykając śrubką kluczyk może blaszka zewrzeć i znów to samo. Problem więc rozwiązany. Wniosek że co nie OEM to takie kwiatki się zdarzają szczególnie chińczykowi...
    Scaraab

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 17:03
  2. [MkIII] Brak reakcji na kluczyk
    By Marcino7 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-06-2014, 20:41
  3. [TDDi MKIII] Brak reakcji na gaz, brak mocy
    By Sztendi in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-07-2012, 17:24
  4. [MkII] drzwi kierowcy zero reakcji z pilota
    By SpOx_AdAs_TrN in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-05-2010, 14:01
  5. [MkIII] Brak reakcji na pilota
    By kreml73 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów