+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imię
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupiłem...
    Opis
    ŻonkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    U mnie ten problem rozwiązała definitywnie wymiana tylnych tarcz hamulcowych, klocków i regeneracja zacisków - też zabrałem się za remont przodu, a to tył okazał się winny
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mogłem pojechać i stąd się oddalić, ale zostałem z Tymi, co zostali.
    Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Tylko, ze u mnie wyje przednia prawa tarcza. Przy hamowaniu z większej prędkości bije niesamowicie, Tak samo słychać szum przy hamowaniu. Lewa tarcza nowa z kompletu idealna, prosta i ładnie się sciera. Prawa nabrała dziwnego koloru i po przejechaniu 300 km prawie w ogóle się nie sciera. Chyba jest przegrzana. Dziś wymienię na stara tarcze którą miałem z lewej strony i która była dobra. Jak dalej będzie bić to biorę się za piaste. Bo tylko to mi zostało, wszystko inne wymienione.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  4. #43
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Dziś wymienię na stara tarcze którą miałem z lewej strony i która była dobra. Jak dalej będzie bić to biorę się za piaste.
    Zanim kolejną tarczę załatwisz to weź posprawdzaj ręcznie czy nie czuć luzu na łożysku, jak ręcznie nie wyczujesz to trza by zrobić pomiar bicia flanszy.
    Bo tak to włożysz tarczę, i jeśli to wina piasty to kolejną tarczę załatwisz.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #44
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Luzu zero. Obraca się pięknie, zero szumu. Tak samo na stacji diagnostycznej z miesiąc temu szarpal i żadnych objawów. Moj tato mowi, żebym wybral sie na obrotnice do warsztatu. Tą tarcze co chce założyć i tak idzie na straty. Chce tylko zobaczyć czy na niej będzie ok skoro na lewym kole było dobrze. Jak będzie bicie to wiem, ze to wina piasty. Druga sprawa po regeneracji zacisku właśnie był ten dźwięk na nowej tarczy i nowych klockach. Na starych klockach to samo. Kolejna sprawa to urwal się odpowietrznik. Układ odpowietrzony ale zamiast odpowietrznika jest śruba z teflonem i nie przepuszcza.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  6. #45
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    No i dobra. Tarcza zmieniona. Klocki zostały bo są nowe. Efekt? Delikatnie lepiej. Ale dalej po przekroczeniu magicznej prędkości 100km/h wibruje kierownica. Przy hamowaniu też ale powyżej 120km/h. Później od 40 jest spokój i na koniec znowu wibruje i szumi.
    Została mi tylko piasta i łożysko.

    Powiem co było zrobione dla jasności:
    Wymiana prawej półosi z przegubem,
    Wymiana lewego przegubu i smarowanie przegubu wewnętrznego lewego,
    Wymiana wahaczy (lewo prawo) kompletnych,
    Wymiana łączników stabilizatora,
    Wymiana tarcz i klocków (lewo prawo) prawa 2x
    Opony (nowe uzywane) wyważone pięknie

    Po założeniu nowej tarczy rozpedzilem prawe koło o już bez hamowania było słuchaj tak
    Cisza (szumi szumi) cisza (szumi szumi) cisza.

    Jestem na 99% pesny ze to piasta ale Dla 110% pewności wymienie piaste z lozyskiem i polecę po kosztach, bo nie mam już sił.






    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  7. #46
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    a łożysko podpory półosi też wymienione ?
    sprawdzałeś czy sanki i maglownica dobrze dokręcone (nic tam się min. nie rusza) ?
    pzdr

  8. #47
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Sankami i maglownica się nawet nie przejmuje bo gdyby były winne to efekty byłby inny. Łożysko podpory sprawdzane, luzow zero, szumu też.
    Powiem tak,gdy zaczyna wibrowac kierownica, wciskam padla hamulca i w tedy czuje że wibracje są silniejsze.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  9. #48
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Sankami i maglownica się nawet nie przejmuje bo gdyby były winne to efekty byłby inny.
    spoko ... skoro wiesz to ok.
    zasugerowałem bo po przeczytaniu Twoich postów (i podpowiedzi innych) doszedłem do wniosku że już wszystko co możliwe zostało sprawdzone ...a problem wciąż jest. Chciałbym zauważyć, że i maglownica i hamulce (przez obsadę piasty) ... i skrzynia przez poduszkę (a ona przekazuje przez półosie moment na koła) są przymocowane do sanek.
    .... a może przyczyny szukać w skrzyni ?

  10. #49
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Podczas przyspieszania zero wibracji, zadnych stuków. Co najlepsze gdy przyspieszam jednostajnie do 130 To jak puszczę gaz w tedy jakby wibracje się nasilaly. Muszę zm oenic ta piaste. Wydatek nieduży.
    Tak jak pisałem. Po założeniu nowej tarczy i na podniesionym kole gdy wszystko zmontowane, obracam nim i słychać, ze tarcza obciera w w miejscach jakby po przeciwnych stronach. Więc tutaj tylko wychodzi wina piasty. Bo ani felga ani opona na postoju nawet jakby była wygieta to by nic nie było.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  11. #50
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Sprawdzałeś czy powierzchnia styku tarczy i flanszy jest czysta? Może jakaś drobina rdzy siedzi i tarcza przez to nie dochodzi należycie do flanszy

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #51
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Tak jak pisałem. Po założeniu nowej tarczy i na podniesionym kole gdy wszystko zmontowane, obracam nim i słychać, ze tarcza obciera w w miejscach jakby po przeciwnych stronach. Więc tutaj tylko wychodzi wina piasty. Bo ani felga ani opona na postoju nawet jakby była wygieta to by nic nie było.
    zamiast wymieniać wszystko w ciemno kup sobie czujnik zegarowy (kosztuje ~20zl) pomierz piastę i tarcze na piaście i bedziesz wiedział czy piasta do wymiany czy nie.
    tak to wymienisz piaste łożysko wykosztujesz sie a potem powiesz ze kupe kasy wsadziłeś i efektu nie widać...
    po za tym takie obcieranie moze byc spowodowane np nieprawidłowo pracującym zaciskiem hamulcowym.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  13. #52
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Ale jakim cudem wina zacisku? Musiałby samoczynnie pulsacyjnie naciskać na tarcze.
    Edytuje:

    Netoper, piasta była oczyszczana szczotką druciana a następnie bardzo drobnym papierem ściernym. Na koniec dokładnie odtłuszczona.
    Splitu, dobry pomysł. Dopiero co wpadł mi w ręce czujnik zegarowy z dokładnością co do setnej milimetra. Dzisiaj ściągnę wszystko i pomierze. Tylko bardzo by mi było miło gdybyście mk powiedzieli jaka jesg dopuszczalna tolerancja, słyszałem, że 0.02mm gdy jest powyżej to złom?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Mondek00r ; 28-05-2018 o 10:35

Podobne wątki

  1. [MkI] Słaba prawa strona hamowania...
    By Awaken in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-07-2010, 00:09
  2. [MkII] Pęknięty róg szyby -prawa strona
    By krzychot in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2007, 10:01
  3. [MkI] Kierunkowskazy - problem pilny
    By sleep in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-08-2006, 13:44
  4. [MkI] Osłona silnika -prawa strona 2,5 V6
    By gabson in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-02-2006, 16:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów