+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko

    Wibracje zawieszenia- strona prawa. Pilny problem.

    Witam wszystkich. Jestem w przysłowiowej dziurze. Wibruje mi prawa strona samochodu z przodu, czuć na desce i na kierownicy, na fotelu kierowcy.
    Koło wyważone. Sworzen dolny wymieniony. Opona z felgi była przekładana z przodu na tył. Bez rezultatów. Bije od 100 na godzinę aż do 140 I cisza później. Auto ma takiego jakby większego kangurka przy odpuszczeniu gazu i przy dodaniu gazu. Był mały problem z wymianą sworznia i przez przypadek wypadła półoś z gniazda przegubu wewnętrznego ale jakoś się udało to poskładać. Zaznaczam ze przed tym było tak samo i to nie tego wina.
    Na kanale pod autem złapałem za półoś obok podpory przed przegubem i czuć wyczuwalny luz aż słychać klekotanie. Dziś mechanik się przejechał poogladal cały przód prawy i mówi ze nic sie tam nie dzieje I wszystko jest ok po za poduszka skrzyni która ma z 1cm luzu i nic po za tym. Lekko telepie skrzynią na jedynce jak agresywnie przyspiesze i lewarek jest luźny na dolkach ale do 100 na godzinę wibracji ZERO jakby to była jakaś magiczna granica. Mam jeszcze lekko wybitny prawy łącznik z przodu ale to nie daje takiego efektu.
    Pomóżcie błagam bo ja już odpuszczam powoli.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar OkoŃ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 131 KM
    Opis
    Dostojne Bordo
    Od
    24 May 2017
    Mieszka w
    Kętrzyn
    U mnie były takie objawy:

    -drgania w aucie przy jeździe ponad 100 km/h (kokpit, kierownica, deska rozdz., itp.), im mocniej wciskałem gaz tym mocniej trzęsło
    -drgania na lewarku zmiany biegów (podczas przyspieszania przy większych prędkościach)
    -stuki, trzaski przy wolnej jeździe i skręconych kołach, np. przy objeżdżaniu ronda

    Winnym okazał się przegub wewnętrzny prawej półosi, a dokładnie krzyżak przegubu wew.
    Chodziło o to, że krzyżak "wyszedł/wysunął się" ze swojego miejsca. Całe szczęście nie jeździłem z tym długo i nic uszkodził i nie zrobił w półosi spustoszenia. Mechanior rozłożył półoś i jak zobaczyliśmy, co tam się stało to kupiłem nowy krzyżak. Jednak po wyczyszczeniu całości i dokładnych oględzinach okazało się, że wszystkie części są całe, nieuszkodzone i nie ma potrzeby zakładania nowego krzyżaka (to go zwróciłem). Półoś została nasmarowana i złożona jak należy. Zrobiłem już sporo km-ów i jest OK.
    Ostatnio edytowane przez OkoŃ ; 19-04-2018 o 22:26

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    No u mnie jest też nasmarowana i złożona jak trzeba..Gdy wypadła to nie dało się rozpędzić do 60 na godzinę. Na skrzyni tylko na 1 biegu mam wibracje. Jak jadę 110 wibracje są ale gdy dodam gaz i czasem znikają i czasem się nasilają. Nic nie stuka ani nie puka na zakrętach czy dolkach. Myślicie ze to jednak ten przrgub wewnętrzny? I moze dawać podobne ale trochę różniące się efekty gdy jest powybijany?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  5. #4
    Kursant Awatar OkoŃ
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 131 KM
    Opis
    Dostojne Bordo
    Od
    24 May 2017
    Mieszka w
    Kętrzyn
    Wypadałoby się dokładnie przyjrzeć poduchom skrzyni/silnika. Zresztą pisałeś o wyczuwalnym luzie na jednej.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Myślicie ze to jednak ten przrgub wewnętrzny?
    nie, przeguby wewnętrzne tylko przy mocniejszym dociskaniu gazu powyżej 100m/h
    ja obstawiam poduszkę skrzyni
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    czuć wyczuwalny luz aż słychać klekotanie.
    na półosi nie może być zbyt dużego luzu w pionie, w poziomie luz może być jak najbardziej.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Myślicie ze to jednak ten przrgub wewnętrzny?
    nie, przeguby wewnętrzne tylko przy mocniejszym dociskaniu gazu powyżej 100m/h
    ja obstawiam poduszkę skrzyni
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    czuć wyczuwalny luz aż słychać klekotanie.
    na półosi nie może być zbyt dużego luzu w pionie, w poziomie luz może być jak najbardziej.
    To luz jest i w pionie i w poziomie.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


    Mała aktualizacja. Gdy auto stoi i szarpie za prawe koło (góra dół) jest wyczuwalny luz. Dlatego opisuje jak szarpie, żeby nie było innych domysłów. Tarcza? Łożysko? Cała Piasta? Nic nie szumi tylko dzieje jak opisuje powyżej
    Ostatnio edytowane przez Mondek00r ; 20-04-2018 o 17:49

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Podnieś auto na lewarku i wtedy sprawdzaj a nie jak stoi na kołach .

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Gdy auto stoi i szarpie za prawe koło (góra dół) jest wyczuwalny luz.
    to jest katastrofa i pewnie łożysko do wymiany albo sworzeń wahacza.
    podnieś koło i ruszaj góra dół, na kole nie może być nawet 1mm luzu góra/dół
    w przypadku przedniej osi może być luz lewo prawo (układ kierowniczy)
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Byłem na SKP. Sprawdzał od góry od dołu i nie było żadnych luzow. Łapał łomem prawe koło od dołu jak auto stało na podnosniku i sztywno. A dałbym sobie rękę uciąć, ze coś było...
    Zamówiłem poduszkę skrzyni, prawą kompletną półoś, tarcze hamulcowe wraz z klockami i łączniki stabilizatorów. Łączniki mają na dolnym mocowaniu luzy, według mnie półoś ma zbyt duży luz (lewo prawo, gora dół) też ją wymienię. Tarcza prawa to już ma bicie nieziemskie przy 30 przy 60 przy 100 telepie kierownicą. Wszystko czuć od prawej strony. Dziwny efekt jesg jeszcze jeden. Nie wiem czy znacie takie uczucie jakby auto lekko podskakiwało jak na pofalowanej w szerz drodze. Takie mam uczucie jak jadę.
    Wszystko powymieniam mam nadzieję w tym tygodniu i dam znać.
    Sworznie obydwa nowki. Amory mają 80% na gumach wahacza lekko coś tam ale tak to BDB.
    Nic więcej się nie może dziać.
    Wszystko się zaczęło jak zmieniłem koła zimowych na letnie. Zaznaczam ze kupiłem drugi komplet letnich i założyłem i dzieje się to samo.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Co do podskoków to obejrzyj dokładnie opony może mają "guzy"

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Opony mimo ze używanego wyglądają jak nowki. Nie mają uszkodzeń bo były przeglądane na wulkanizacji. Dziś wymieniam co napisałem wyżej i mam nadzieję, ze problem ustąpi. Bo.jak nie to zostaje łożysko koła albo łożysko podpory. To drugie jak się okaże dopiero po wymianie półosi to się zdrowo rozzloscze.

    Orientujecie się może ile mniej więcej gra wymiana takiej półosi?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Orientujecie się może ile mniej więcej gra wymiana takiej półosi?
    robocizna 50-100zł? zależnie od regionu Polski
    dosyć prosta i szybka robota w sumie...
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Tfu. TRWA jak mówisz, że szybko to super. Naprawy robię ze znajomym w przyosiedlowym garażu. Ma kanał ma spawarke, prasy i wszystko co potrzeba i bierze 4pak Dla miłej roboty + coś tam na zachętę

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


    Edit.
    Udało mi się zmienić półoś i poduszkę pod skrzynią. Tarcz nie dało rady bo muszę zregenerować zaciski ponieważ tłoczek się nie cofa. Wszystko co opisywałem ustąpiło.
    Tylko jeden problem. Przy wyciąganiu półosi musiałem odkręcić od wahacza sworzeń bo nie chciał wyjść z gniazda i chyba rozbiegła się zbieżność bo jak przyspieszam to kierownica ucieka w lewo. To normalne?
    Ostatnio edytowane przez Mondek00r ; 27-04-2018 o 10:18

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Nie chce edytować prostu, dodam nowy.
    Historia może dość krótka. Przed wymiana półosi nic nie sciagalo tylko biło jak mówiłem. Do wymiany półosi odkrecilismy dolny sworzen. Półoś wymieniliśmy bez żadnych kompletnie problemów. Złożyliśmy wszystko i chciałem zabrać się za hamulce. Rozebralismy prawy zacisk w celu cofnięcia tloczka ale się nie cofa9 do końca bo był skorodowany. Złożyliśmy wszystko do kupy. Krótka przejażdżka A tu zonk. Auto leci w lewo jak przyspieszam wraz z kierownicą. Znowu wróciłem na kanał przegrałem zacisk bo okazało się że nie puszczal. Złożyliśmy znowu i już było na 90% ok. Dzisiaj byłem na zbieżności bo przy przyspieszeniu kierownica lekko szkła w lewo i sciagalo dalej w lewo. Po zbieżności nadal auto ucieka w lewo jak przyspieszam. A co ciekawe gdzie hamuje to przy końcu już kierownicę krzywi w prawo.
    Czy to wina tego prawego zacisku?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    rzy przyspieszeniu kierownica lekko szkła w lewo i sciagalo dalej w lewo. Po zbieżności nadal auto ucieka w lewo jak przyspieszam.
    W 90% za to odpowiadają wyeksploatowane bądź zbyt miękkie tuleje wahacza.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    No w tym problem, ze na kontroli na stacji wszystko jest ok tak samo przed wymiana półosi nic się nie działo z nimi. Nagle w 2 godziny w trakcie wymiany tuleje powiedziały papa? Zmienię tarcze i ustawie jeszcze raz zbieżność. Dam znać bliżej końca tygodnia.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  18. #17
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    No w tym problem, ze na kontroli na stacji wszystko jest ok
    Problem to jest w tym że na stacji diagnostycznej nie mają doświadczenia w diagnozowaniu takich spraw, u nich to jest tak, że jak nie ma luzu który powoduje pukanie, albo optycznie nie widać że coś rozerwane/zniszczone, to znaczy że wszystko ok.
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Nagle w 2 godziny w trakcie wymiany tuleje powiedziały papa?
    Z tego co pamiętam problemy ze ściąganiem miałeś już wcześniej, i podejrzewałeś że to jest wina bieżnika że jest o 0.3 mm różnicy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #18
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Ściąganie wyelimimowałem przekłada opon stronami i wszystko było ok do czasu wymiany półosi i rozebrania prawego zacisku hamulcowego. Muszę szukać dalej

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zacznij od sprawdzenia tych tulei, bo co już zostało wyjaśnione, różnica 0.3 nie ma fizycznej możliwości powodować ściągania. A już wtedy było sugerowane że masz problem w zawieszeniu.
    Przy przyśpieszaniu jeśli ściąga to j/w pisałem 90% przypadków jest to wina uginania się tulei przez co wahacz się przestawia.
    Niedawno był jeszcze przypadek że przyczyną takiego zachowania był rozsypany mechanizm różnicowy w skrzyni.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #20
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    złom
    Od
    26 Apr 2018
    Mieszka w
    białystok
    1. Czy jest możliwość sprawdzenia luzu na półosi, czy nie będzie on zauważalny podczas ręcznego sprawdzania ?
    2. Czy przekładka kół przód/tył może negatywnie wpłynąć na samochód, czy po ich wyważeniu można spokojnie tak jeździć ?
    3. Jaka może być orientacyjna cena wymiany połosi ?

Podobne wątki

  1. [MkI] Słaba prawa strona hamowania...
    By Awaken in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-07-2010, 00:09
  2. [MkII] Pęknięty róg szyby -prawa strona
    By krzychot in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2007, 10:01
  3. [MkI] Kierunkowskazy - problem pilny
    By sleep in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-08-2006, 13:44
  4. [MkI] Osłona silnika -prawa strona 2,5 V6
    By gabson in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-02-2006, 16:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów