+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    Kursant Awatar Solivan
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM +LPG
    Od
    21 Apr 2018
    Mieszka w
    Warszawa

    Problemy z licznikiem

    Witam!
    Mam problem z predkosciomierzem w Mondeo MK3 przed FL
    Nie wskazuje prędkości, nie nalicza kilometrów i wskazówka paliwowskazu buja się. Przy ruszaniu mam 1/4 baku, jadąc 1/2, a jak hamuje 3/4 i zasięg szaleje.
    Problem polega na tym, że wymieniłem czujnik prędkości w skrzyni (VSS) i nadal nie działa. Zakładałem 3 różne deski rozdzielcze (każdej robiłem test i była ok) i na żadnej nie działa. Po podpoęciu komputera (Delphi) nie pokazuje błędów. Jedynie brak odczytu z czujnika. W czasie jazdy z podpiętym komputerem obroty widać, stan paliwa itp. ale prędkość cały czas 0 km/h. Może ktoś coś podpowie? Którędy i do czego idą przewody od vss? Znalazłem opis jak podłączyć tempomat i trochę się wspieralem przejściem kabli z tego "manuala". Jednak u mnie kolory kabli się różnią. Zasilanie na vss jest. Nie było przejścia sygnału z kostki czujnika do kostki C14 ale puściłem oddzielnym przewodem i nadal nie działa. Da się puścić niezależne zasilanie i sygnał pomijając fabryczną wiązkę tzw. "na krótko"? W skrócie vss ma prąd i jest połączenie między sygnału między kostką z vss a wtyczką C70 a dalej nie działa. Moja irytacja sięga zenitu. Ktoś pomoże?
    P.S. na komputerze wyrzuca błąd "opóźniony czas reakcji czujnika ABS". To ma jakieś znaczenie?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    A nie masz czasem włożonej skrzyni 6b?

  4. #3
    Kursant Awatar Solivan
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM +LPG
    Od
    21 Apr 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Właśnie nie. Tradycyjna piątka z miejscem na czujnik. Nie wiem już co robić. Skoro sygnał z czujnika w skrzyni dochodzi do kostki C70 pin 1 to gdzie idzie dalej? Dzwoniłem bezpośrednio z czujnika na kostkę i między kostkami C14 i c70 i przejście jest, a komputer nadal nie widzi sygnału z vss.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    A nie masz czasem włożonej skrzyni 6b?
    Wystarczy że jest założona poliftowa 5B z miejscem na czujnik to i tak nie będzie to działało.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    a stało się to nagle czy np.była wymieniana skrzynia czy jest tak od zakupu auta?

  7. #6
    Kursant Awatar Solivan
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM +LPG
    Od
    21 Apr 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    A jest sposób żeby to jakoś obejść? Czyli miejsce na czujnik jest. Cała instalacja pod czujnik jest i przejścia są. Nie bylo tylko przejscia miedzy kostka w czujniku a kostka w bezpiecznikach pod maska to puscilem niezależny kabel miedzy kostkami. Jak można sprawdzić czy to jest skrzynia od polifta? Tak jest od zakupu. Podobno nie była wymieniana
    Jak sprawdzić czy w ogóle czujnik daje sygnał? Da się to jakoś zmierzyć? Skoro by nie dawał sygnału to zawęzi to pole poszukiwań.
    Ostatnio edytowane przez Solivan ; 22-04-2018 o 14:26

  8. #7
    Kursant Awatar Solivan
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM +LPG
    Od
    21 Apr 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Proszę o pomoc. Dostałem dziś mandat bo przekroczyłem prędkość o 16 km/h. Przecież nie powiem Policji "tak na prawdę to nie wiem ile jechałem bo nie działa mi licznik"

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez Solivan Zobacz posta
    Jak można sprawdzić czy to jest skrzynia od polifta?
    skrzynia od polifta nie ma napędu do czujnika prędkości,jak się wyjmie czujnik to powinno być widac że nie ma z czego brać sygnał,opisywał ktoś kiedyć na forum że nie ma nic za plastikową zaślepką

  10. #9
    Kursant Awatar Solivan
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM +LPG
    Od
    21 Apr 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    A tak organoleptycznie. Nie mam kanału, a od góry jest kiepski dostęp. Czyli jak wyjme czujnik, to jak wsadzę palucha w dziure na czujnik to powinienem wymacać.... hmmm.. właściwie co? Jak przedlift to co powinienem wyczuć a jak polift to co? Jakaś zębatka, czy cuś? Jak wyjąłem czujnik przed wymianą to było na nim kilka kropel oleju (płynu ATF). To jakaś wskazówka? Da się jakoś miernikiem sprawdzić w czasie jazdy czy czujnik daje sygnał?

  11. #10
    Kursant Awatar Solivan
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM +LPG
    Od
    21 Apr 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Drodzy Mondkowicze! Potrzebuje pomocy bo już totalnie zgłupiałem. Zgodnie z instrukcją z Youtube jak sprawdzić czujnik prędkości sprawdziłem. Według instrukcji podłączyłem pod przewód sygnałowy masę diody i pod drugą "nóżkę" zasilanie. Ku mojemu zdziwieniu dioda zapaliła się mimo iż kluczyk w stacyjce nie był przekręcony. Po przekręceniu kluczyka dioda zgasła. To był pierwszy ewenement. Ale pomyślałem, że to może wina tego, że puściłem oddzielnym przewodem sygnał do kostki C14 na pin 1. Odpiąłem ten przewód i sprawdziłem bezpośrednio na kostce czujnika. Na wyłączonej stacyjce na żadnym przewodzie nic. Na przekręconej na zewnętrznych pinach jest zasilanie. I tu ciekawostka. Na sygnałowym jest tez masa. I kolejne zaskoczenie. Po wpięciu dodatkowego przewodu między kostką czujnika a pinem1 w kostce C14, uwaga, masa ginie. Powyższy test robiłem na kostce odpietej od czujnika. Pomóżcie? Nie wiem już o co chodzi.

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Odepnij wtyczkę od PCM-a i oczyść, może tam jest jakiś niekontakt.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Kursant Awatar Solivan
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM +LPG
    Od
    21 Apr 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    PCM czyli? Ale skąd masa na przewodzie sygnałowym??

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Solivan Zobacz posta
    PCM czyli?
    Komp silnika, stojąc przodem do auta wtyczka jest przy podszybiu po lewej stronie za kielichem amorka.

    Cytat Zamieszczone przez Solivan Zobacz posta
    Ale skąd masa na przewodzie sygnałowym??
    Jak jest nieciągłość obwodu to się potrafi pojawiać przez jakieś inne przejścia.
    Może właśnie jakaś śniedź we wtyczce siedzi i po niej gubi się sygnał.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Kursant Awatar Solivan
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM +LPG
    Od
    21 Apr 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak podłącza się przewód do wtyczki vss i kostki c14 pin 1 masa ginie na włączonym zapłonie, a bez masa nadal jest. Którędy idzie przewód? Czy to może mieć to zwiazek z brakiem prądu na przeciwmgielnych. To ta sama wiazka

    ---------- Post added at 11:49 ---------- Previous post was at 10:58 ----------

    Jak podłącza się przewód do wtyczki vss i kostki c14 pin 1 masa ginie na włączonym zapłonie, a bez masa nadal jest. Którędy idzie przewód? Czy to może mieć to zwiazek z brakiem prądu na przeciwmgielnych. To ta sama wiazka?

  16. #15
    Kursant Awatar Solivan
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM +LPG
    Od
    21 Apr 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Wyjąłem wtyczkę od PCM i ją oczyściłem. Przedzwoniłem przewody i przejście między wtyczką PCM a czujnikiem jest, między kostką C14 też. Między przewodem sygnałowym a przewodem masowym wtyczki komputera jest jakieś szczątkowe przebicie. Wczoraj robiąc próby z diodą coś jakoś gdzieś podłączyłem i nie wiem kiedy co i jak bo na liczniku nagle pojawiło mi sie 200 metrów. A samochód cały czas stał. Co mogłem zrobić?

  17. #16
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Solivan Zobacz posta
    Co mogłem zrobić?
    Noo wygląda że trafiłeś na miejsce niekontaktu i jak się poruszyło to zaskoczyło, szkoda tylko że właśnie nie wychwyciłeś gdzie to było
    Może tak być że przewodzik gdzieś się utlenił w wiązce i jak trąciłeś to zaskoczyło.
    A odpinałeś kostki/złączki wiązek silnika? może tam gdzieś niestyka.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 30-04-2018 o 13:28
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #17
    Kursant Awatar Solivan
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM +LPG
    Od
    21 Apr 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Ale samochód stał. Grzebałem i sprawdzałem, a jak po 4 godzinach wsiadłem to zauważyłem, że jest nabite 200 metrów. Nie bardzo wiem co się dzieje. Skoro z kostki czujnika ma kostkę kompa silnika przejście jest, z kompa na innym pinie na puszkę bezpieczników pod maską i na tą koło kierownicy też to w czym jest problem? I skąd się bierze masa na przewodzie sygnałowym odpiętym od czujnika. Czy warto puścić niezależnie kable od czujnika do kompa i od kompa do bezpieczników?

  19. #18
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Solivan Zobacz posta
    Czy warto puścić niezależnie kable od czujnika do kompa
    Warto bo wtedy będzie wiadomo czy problem w kablami, czy może przypadkiem samemu PCM-owi coś się pokręciło. Kwestią zasadniczą jest aby na 1000% być pewnym który pin przy kompie jest od VSS.


    Cytat Zamieszczone przez Solivan Zobacz posta
    i od kompa do bezpieczników?
    Nie mam dojścia do schematów, ale czy sygnał VSS jest na pewno bezpiecznikiem zabezpieczany?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #19
    Kursant Awatar Solivan
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM +LPG
    Od
    21 Apr 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Chodzi mi o bezpieczniki a dokładniej o to25-C14_piny.jpg
    Do kostki C14 pin1 wchodzi sygnał vss z PCM-a
    Ale skoro przejścia są to tak na prawdę w czym jest problem i skąd ta masa?
    Jedyna pewność o właściwym przewodzie dał mi pomiar miernikiem. Po prostu przedzwoniłem kable i znalazłem który jest który.
    Ostatnio edytowane przez Solivan ; 30-04-2018 o 16:39

  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Solivan Zobacz posta
    i skąd ta masa?
    Pytanie co fabrycznie na tym obwodzie powinno się meldować, zasadza działania jest taka sama jak czujnika położenia wału, wystarczy czymś metalowym pomachać przed polem odczytowym i generowany jest impuls. I do tego nie potrzeba zasilania, wystarczą "puste" kable (bez żadnego potencjału) aby przeslać ten impuls.
    A masa po rozłączeniu obwodu może brać się "z powietrza" (widmowy potencjał).
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkII] Problem z licznikiem
    By dzymek100 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-06-2017, 22:06
  2. [MkIII] W ciepłe dni wyłączają się wskaźniki i zegary.
    By Łukaszzz in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-08-2016, 15:23
  3. [MkI] Problem z Licznikiem !
    By bartosz127 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 09:43
  4. [MkI] problemy z elektronicznym licznikiem w mkI td
    By turbo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-12-2006, 23:04
  5. [MkI] Problem z licznikiem
    By hubertzmc in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-10-2006, 23:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów