+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.

    Klimatyzacja nie chłodzi

    Witam

    Dopiero co uporałem się z wymianą spalonego alternatora, a już pojawił się kolejny problem. Klimatyzacja przestała chłodzić. Zapala się kontrolka A/C, załącza się wentylator i załącza się sprężarka. Popracuje z 10-15 sekund i się wyłącza na 10 sekund. Cały cykl się powtarza, a z nawiewów ciepłe powietrze.

    Przed awarią alternatora klima chłodziła aż miło - była w pełni wydajna. Zastanawiam się czy awaria alternatora nie uszkodziła czegoś od strony elektrycznej. Gdzie zacząć szukać - bo nie chce mi się wierzyć, że przez 2 dni uciekł czynnik - ponadto jakby czynnika nie było, to sprężarka nie powinna załączyć.
    pozdrawiam
    Leszek

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Przejrzałem forum i sprawdziłem co mogłem.

    - bezpieczniki (w tym słynny F82)
    - przekaźnik R6 podmieniony z R3
    - wycieków czynnika nie widać nigdzie - poświeciłem UV i wygląda OK.
    - odstęp na kole pasowym sprężarki właściwy
    - Forscan nie pokazuje żadnych błędów, panel Climatronic również
    - po odpięciu czujnika wysokiego ciśnienia klima i wentylator się wyłączają.
    - po zgaszeniu silnika słychać syczenie krótkie - tak jakby czynnik był
    - do czujnika niskiego ciśnienia nie dotarłem - czy może on mieć jakiś wpływ, że sprężarka się wyłącza po 10 sekundach?

    Jutro będę zmuszony jechać chyba sprawdzić ilość czynnika i szczelność układu. Zastanawia mnie tylko fakt, że dwie usterki pojawiły się jednocześnie - spalony alternator i brak klimy. Klima wieczorem chłodziła lepiej jak lodówka, a następnego dnia rano spalił się alternator i pewnie też klima przestała działać (dopiero po wymianie alternatora ją odpaliłem, więc 100% pewności nie mam). Jakoś szukam związku między jedną a drugą usterką. Może w warsztacie przy wymianie alternatora coś gdzieś uszkodzili? Tylko tam to raczej ciężko coś uszkodzić, bo sprężarka i przewody nie kolidują...

    Jestem załamany, coraz więcej mnie te Mondeo zaczyna kosztować i awaria za awarią
    Ostatnio edytowane przez kovalek ; 23-04-2018 o 21:22
    pozdrawiam
    Leszek

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez kovalek Zobacz posta
    Zapala się kontrolka A/C, załącza się wentylator i załącza się sprężarka. Popracuje z 10-15 sekund i się wyłącza na 10 sekund. Cały cykl się powtarza,
    normalna praca sprężarki przecież ona nie pracuje cały czas

  6. #5
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    To ja wiem, że sprężarka nie pracuje cały czas.
    Problem jest tego typu, że mimo iż się załącza to nie chłodzi wcale. Rurki w okolicach podszybia nie są zimne.

    Myślałem, aby zewrzeć piny we wtyczce czujnika LP i zobaczyć czy będzie lepiej. Jakby czynnika nie było, to sprężarka nie powinna się wcale załączyć.
    pozdrawiam
    Leszek

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Jeśli ilość czynnika OK, to sprawdź czy sprzęgło sprężarki się załącza, ewentualnie jaka jest jego odległość od sprężarki. Może się wytarło i wypadałoby usunąć podkładkę.

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kovalek Zobacz posta
    Myślałem, aby zewrzeć piny we wtyczce czujnika LP i zobaczyć czy będzie lepiej. Jakby czynnika nie było, to sprężarka nie powinna się wcale załączyć.
    Jakby nie było czynnika to faktycznie sprężarka się nie załączy, natomiast jak jest niska ilość czynnika, to czujnik LP pozwoli sprężarce wystartować, ale zanim czynnik wróci do sprężarki to czujnik ją rozłącza.
    Kolejna przyczyna to zakitowana dysza rozprężna.
    No i jeszcze podkładka, może akurat tak już się sprzęgiełko przytarło że podkładka za gruba.

    Ciężko powiązać awarię altka z taką pracą sprężarki, bo co innego jakby w ogóle nie startowała, no to wtedy może jakiś kabel trącił i niekontaktuje, czy jakieś zwarcie i bezpiecznik skotłowany,
    a skoro startuje to znaczy że elektrycznie jest ok, tylko coś ją rozłącza, a rozłączać mogą czujniki LP i HP, albo zbyt duża szczelina na sprzęgiełku.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Sprawa się wyjaśniła.
    Okazało się, że jednak brak czynnika. Z układu ściągnięto 60 gram (z 820). Po napełnieniu azotem długo trzeba było szukać nieszczelności. Dopiero po podaniu większego ciśnienia było słychać syczenie w okolicach wyjścia rurek ze sprężarki. Są one jeden na drugiej (chyba tak nie powinno być, że się dotykają). Może gdzieś w coś uderzyłem spodem i dlatego się rozszczelniło. Tak teraz myślę, że kompresor dość nisko wisi i łatwo przychaczyć o coś - powinna być jakaś osłona.

    Dopiero w piątek mechanik weźmie auto na kanał i to polutuje i sprawdzi.
    pozdrawiam
    Leszek

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar komandir
    Imię
    Albert
    Model
    MKIII
    Silnik
    lpg
    Opis
    Ford Mondeo Mk3, Ford focus Mk1
    Od
    02 Aug 2005
    Mieszka w
    SANDOMIER\Belgia
    Z tym że jak nie ma czynnika to sprężarka się nie załączy to sie nie zgodzę. Na własnej skórze tego doświadczyłem, że przytarł się kompresor bo jak mi powiedział znajomy od klimatyzacji to te układy są takie że jak brakuje czynnika to kompensuje ten brak olejem z kompresora, który idzie w układ wraz z opiłkami i nadchodzi koniec kompresora. W mondeo mk3 nie ma takiego czegoś że się nie załaczy jak mało jest, nie ma zabezpieczenia. Koszta naprawy nie małe są potem bo trzeba kompresor wymienić, osuszacz albo skraplacz nie pamiętam, przepłukać uklad i napełnić.
    SUZUKI GSX-R albo NIC!!!

  11. #10
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Cytat Zamieszczone przez komandir Zobacz posta
    W mondeo mk3 nie ma takiego czegoś że się nie załaczy jak mało jest
    Bzdura totalna. W mondeo masz czujnik ciśnienia, który rozłącza sprężarkę przy zbyt niskim ciśnieniu czynnika. Sam w tamtym roku jeździłem z niewielką ilością czynnika w układzie i żaden kompresor się nie załączał. Po napełnieniu od razu ruszył.
    Ostatnio edytowane przez zippy ; 29-04-2018 o 23:11

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez komandir Zobacz posta
    jak mi powiedział znajomy od klimatyzacji to te układy są takie że jak brakuje czynnika to kompensuje ten brak olejem z kompresora, który idzie w układ wraz z opiłkami i nadchodzi koniec kompresora. W mondeo mk3 nie ma takiego czegoś że się nie załaczy jak mało jest, nie ma zabezpieczenia.
    Mi to bardziej wygląda że wcisnął ściemę żeby mieć później pole do popisu, że jak jeździło się z małą ilością czynnika to trza np płukać układ i są to dodatkowe koszta, a defacto nabija tylko czynnik a kasuje z płukaniem.
    Bo nie wyobrażam sobie w jakim innym celu by takie bzdury wciskał.
    Mondek ma 2 czujniki: niskiego ciśnienia i wysokiego sam naocznie możesz je zobaczyć. Jeden jest przy osuszaczu drugi za sprężarką
    A tak wygląda ten od niskiego
    http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Czujn...19E561-AA/4662
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 30-04-2018 o 13:19
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Zielony listek
    Model
    MkIII, MkIV, Xf
    Silnik
    2.0 pb, 4.2 V8
    Opis
    2006 + 2004 + 2008 + 2010
    Od
    20 Aug 2014
    Mieszka w
    Krk
    Jak piszą koledzy wyżej. Mało czynnika - czujnik odłącza spreżarkę. Zepsuty czujnik cisnienia - odłacza sprezarkę, Nie działa wentylator (drugi lub 2 bieg) - odłacza sprężarkę. W mk3, mk4, mk5 jest czujnik więc jeśli sprężarka się załaczyła to była spięta na krótko albo uszkodzone coś innego w układzie. Układ to można płukac jak dawno nie była nabijana pusta klima... Chyba ze był jakiś problem i kroś zrobił zworkę na czujniku żeby kompresor się załaczył. Albo wyjął czujnik, nakręcił kapturek udając że to zaworek od tak sobie jest, zrobił zworkę na kablach od czujnika i schował zeby nie było widac.

  14. #13
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez Peteypee Zobacz posta
    W mk3, mk4, mk5 jest czujnik
    a to w mk1 i mk2 nie ma czujnika przecież też jest

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Automat
    Od
    26 Oct 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    mam pytanie, gdzie w mk3 jest ta dysza rozprężna? Mam problem z klima, czynnik jest , temp na LO a sprężarka chodzi max 15sek po czym się rozłącza. Znajomy mechanior pokazał na manometrze jak skacze mi ciśnienie i powiedział że coś jest zapchane (już kiedyś gość od klimy powiedział mi że mam za wysokie ciśnienie ale wtedy chodziło) wymieniłem osuszacz (był drożny) i chciałbym te dyszę sprawdzić tylko nie wiem gdzie ona jest. na manometrze nabijało ponad 20bar
    Ostatnio edytowane przez golowy ; 12-07-2018 o 18:43

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez golowy Zobacz posta
    mam pytanie, gdzie w mk3 jest ta dysza rozprężna?
    Przy podszybiu od strony komory silnika (ciut po lewej stronie stojąc przodem do auta), paskudne dojście, trafisz do niej idąc po przewodzie od sprężarki.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Automat
    Od
    26 Oct 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Dostęp rzeczywiście trudny ale dało radę, ściągamy wzmocnienie kielicha, odpinamy wtyczkę od kompa (ta duża kostka) i mamy już jakiś dostęp. To u mnie było przyczyną zatkanej klimy i wyłączania się co 15sek sprężarki gdy temp miałem ustawioną na LO. I Ciśnienie mi waliło do ok 22bar teraz 12-13 Od kiedy go kupiłem 5 lat temu zawsze mi zwracali uwagę że jest za wysokie ciśnienie. Widać jak ktoś kiedyś robił remont klim (sprężarka, chłodnica, osuszacz) to nie wymienił tej dyszy dławiącejP_20180724_093156.jpg

    Koszt nowej w intercarsie 5.17zł
    Ostatnio edytowane przez golowy ; 29-07-2018 o 15:32

  18. #17
    Zielony listek Awatar perials
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Nov 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Tak wtrącę pięć groszy. W MK3 zawór rozprężny nie powinien być koloru zielonego?

Podobne wątki

  1. [All] Klimatyzacja półautomatyczna vs klimatyzacja automatycz
    By ryszinho in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 03-12-2015, 23:48
  2. [MkIII] Klimatyzacja słabo chłodzi lub wcale
    By Azael in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-08-2015, 23:02
  3. [MkII] Wysokie obroty i nie chłodzi klimatyzacja
    By majkel2420 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 12:49
  4. [MkII] Klimatyzacja słabo chłodzi? Przeczytaj to !!!
    By virtu in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-07-2007, 18:23
  5. [MkII] Nie chłodzi!!!
    By tburnos in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-12-2006, 08:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów