+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    29 Apr 2018
    Mieszka w
    Rzeszów

    Mała moc na niskich obrotach + świst od ok 2000 obrotow

    Witam, mam kombi w tdci 2007 115km ,230000 przebiegu, spalanie okolo 8/100, nie dymi, nie stuka, nie bierze oleju, jedyny błąd to czasami egr (zaslepiony).
    1) na niskich obrotach jest tak slaby, ze czasem mi gaśnie na światłach, po wyczyszczeniu przeplywki jakby nieco pomoglo, ale dalej slabo.
    2) powyzej okolo 2000 obrotow jest juz przyspieszenie ale slychac swist jakby z turba, i to dosc wyraznie, swist zmienia sie proporcjonalnie wraz z obrotami.
    3) jaka jest max predkosc tego auta, bo mi w dobrych warunkach samemu udalo sie okolo 175, i wydaje mi sie ze cos jest nie tak z moca.
    pomóżcie dobre ludzie
    edt, dzisiaj ściągnąłem przewód filtr->turbo i po sprawdzeniu jest wyczuwalny luz na wirniku. turbo do regoneracji chyba
    Ostatnio edytowane przez pawcur ; 01-05-2018 o 19:07

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Sprawdz rure od egr w dół

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Zależy jaki luz ( osiowy cz wzdłużny ), sprawdzałeś czy cięgno od turbo rusza się w pełnym zakresie bez zacięć ? Może zebrał się nagar i łopatki nie działają w pełnym zakresie .

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    29 Apr 2018
    Mieszka w
    Rzeszów
    złapałem wirnik w 2 palce i poruszając w poprzek rury wyczułem luz i to spory, do tego na ściągniętej rurze jak przygazowałem i odpuściłem to słychać jakby wpadał wirnik w wibracje, jeśli chodzi o cięgno to nie mam gruszki tylko sterownik elektroniczny (pokazało by błąd na kompie ?)

    ---------- Post added at 08:51 ---------- Previous post was at 08:50 ----------

    Cytat Zamieszczone przez kgorka Zobacz posta
    Sprawdz rure od egr w dół
    sprawdzałem, wydaje się cała, jest jakaś inna rura zwykle się przecierająca ?

  6. #5
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Cytat Zamieszczone przez pawcur Zobacz posta
    sprawdzałem, wydaje się cała, jest jakaś inna rura zwykle się przecierająca ?
    Rurę musisz zdemontować aby ocenić jej stan. Owszem zdarza się namacalna dziura ale to już wtedy z pod maski jest jeden wielki świst. Zazwyczaj pęknięcie jest w postaci rysy i puszcza dopiero pod dużym ciśnieniem.
    Możesz sprawdzić jeszcze rury, które dochodzą do intercoolera (u mnie np. była pęknięta ta prawa).
    Ostatnio edytowane przez zippy ; 02-05-2018 o 22:40

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    29 Apr 2018
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez zippy Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez pawcur Zobacz posta
    sprawdzałem, wydaje się cała, jest jakaś inna rura zwykle się przecierająca ?
    Rurę musisz zdemontować aby ocenić jej stan. Owszem zdarza się namacalna dziura ale to już wtedy z pod maski jest jeden wielki świst. Zazwyczaj pęknięcie jest w postaci rysy i puszcza dopiero pod dużym ciśnieniem.
    Możesz sprawdzić jeszcze rury, które dochodzą do intercoolera (u mnie np. była pęknięta ta prawa).
    z polowa problemów sobie poradziłem, znajomy mechanik ocenił luz na wirniku jako standardowy.
    świst był spowodowany przegniciem opaski metalowej na rurze łączącej turbo z intercoolerem ( taka jak ludzik michelin) zbiera się znacznie żwawiej ale dalej nie osiągnę więcej niż 175 km/h
    co dalej robić, gdzie szukać, jakaś sonda lambda ?

  8. #7
    Zielony listek
    Opis
    Ford monde mk3
    Od
    12 Mar 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Jaka masz skrzynie? Powyzej 175 nie chce juz przyspieszac nawet jak masz pedla gazu w podlodze i chwile poczekas?

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Tak sobie myślę , że chyba za dużo wymagasz od auta - 175km/h raz ,że z taką prędkością nie wolno , dwa niebezpiecznie , trzy silnik może się uszkodzić .

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    29 Apr 2018
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez kamilns Zobacz posta
    Jaka masz skrzynie? Powyzej 175 nie chce juz przyspieszac nawet jak masz pedla gazu w podlodze i chwile poczekas?
    skrzynie 6-biegowa manualna, jest tak, ze do 140 jakoś idzie, później do 160 już zajmuje ze 2 min, a żeby uzyskać 175, to bez klimy, radia, samemu, i to tak ze 12 min z pedałem w podłodze

    ---------- Post added at 19:25 ---------- Previous post was at 19:21 ----------

    Cytat Zamieszczone przez CODY_21 Zobacz posta
    Tak sobie myślę , że chyba za dużo wymagasz od auta - 175km/h raz ,że z taką prędkością nie wolno , dwa niebezpiecznie , trzy silnik może się uszkodzić .
    nie jestem wariatem, tak tylko sprawdzałem, na autostradzie jak jest pusto i to tylko jakiś odcinek, normalnie jeżdżę 130. gdzieś wyczytałem ze powinno prawie 200 być, a tu kicha. wcześniej miałem fiestę i wyciągała jakieś 170 i to dużo szybciej. Ogólnie chodzi o to ze coś jest nie tak w silniku, i nie wiem od czego zacząć, nie mam błędów, wszystko w normie tylko coś z mocą jest złe...
    Ostatnio edytowane przez pawcur ; 04-05-2018 o 20:31

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Spróbuje przeczyścić czujnik MAP, znajduje sie tam gdzie dociagales opaske tylko po drugiej stronie intercoolera

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    29 Apr 2018
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez kgorka Zobacz posta
    Spróbuje przeczyścić czujnik MAP, znajduje sie tam gdzie dociagales opaske tylko po drugiej stronie intercoolera
    wyczyszczony -> bez zmian
    w pon sprobuje przedmuchac intercooler, moze byc juz malo wydajny, a co z egr? myslicie, ze np odslepienie go cos zmieni ?
    Ostatnio edytowane przez pawcur ; 06-05-2018 o 22:32

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    29 Apr 2018
    Mieszka w
    Rzeszów
    przedmuchanie intercoolera nic nie zmieniło, po wymianie opasek na rurach powietrza, pękła rura od egr i moc drastycznie spadła, zaczęło szarpać tak do 1500 obrotów. Rura jest zamówiona, zobaczymy jak będzie po wymianie...

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Sprawdz drugi post co ci pisalem

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    29 Apr 2018
    Mieszka w
    Rzeszów
    sprawdziłem, czujnik czyściłem, odpisałem na post.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] Trzęsienie drgania na niskich obrotach do 2000
    By selega in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2015, 19:02
  2. [TDDi MKIII] Brak mocy na niskich obrotach tj. do 2000 obr.
    By MagGyver in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-06-2014, 13:16
  3. [Zetec] Mondeo MK2 PB1.8/LPG Zetec, rok 2000 - problem na niskich obrotach
    By Hurricane in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 17:02
  4. [TDCi MKIII] TDCI - dziwne drganie na niskich obrotach i około 2000
    By Piromanek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 22:15
  5. [Zetec]zamula z niskich obrotow
    By gruniu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-01-2010, 19:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów