+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Pieszy
    Model
    Szukam
    Silnik
    Szukam
    Od
    11 Jan 2018
    Mieszka w
    Radzymin

    Modyfikacja lamp na bi-xenon

    Koledzy,

    Zakupiłem 29 kwietnia Mondeo ST220 w kombi z 2005 roku.
    Chciałbym zmodyfikować istniejące lampy na bi-xenonowe tego typu:
    https://hidretrofit.pl/ford-mondeo-mk3-3/

    Jako że jestem laikiem w tej materii, prosiłbym o podpowiedzi, tylko pisane jak krowie na miedzy, tak łopatologicznie, gdyż jak ktoś mi napisze wywód profesorski to nic z tego nie zrozumiem

    Po pierwsze:
    1) czy ktoś robił taką modyfikacje, jak tak to w jakiej firmie.
    2) jakie najlepiej użyć projektory, soczewki, itd. Jedni piszą o Helli, inni o Koito, inni montują soczewki z VW Tourana bo ponoć dobrze świecą, tylko pytanie czy to jest bi-xenon
    3) w miejsce świateł drogowych chciałbym wstawić LED-y do jazdy dziennej
    a) jakie LED-y proponujecie?
    b) proszę o info jakie dokładne modyfikacje muszę poczynić aby takie oświetlenie było zgodne z przepisami oraz
    żeby auto przeszło przegląd. Z tego co wiem to np, po zapaleniu świateł mijania światła do jazdy dziennej
    powinny zgasnąć. Czy jest możliwość montażu czujnika zmierzchu, aby sam przełączał z dziennych na
    mijania? Jak tak, to gdzie zamontować i jak to zrobić?
    4) Czy polecacie firmę Hidretrofit.pl ? Opinie mają różne, ale większość dobre. Może są inne firmy równie dobre a np. tanśze, albo w tej samej cenie a lepsze? Najchętniej to chciałbym aby taką modyfikację, całości - bi-xenon, ledy do dziennych, czujnik zmierzchu i resztę pierdół wykonali kompleksowo, gdyż średnio się znam na tym, a lepiej żeby dali gwarancję na całość usługi niż późnej zwalali wine że to inna firma, że montażysta jest winny, itd
    5) Auto mam czarne z już czarnym środkiem lapm, modyfikacja wykonana przez poprzedniego właściciela i zastanawiam się czy pozostać przy czarny środku przemalować na srebrny oryginalny.

    Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

    PS.
    Dodam, że jestem z okolic Warszawy, więc może tutaj jest jakiś fajny warsztat co zajmuje się takimi modyfikacjami.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar boro1990
    Imię
    Daniel
    Model
    mk2/E39
    Silnik
    2.5V6/2.2
    Opis
    Było Mondeo mk2 2.5 V6 Jest E39 520
    Od
    11 Feb 2012
    Mieszka w
    Włocławek
    Zobacz jeszcze proretrofit przerabiają lampy e39 na bixenon

    Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
    "Gdyby Bóg lubił przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach"

    "Możesz mieć każde auto. BMW M5 i tak jest szybsze" - Jeremy Clarkson


  4. #3
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Cytat Zamieszczone przez Bobi1234 Zobacz posta
    3) w miejsce świateł drogowych chciałbym wstawić LED-y do jazdy dziennej
    Cytat Zamieszczone przez Bobi1234 Zobacz posta
    b) proszę o info jakie dokładne modyfikacje muszę poczynić aby takie oświetlenie było zgodne z przepisami oraz
    żeby auto przeszło przegląd.
    Jedno z drugim się wyklucza. LED "wsadzony na żywca" w lampę nie będzie miał homologacji (jest ona wybita na kloszu)

  5. #4
    Zielony listek
    Model
    MkIII, MkIV, Xf
    Silnik
    2.0 pb, 4.2 V8
    Opis
    2006 + 2004 + 2008 + 2010
    Od
    20 Aug 2014
    Mieszka w
    Krk
    Jesli masz ori xenony to nie ma problemu. Jak masz zwykłe halogenowe to musisz poziomowanie i spryski dołożyc żeby nikt się nie czepił, a tu juz więcej roboty.
    Ostatnio u ojca robiłem. Miał juz przerobione wcześniej (soczewki od audi). Teraz zakładaliśmy u niego bi-led koito. Wszystko ładnie udało się zmieścić. Ja to robiłem sam i teraz i wcześniej(ojciec tylko rozebrał i skleił lampy) Środki kwesti gustu - ja wole czarne.
    Bi xenon ma przesłonę ruchomą i cewkę przy soczewce (coś wyglądające jak silniczek) jesli nie ma to zwykły xenon.
    Długie podpinasz plus do cewki w soczewce i tu problemu nie ma. Jako drl na długich nie zakładaj żadnych ledowych żarówek bo stracisz dowód prędzej a wcale efektu nie ma. Lepiej zrobić to na halogenach z modułem drl (ale to tylko moje zdanie)
    W soczewce przy xenonie to tylko bardzo kumatu diagnosta się pozna że zmienione na inne albo na bi ledy, a jak jest ustawione dobrze to nie masz się co przejmować. Najwazniejsze żeby były wyregulowane jak trzeba i nie oślepiały. O homologacjach z przeróbką zapomnij. Tylko ori lampy z ori xenonem, spryskami i poziomowaniem. Każdy kto zmienił soczewki na wieksze od vw audi itp stracił homologację tak na prawdę.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    Szukam
    Silnik
    Szukam
    Od
    11 Jan 2018
    Mieszka w
    Radzymin
    Dzięki Koledzy za informację.
    Znajomy z Forum Forda z Wawy się odezwał, że jest w stanie zrobić mi przeróbke na bixenona. Robił u siebie w MK3 na projektorach z audi A4 B8.
    Ma ktoś z Was może wiedzę jak świecą takie "świeczuszki"?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28-12-2015, 20:17
  2. [MkIII] Modyfikacja przednich lamp.
    By Locos in forum Tuning
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 27-09-2014, 22:16
  3. [MkIII] Modyfikacja lamp
    By adam in forum Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-06-2014, 23:47
  4. [MkIII] modyfikacja przednich lamp
    By Kuzek in forum Tuning
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-04-2008, 14:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów