+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Czarne kombi Titanium S...
    Od
    16 Feb 2015
    Mieszka w
    Chorzów

    Talking Zakup nowego MK5 Vignale - moje doświadczenia , dealerzy, konkurencyjne samochody

    Dzień dobry!
    W dniu dzisiejszym, po długich wahaniach , podpisałem umowę na nowego MK5 Vignale kombi do produkcji. Wnioski?

    Konkurenci:
    Obejrzałem kilka innych samochodów : Opel Insignia (raaaannnnyyy jak tam jest głośno przy prędkości 100+ !!! ), Mazda 6 (drogo, nie da się zrobić jazdy próbnej, bo jeszcze jej nie ma, w poprzedniej wersji stojącej w salonie nie czułem się komfortowo) , Passat (niby ok, ale Mondeo ma lepsze fotele , no i ten analogowy zegar na środku konsoli mi nie leży), Peugeot 5008 (mam 180 cm wzrostu , w wersji z panoramicznym dachem na tylnej kanapie nie byłem w stanie siedzieć - głowa wbijała się w dach...), Superb - brak lamp LED, Volvo V60 / XC60 (wg informacji od handlowca nieco mniejszy bagażnik w V60, jazda próbna XC60 zachwycająca (skrzynia 8 Geartronic wspaniała !) , ale fotele w Mondeo Vignale znacznie wygodniejsze, no i cena ostateczna o 50k PLN niższa w mondeo).

    Dealerzy:
    Rabaty od ceny katalogowej w przypadku zakupu na firmę ( do tego grupa zawodowa (lekarz) , do tego najprawdopodobniej zakup drugiego niemal identycznego dla brata) oscylowały u dobrych dealerów w okolicy 17%

    Kupiłem ostatecznie City-Car Gliwice - sprzedawca Piotr Fieback. Oferta cenowo nie była najlepsza ale po pierwsze kontakt bardzo dobry , w innym stylu może niż w innych salonach ale widać że dobra relacja z klientem jest na pierwszym miejscu. Po drugie jazdy testowe pozwalające poznać bardzo dobrze możliwości i zalety samochodu. Po trzecie miałem blisko a różnica cenowa była "nieistotna statystycznie".

    Dla porządku - Najlepsza oferta cenowa (różnice między nimi "śladowe") :

    1. Wikar Nowy Sącz - sprzedawca Mariusz Faron - bardzo dobry kontakt i szybka oferta (zreszta oferta oddziału z Nowego Targu też nie była dużo gorsza).

    2. Autoklimat Tychy - sprzedawca Kamil Matuszewski - bardzo dobry kontakt , dobra oferta

    3. Budmat Płock - sprzedawca Mateusz Michalski - bardzo dobry kontakt , dobra oferta

    Generalnie pozostałe oferty zbliżone, jednak trzeba przyznać że pomiędzy najlepszymi a "ogonem" było nawet 5000 pln różnicy, więc warto rozmawiać. W razie pytań zapraszam do kontaktu mailowego - chętnie odpowiem , opowiem szczegóły itp...
    [ciach] Nie masz uprawnień do sprzedaży ani auta ani części.Następny wrzut oferty sprzedaży poza marketem pociągnie za sobą karę regulaminową.

    Pozdrawiam wszystkich kupujących !
    Wojtek
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 09-05-2018 o 23:38

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    .
    Silnik
    .
    Opis
    BMW 3GT 2020/Fiesta mk7 FL 2013/Fiat 126p 1979
    Od
    07 Jul 2012
    Mieszka w
    Węgrów/Warszawa
    w Superbie nie ma full led z przodu ?
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 09-05-2018 o 23:40

  4. #3

    Imię
    Wojtek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Czarne kombi Titanium S...
    Od
    16 Feb 2015
    Mieszka w
    Chorzów
    W Superbie jest biksenon i dzienne LED. Full LED ma być po kolejnym lifcie w 2019.
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 09-05-2018 o 23:39

Podobne wątki

  1. Zakup nowego mondeo i dylematy
    By mondeusz in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 16:08
  2. [Zetec] O żywotności świec moje doświadczenia
    By LaBobas in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-06-2012, 20:05
  3. [TD MkII] Korektor kąta wtrysku -moje doświadczenia --długie
    By maaxiik in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 19:53
  4. [MkI] zakup nowego kluczyka
    By Tyberiusz in forum Tuning
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-11-2006, 22:01
  5. Mondeo i LPG - moje doświadczenia :)
    By Truszek in forum LPG
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-04-2005, 09:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów