+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Marek
    Opis
    Mondeo 1,6 16V '94 - zezłomowany
    Od
    26 May 2005
    Mieszka w
    Głubczyce, woj.opolskie

    [MkI] nakrętki do alu

    Jak ma się sprawa z oryginalnymi felgami fordowskimi do MDO jeśli chodzi o nakrętki??
    czy musza być to też oryginalne nakrętki, czy musza być z tymi ruchomymi podkładkami, czy może wystarczy dopasować jakieś inne tylko żeby stożek pasował, gdzie kupić w miare najtaniej i jak się kształtują ceny takich nakrętek?
    Informatyk

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zbanowany
    Imię
    Paweł
    Opis
    MKI TD BLUE/green/violet/black
    Od
    25 Jul 2005
    Mieszka w
    Opozycyjnym Toruniu
    nakrętki mogą być inne, ale muszą być do alufelg. można je kupić nawet na allegro z ruchomymi pierścieniami...kupowałem kiedyś do stalówek na allegro nówki wyniosły mnie 5 zł od sztuki...i są bardzo dobrej jakości (zdanie uczonych). nie wiem czy są różne stożki w nakrętkach do alufelg...chyba są poprostu nakrętki do alu i tyle nie ma różnych rodzajów, ja się nie spotkałem

    tuta są podobno orginalne

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Opis
    fiat500
    Od
    27 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk-Przymorze
    Nakrętki nie muszą być oryginalne, tak jak kolega podeslal pelno tego na allegro jest ( choc oryginal to na 100% nie jest ). Nie wiem jak z ich jakością, bo ja mam oryginaly w komplecie z fordowskimi alu, ale mysle ze powinny wytrzymac i te podrobki.
    Jezeli myslisz o zalozeniu nakretek z zabezpieczeniem zeby Ci autka na cegla nie postawili, to licz sie z wydatkiem 100-150zł w zależności od firmy. Czasami warto zaplacic więcej zeby potem w razie zgubienia nakladek mozna bylo dorobić sobie po kodzie produktu u producenta, bo jakas chinszczyzna to wiesz kupisz i potem jak cos to wiercenie
    Mondeo 96' 1.8 16v Zetec , LPG BRC Just GDAŃSK Rameczki

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Marek
    Opis
    Mondeo 1,6 16V '94 - zezłomowany
    Od
    26 May 2005
    Mieszka w
    Głubczyce, woj.opolskie
    Cytat Zamieszczone przez DariuszHoryd
    Nakrętki nie muszą być oryginalne, tak jak kolega podeslal pelno tego na allegro jest ( choc oryginal to na 100% nie jest ). Nie wiem jak z ich jakością, bo ja mam oryginaly w komplecie z fordowskimi alu, ale mysle ze powinny wytrzymac i te podrobki.
    Jezeli myslisz o zalozeniu nakretek z zabezpieczeniem zeby Ci autka na cegla nie postawili, to licz sie z wydatkiem 100-150zł w zależności od firmy. Czasami warto zaplacic więcej zeby potem w razie zgubienia nakladek mozna bylo dorobić sobie po kodzie produktu u producenta, bo jakas chinszczyzna to wiesz kupisz i potem jak cos to wiercenie
    nie interesują mnie nakrętki z zabezpieczeniami, ale z tego co piszesz ti co patrzyłem to za zwykłe nakrętki do alu muszę wyłożyć jakieś 100 do 150 zeta.

    no i pytanie.. czy musza mieć rychomy pierścień(podkładkę) czy mogą być całkiem standardowe.

    w rozmowie z jednym forumowiczem dowiedziałem się że muszą być oryginalne bo inne moga przelecieć przez otwory.

    co Wy na to ??
    Informatyk

  6. #5
    Powinny miec ruchomy pierscien.

    Za nakretki z ruchomym pierscieniem na allegro placilem 6zl szt. W fordzie za taki rarytas chca 23zl za sztuke

  7. #6
    PS kupywalem od tego samego uzytkownika co podaje balcer i jestem zadowolony

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Mirron
    Imię
    Paweł
    Opis
    MONDEO MKIII 1.8B, MKI 1.8B
    Od
    18 Feb 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Odkopałem nieco ten wątek coby nie zaczynac nowego po raz kolejny... mianowicie mam aluski nieoryginalne, nie pamiętam teraz firmy.. kupiłem niegdyś do nich komplet nakrętek niby do alu ale zwykłe bez ruchomego stożka O TAKIE i nie wiem czy to zbieg okoliczności czy poprostu są za sztywne, ale z czasem stopniowo poleciały mi już 3 szpile w kołach... stąd zastanawiam się teraz czy dokupić brakujace nakrętki takie same czy może zmienić komplet na te niby "oryginał ford" z ruchomym stożkiem? na przykład takie: KLIK
    No i własnie nachodzi mnie kolejne pytanie czy stozki w nakrętkach są rózne czy poprostu różnią się tytlko gwintem i tyle...

    pozdro

  9. #8
    U mnie pojawil sie ten sam problem

    Musze kupic nakretki do alu nieoryginalnych. Tylko teraz problem, jakie najlepiej?
    Zycie jest piekne, tylko kasy ciagle brak

  10. #9
    tatar
    Gość
    jeśli masz orginalne fordowskie alu to nakrętki z ruchomym pierścieniem(niekoniecznie orginał ford),jeśli alu innych producentów to zgodnie z ich zaleceniami.Osobiście mam nieorginalne alu,a nakrętki z ruchomym pierścieniem i jest ok.Nakrętki brałem na alledrogo.Pozdrawiam

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar Zawika
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeo MK3 TDDI
    Od
    11 Jan 2007
    Mieszka w
    Gdańsk-Chełm(Chełm to dzielnica Gdańska)
    Zasada jest jedna i najważniejsza! Do alusów, tylko nakrętki do aluminiowych felg. Są zupełnie inne niż do stalówek. Mimo, że na pierwszy rzut oka, są "niemal" pasujące.

    I nic tam ruszać się nie musi, jeżeli są do alusów.
    Pozdrawiam.
    MOJE MONDEO

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Opis
    ford transit , ford mondeo II
    Od
    28 Jul 2005
    Mieszka w
    RKR - Krosno/Bratkówka
    Do oryginalnych fordowskich alusow tylko nakrętki tzw "fordowskie" tzn z pierścieniem. Nie wazne czy z allegro, czy z salonu. W felgach jest inne podtoczenie i mozna potem szukać koła w rowie
    Zdzich, MK II 1,8 TD, 1999 Kombi, bardzo czerwony i długaśny

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar Mirron
    Imię
    Paweł
    Opis
    MONDEO MKIII 1.8B, MKI 1.8B
    Od
    18 Feb 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez zdzichop
    Do oryginalnych fordowskich alusow tylko nakrętki tzw "fordowskie" tzn z pierścieniem. Nie wazne czy z allegro, czy z salonu. W felgach jest inne podtoczenie i mozna potem szukać koła w rowie
    To żeś teraz mnie zamotał ja mam fele firmy DBV model Arizona i nie za bardzo wiem co do nich spasi... Nakrętki których używałem do tej pory czyli "standardowe" w pewnym sensie uniwersalne nakrętki do felg do których link dawalem wyżej, nakrętki "fordowskie" czy siakies specjalne jeszcze insze... ????? na tych niby standardowych jak napisałem pękały mi szpile, chyba ze to zbieg okoliczności... korcą mnie teraz te fordowskie ale jak cos nie spasuje?
    Znalazłem tutaj na stronce producenta jakies info ale niestety szczegółówe dane są po niemiecku... KLIK

  14. #13
    Zielony listek
    Imię
    Marek
    Opis
    Mondeo 1,6 16V '94 - zezłomowany
    Od
    26 May 2005
    Mieszka w
    Głubczyce, woj.opolskie
    Mi osobiście udało się kupić nakrętki do alu od jednego kolesia z allegro od którego kupiłem felgi. za nakrętki dałem po 2 zeta za sztukę, chętni pisać na priv to podam numer do niego, może jeszcze ma jakieś na odsprzedanie

Podobne wątki

  1. [MkIV] Nakrętki do kół
    By maciejdm1 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-01-2013, 14:38
  2. [MkIII] Nakrętki alu/stalowe
    By bunias in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 10:19
  3. [MkIII] Nakrętki kół
    By kreml in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-03-2011, 12:22
  4. [MkII] nakrętki
    By kruszyna in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-04-2010, 23:24
  5. [MkI] nakrętki
    By Meli in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2006, 18:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów