+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Oct 2010
    Mieszka w
    Królewiec / Mińsk Maz.

    Silnik gaśnie podczas jazdy

    Witam,

    Nie jestem mechanikiem ale już po mału mój mechanik nie wie co dalej robić, więc może ktoś miał podobny przypadek jak poniżej i będzie coś wstanie pomóc.

    Zaczęło się od tego że silnik zaczął gasnąć podczas jazdy, przy tym zapalała się kontrolka świec żarowych. Samochód czasem odpalał od razu, czasem było trzeba odczekać kilka minut. Sytuacja się powtarzała co kilka dni. Komputer pokazał błędy dot. pompy wtrysków. Wymieniliśmy filtr powietrza a pompa została wyjęta i wysłana do Ożarowa do regeneracji. Tam się okazało że regeneracji wymagał sam sterownik ale mechanicznie pompę też sprawdzili.

    Po zamontowaniu pompy dnia następnego znów zaczął silnik gasnąć podczas jazdy, silnik odpalał od razu a jak było ostatnio gorąco to trzeba było odczekać ze 20 minut żeby po przekręceniu stacyjki przestała się wyświetlać kontrolka świec żarowych i żeby można było odpalić samochód. Po podłączeniu do komp. teraz pokazał się błąd dot. czujnika położenia wału. Auto nie było wstanie przejechać 100 metrów bez zgaśnięcia 5 razy po drodze.

    Zamówiłem nowy czujnik wału korbowego ( http://allegro.pl/czujnik-polozenia-...NGQ1ZWFjODQ%3D ) i zamontowaliśmy go w miejsce starego (po wyjęciu starego bardzo dużo opiłków metalu było do niego przyczepionych, nie wiem czy to coś może oznaczać więc wspominam o tym). Czujnik zamontowany, samochód odpalał ale ... znów zaczął gasnąć co chwilę w trakcie jazdy i zabawa dalej taka sama.

    Ktoś się z tym spotkał ? Bo szczerze nie mam już siły do tego samochodu a potrzebuję teraz mieć sprawne auto bo żona za 3 tygodnie ma termin i nie chcę sytuacji że mi zgaśnie w trakcie przewożenia do szpitala, bo kto wytłumaczy młodemu by poczekał 20 minut aż auto znów odpali.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Mógłbyś wpisać w profil jaki masz silnik byłoby łatwiej
    Cytat Zamieszczone przez Hitch Zobacz posta
    wysłana do Ożarowa do regeneracji
    Jeżeli do mazowieckiego to napisz gdzie dokładnie.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Oct 2010
    Mieszka w
    Królewiec / Mińsk Maz.
    P.U.H. OMEGA
    ul. BRZOZOWA 57
    27-530 OŻARÓW
    www.puhomega.pl

    Silnik 2.0 TDDI 115KM
    Ostatnio edytowane przez Hitch ; 17-05-2018 o 10:14

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hitch Zobacz posta
    po wyjęciu starego bardzo dużo opiłków metalu było do niego przyczepionych, nie wiem czy to coś może oznaczać
    Sypiąca się dwumasa.

    Weź wyjmij jeszcze raz czujnik i zobacz czy znowu nie jest zabrudzony, bo jak będzie go obsypywało to będzie gubił sygnał.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Oct 2010
    Mieszka w
    Królewiec / Mińsk Maz.
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Sypiąca się dwumasa.
    Czyli jeszcze koło dwumasowe mam do wymiany ? i te opiłki mogą być przyczyną wszystkiego ?

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hitch Zobacz posta
    i te opiłki mogą być przyczyną wszystkiego ?
    Jak pole odczytu czujnika będzie zabrudzone to czujnik będzie gubił sygnał.
    Inna sprawa że sam czujnik mimo że nowy też mógł wyzionąć ducha.
    Bo jak rozumiem po wymianie czujnika wszystko było OK?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Oct 2010
    Mieszka w
    Królewiec / Mińsk Maz.
    Czujnik wymieniony we wtorek wieczorem i wczoraj szczęśliwy że można się już wozić po mieście tylko się rozczarowałem.

    Po skasowaniu błędów też auto śmigało, ale nie trwało to długo.

  9. #8
    Zielony listek Awatar perials
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Nov 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Pozostaje wykręcenie czujnika poł. wału i sprawdzenie czy znów jest cały w opiłkach. Wyczyścić, zamontować i sprawdzić. Jeśli objaw ustąpi Masz przyczynę.
    Swoją drogą jak dwumasa tak sypie opiłkami to któregoś "chłodniejszego" dnia może odmówić posłuszeństwa rozrusznik!

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Oct 2010
    Mieszka w
    Królewiec / Mińsk Maz.
    Odbiegając od tematu ile może kosztować wymiana dwumasy (sama wymiana) ? Regeneracja to chyba koszt. ok 600 zł.

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hitch Zobacz posta
    ile może kosztować wymiana dwumasy (sama wymiana) ?
    350-500zł, ale to popytaj po warsztatach jak się w Twojej okolicy cenią.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Zielony listek Awatar perials
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Nov 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Można zdemontować rozrusznik i przedmuchać sprężonym powietrzem komorę sprzęgła. Na jakiś czas pomoże pozbyć się opiłków.

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Oct 2010
    Mieszka w
    Królewiec / Mińsk Maz.
    Ok, dziękuję za podpowiedź. Dam znać później czy to coś pomogło.

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Oct 2010
    Mieszka w
    Królewiec / Mińsk Maz.
    Witam,

    Jeszcze nie wyciągaliśmy jeszcze raz czujnika, ale podłączyliśmy komputer i w załączniku znajdziecie błędy które się wyświetlają. Usterka obwodu może oznaczać że kable są do wymiany, czy może zamiennik który daliśmy jest drętwy i powinienem poszukać coś oryginalnego (nawet używanego) ?

    Niestety ze względu na pracę nie mam kiedy pojeździć za autem i jutro jak się uda jeszcze do elektryka spróbuję się wbić w kolejkę.


    Nie używamy na forów wulgaryzmów również w wykropkowanej formie.
    Netoper
    Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 18-05-2018 o 16:20

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hitch Zobacz posta
    Usterka obwodu może oznaczać że kable są do wymiany, czy może zamiennik który daliśmy jest drętwy
    Każda z tych opcji jest możliwa, tak samo jak to że czujnik jest obsypany strzępami dwumasy i nie łapie sygnału z koła.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Oct 2010
    Mieszka w
    Królewiec / Mińsk Maz.
    A już miałem nadzieję że coś więcej Wam to powie no nic jutro spróbuję u elektryka

  17. #16
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hitch Zobacz posta
    A już miałem nadzieję że coś więcej Wam to powie
    Niestety, z racji że angielski jest ubogi to późniejsze tłumaczenia są jakie są.
    A z oryginalnego wydźwięku angielskiego bezpośrednio nie wskazuje czy problem jest z utratą sygnału czy z padniętego czujnika czy z przerwy w obwodzie kabelków.

    I tak samo jest np z błędem p1608, angielskie objaśnienie to -niepoprawne działanie komputera
    A interpretacja po polsku no to że może być uwalony, może być brak połączenia bo jakieś kabelki nie stykają, może być zwarcie między kabelkami.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #17
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Oct 2010
    Mieszka w
    Królewiec / Mińsk Maz.
    Cześć,

    Właśnie odebrałem samochód, jak na razie jeździ, nie gaśnie.

    Pojechałem najpierw do jednego elektryka samochodowego polecanego przez mojego mechanika, okazało się że nie miał czasu przed bożym ciałem - i całe szczęście (on na podstawie opisu problemów stwierdził że to na pewno wina czujnika że nie został zamontowany oryginalny i przez ewentualne opiłki).

    Byłem zdesperowany bo żona ma teraz termin porodu i w każdym momencie mogła rodzić a ja bez auta na rowerze jej nie zawiozę, tak więc pojechałem do innego elektryka, którego polecił mi sąsiad:

    Elektromechanik Samochowy
    Janusz Grzybowski
    ul. Kościelna 24, 05-300 Mińsk Mazowiecki
    tel. 793 664 033

    Opowiedziałem co i jak i od razu powiedział że to pewnie nie wina czujnika, tylko on stawia na komputer. Sprawdził i jak się okazało do wymiany był komputer, a do tego wymienił moduł komfortu i immobilizer w stacyjce.

    Bardzo prawdopodobne że umoczyłem wcześniej pieniądze na regeneracje pomp, czujniki itd.

    Mam nadzieję że problem się nie pojawi ponownie już.

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo MK4
    Od
    11 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Ile ta impreza w Mińsku kosztowała?
    Akurat mam taki sam lub podobny problem. 2.0 TDDI 115 koni, 341 000km. Gasł podczas jazdy. Teraz jak nawet jak gaz wcisnę to gaśnie i miga sprężynka. Wymieniłem czujnik położenia wału, wymieniłem licznik bo czytałem że to też może być przyczyną, zamieniłem przekaźnik pod akumulatorem z jednym z tych na podszybiu. I kompletnie to nic nie dało. Wygląda to jak jakaś usterka w elektryce... Gaśnie nagle a zapala normalnie bez problemu. Akurat auto teraz stoi pod Mińskiem i chyba zostawię go u tego gościa. Tylko ile to będzie kosztować... Błędy:

    Screenshot_2018-07-21-11-41-00-168_com.astech.forscandemo.png
    Ostatnio edytowane przez 007 ; 22-07-2018 o 10:59

  20. #19
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    05 Oct 2010
    Mieszka w
    Królewiec / Mińsk Maz.
    550 zł ja zapłaciłem u niego za naprawę, auto do dziś działa i ani razu problem się nie pojawił.

  21. #20
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo MK4
    Od
    11 Mar 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Ten facet z Mińska zrobił to za 200zł, okazało się że kabel był przerwany między komputerem a sterownikiem pompy. Czyli ciesze się, lecz był zgrzyt - dzwoniłem 2 razy i mówiłem że przyjadę zostawić auto a jak przyjechałem (jechałem specjalnie 50km w jedna stronę aby wziąć auto z podwórka na którym go zostawiłem i przejechać nim do tego mechanika). Na miejscu okazało się że on nie ma czasu przez najbliższe 7 dni a auto nie może tu zostać bo nie ma miejsca...

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Silnik gaśnie podczas jazdy
    By Karol in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 23:25
  2. [TDDi MKIII] silnik gaśnie podczas jazdy
    By antonio86 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-05-2012, 23:17
  3. [TDDi MKIII] Silnik gaśnie podczas jazdy
    By Krzywy666 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 16:17
  4. [Zetec] silnik gaśnie podczas jazdy
    By kamil785 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-04-2011, 23:11
  5. [MkII] 1,8TD - silnik gaśnie podczas jazdy
    By davud in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2008, 18:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów