+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel

    umierające 2.0 pb mk3 - olej 15w40?

    Siemka, auto wciąga mi znaczne ilości oleju, ze względu na ogólny stan auta nie będę go remontował, dobrze jakby pojeździł jeszcze ze 2 lata i najprawdopodobniej pójdzie na żyletki. W zeszłym roku w okolicach sierpnia kupiłem 10l najtańszego oleju 10w40 jaki znalazłem (mannol o.e.m chevrolet/opel) za 88zł, wymieniłem wraz z filtrem. Jeśli dobrze zapisałem przebieg przy wymianie, to przejechałem 5tyś km i dzisiaj wlałem resztke tego oleju. Chciałbym zalać teraz 15w40 ale coś gdzieś kiedyś wyczytałem że taki olej jest zbyt gęsty na kanaliki olejowe w tym silniku. Chciałbym zapytać czy to prawda, a może ktoś już jeździ na 15w40?
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    jezdziłem i żarł tyle sam co 10W-40 ale nie wymieniałem go całkowicie tylko dolewałem do 10w-40 przez rok czasu,około 20tys.km

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    No właśnie też myślałem żeby dolewać i nie wymieniać. Skoro Ci palił tyle samo co 10w to zostane chyba przy nim.
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    zalać teraz 15w40 ale coś gdzieś kiedyś wyczytałem że taki olej jest zbyt gęsty na kanaliki olejowe w tym silniku.
    Latem pół biedy, ale zimą to już nie za bardzo.
    Swoją drogą przy takim poborze (20l na 10tyś) to bym spróbował "namoczyć" pierścienie.
    Spuścić olej, i przez otwory świeczek nalać po pół szklanki ropy, po 15-30 minutach zakręcić silnikiem tak ze 2-3 obroty i znowu zalać ropą, i tak ze 3 razy,
    dobrze by było na noc też zalać ropą, może coś tam przepłucze pierścienie i zmniejszy się olejożłopanie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Model
    Focus
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Olejoholik
    Od
    14 Apr 2017
    Mieszka w
    Leszcz
    Przy takim poborze oleju, zalewanie cylindrów kompletnie nic nie da. Tam są kanały olejowe zaklejone na maxa.

    Lej najtańszy olej z możliwych, byle 10W-40. Najlepiej kup od razu beczkę, (to nie żart :-)) wyjdzie taniej.

    15W faktycznie zimą będzie stanowiło wyzwanie dla rozrusznika, aby obrócił wałem. Tan olej przy minusowych temeraturach będzie gęsty jak smoła.

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RRc Zobacz posta
    am są kanały olejowe zaklejone na maxa.
    No i właśnie może coś rozmiękczy, szans dużych nie ma ale koszt jest znikomy i samemu można zrobić, nóż widelec zmięknie i coś odpuści.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Narazie troche czasu brakuje ale może poźniej jakbym znalazł chwile to bym spróbował z tą ropą, kiedyś myślałem żeby kupić nafte i tak zrobić ale postanowiłem nieinwestować a 5l ropy to za free ogarne, no ale to mam tą rope przez gniazda świec lać czy zalać silnik tak jak olejem?
    Edit: dobra dotyczatałem że do gniazd, sorry :P
    Ostatnio edytowane przez Raiz3n ; 21-05-2018 o 12:58
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    no ale to mam tą rope przez gniazda świec lać czy zalać silnik tak jak olejem?
    usawiasz wszystkie tłoki w jednym rządzie i lejesz w gniazda świec

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    Chciałbym zalać teraz 15w40 ale coś gdzieś kiedyś wyczytałem że taki olej jest zbyt gęsty na kanaliki olejowe w tym silniku. Chciałbym zapytać czy to prawda, a może ktoś już jeździ na 15w40?
    lej do niego olej rzepakowy czy tam słonecznikowy z biedry (zalezy co tańsze) skoro i tak Ci na tym silniku nie zalezy, zeby bylo taniej najpierw go wykorzystaj (usmaż sobie coś na obiad) i wlewaj zlewki przelane przez sitko.
    a odnośnie 15w40 - w lato bedzie chodzil normalnie i nic sie nie bedzie dzialo (bedziesz mial jedynie nieco cieńszy film olejowy ze względu na nieprawidłowy indeks letni), problemem bedzie -5*C na zewnątrz - przez kilkanaście sekund po odpaleniu auto nie bedzie miało dostatecznego smarowania co zacznie skracac jego żywotność.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    lej do niego olej rzepakowy czy tam słonecznikowy z biedry (zalezy co tańsze) skoro i tak Ci na tym silniku nie zalezy, zeby bylo taniej najpierw go wykorzystaj (usmaż sobie coś na obiad) i wlewaj zlewki przelane przez sitko.
    Mówisz poważnie czy jaja sobie robisz? Na warsztacie mam ok 60l oleju do 2-suwa do motorówki, 2 razy nie mów:P W sumie to już miałem plan żeby lać do niego jakiś olej do 2t albo silnikowy przeznaczony do silników kutrowych, jeśli miałoby się to wiązać z większym spalaniem oleju to ok ale jakbym miał przez to stanąć gdzieś na drodze to już nie bardzo..
    Ostatnio edytowane przez Raiz3n ; 25-05-2018 o 16:46
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    Na warsztacie mam ok 60l oleju do 2-suwa do motorówki, 2 razy nie mów:P W sumie to już miałem plan żeby lać do niego jakiś olej do 2t albo silnikowy przeznaczony do silników kutrowych,
    Smarowanie może i by było, ale pompka oleju mogłaby nie dać rady galarety przepychać
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkII] Mobil 15W40 a Mobil 15W40 "Diesel" jakieś różnice?
    By jawa196 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-12-2017, 16:43
  2. [MkI] 5W50 Mobil 1 czy 15W40 Elf Sporti
    By rafik1989 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 18:43
  3. [MkII] 15W40
    By tattooator in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-04-2009, 10:59
  4. [MkII] Orlren Platinium 15W40
    By bartoszek in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-07-2007, 14:26
  5. [MkII] 15W40 na 10W40
    By Daniel in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-11-2006, 11:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów