+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    04 Jun 2017
    Mieszka w
    Kraków

    Brak mocy, czarny dym i ciśnienie sprężania-ok, rury-ok

    Witam,

    Potrzebuje informacji jakie powinno być ciśnienie sprężania w cylindrach w TDCI 115km 2005r.

    Czy grubość uszczelki pod głowicą może zmniejszyć sprężanie w cylindrach ?
    Z tego co widziałem są 3 rodzaje 1,1 mm 1,15mm 1,2mm.

    Wcześniej miałem uszczelkę z dwoma ząbkami - 1,15mm a po planowaniu głowicy włożyli mi z trzema ząbkami - 1,2mm.

    Z tego co wyczytałem uszczelkę dobiera się według wystawania tłoka ponad blok silnika tak więc ta powinna zostać taka jaka była ?
    Blok ani tłoki nie były szlifowane.


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez skorad94 ; 11-07-2018 o 00:30

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Jesli Planowales glowice i zebrali ci 0,05 a wczesniej miales uszczelke 1,15 to wiadomo powinienes dac 1,2. Jesli bys dal grubsza uszczelke np 1,25 to kompresja by spadala. Blok mozesz tylko przeszlifowac tzn przeczyscic nic wiecej.

  4. #3
    Zielony listek
    Opis
    Ford monde mk3
    Od
    12 Mar 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Co sie dzialo ze musiałeś głowice planowac?

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    04 Jun 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Zaczęło się od białego dymu w trakcie jazdy za samochodem.
    Po wpięciu testera do zbiorniczka wyrównawczego praktycznie od razu zmienił kolor - tak więc spaliny w układzie chłodzenia.

    Głowica poszła do sprawdzenie i okazało się że jest pęknięta i lało do 1 cylindra.
    Po naprawie i planowaniu, okazało się jeszcze że ślizgi od łańcucha rozrządu są wytarte więc poszedł cały nowy zestaw rozrządu.
    Po złożenie i odpaleniu silnik chodził nie równo i zgasł, okazało że się zablokował (woda w pierwszy i drugim cylindrze).
    Strzeliła chłodnica spalin w trakcie wkładania, pomimo że była sprawdzana przed montażem.

    Po ominięciu układu chłodzenia dla chłodnicy spalin i zaślepieniu w kolektorach dziur po chłodniczce, samochód pali poprawnie.
    Zapala od strzała, chodzi równo.

    Jednak ma strasznego muła, muszę ruszać z 1500 obrotów przy czym strasznie dymi.
    Ma jakąś tam moc ale dopiero gdy turbina zaczyna ładować od 1800/1900 obrotów.
    Dymi na każdym biegu do momentu załączenia turbiny.
    Węże dolotowe sprawdzone nie strzeliły.

    W związku z tym potrzebuje informację jakie powinno być ciśnienie sprężania na cylindrach po prawdopodobnie silnik nie przeżył starcia z wodą.

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    zdrowy 32 33 bar u mnie 26 pali od strzala

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Sebastian
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    '2000
    Od
    26 Oct 2010
    Mieszka w
    Myszków
    Starcie z wodą podejrzewam że skończyło się na wygięciu korbowodów.. Zmierz i podaj wyniki z ciekawości, nie pamiętam czy 1-3 bary rozbieżności to już jest coś nie tak z cylindrem.
    Ford Mondeo MK2 1.8TD
    Ford Fiesta MK3 1.8D
    Ford Fiesta MK6 1.4TDCI
    Ford Fusion 1.4TDCi
    Ford Mondeo MK4 2.0TDCI

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    04 Jun 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Jutro powinienem mieć wyniki, po wcześniejszym złożeniu silnika były wyniki bodajże 1-20 2-20 3-25 4-25
    Ale wtedy było bezpośrednio po zalaniu wodą i olej nie był jeszcze dobrze rozprowadzony.
    Czy przy problemach z sprężaniem samochód może normalnie palić i nie dymić na wolnych obrotach tylko pod obciążeniem?

    Co ciekawe przez awarią głowicy(pęknięciem) po każdym zapaleniu na zimnym puszczał białego dymka i telepało nim do 2min.
    Obecnie powyższe objawy minęły, możliwe że głowica już od jakiegoś czasu była strzelona aż pękła na tyle że zaczął dymić na stałe ?

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    04 Jun 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Seb0l Zobacz posta
    Starcie z wodą podejrzewam że skończyło się na wygięciu korbowodów.. Zmierz i podaj wyniki z ciekawości, nie pamiętam czy 1-3 bary rozbieżności to już jest coś nie tak z cylindrem.
    O dziwo wyniki po przejechaniu 300km wyniki bardzo się zmieniły.
    Widocznie olej rozprowadził się po silniku.
    W tym momencie wyniki na wszystkich cylindrach powyżej 30barów.
    1-32
    2-31
    3-33
    4-32

    Woda nie zrobiła na nim wrażenia, przypuszczam że dlatego że delikatnie go zdusiła i dopiero wtedy ciśnienie zalało cylindry przez zawory wydechowe.
    Silnik wygląda na zdrowy, uszczelka też wygląda na dobrze dobraną.

    W trakcie wyjmowania świec prawdopodobnie znalazł się winowajca.
    Świeczki z 2 i 3 cylindra są zawalone ropą. Skończy się najprawdopodobniej regeneracją wtrysków.
    Prawdopodobnie przez dobre sprężanie i nowe świece nie mam problemów z zapalaniem silnika i pracą na wolnych obrotach.

    W zeszłym roku sprawdzałem wtryski i powoli się kończyły, samochód po awarii głowicy stał miesiąc na warsztacie więc prawdopodobnie to przyśpieszyło ich koniec.


    Jakie ciśnienie mają fabrycznie te silniki ?

  10. #9
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Minimum 25.Nominalne 32.
    W Twoim jest idealnie.
    Max. różnica ciśnienia dla diesla to 5atm.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    04 Jun 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Witam ponownie,

    Wtryski zrobione, 2 z nich lały jednak nadal brak mocy jedynie czarna chmura przy ruszaniu praktycznie zniknęła.
    Dzisiaj ściągnąłem katalizator i spróbowałem przejechać się na samym kolektorze ale również brakuje mocy więc to nie wydech.
    Przeczyściłem też MAF i MAP też bez żadnego efektu.

    Co jeszcze może powodować brak mocy na niskich obrotach ?
    Ogólnie zauważyłem że np na 3 biegu ciężko dociągnąć do 3000 tys obrotów.
    Obroty czasami rosną skokami tzn rosną, zatrzymują się na chwilę i znowu rosną pod obciążeniem.

    Silnik ma 115KM ale ma zrobiony CHIP na 140KM (podobno, tak twierdzi poprzedni właściciel).
    Czy mogła rozsypać się mapa przez to że samochód stał miesiąc praktycznie bez prądu?
    Czy może przez zwiększenie ciśnienia sprężania zmieniła się charakterystyka ?(nie mam pojęcia ile miał przed naprawą i jak długo była pęknięta głowica.)
    Czy czujnik wałka bądź wału może powodować takie jazdy ?
    Parametry przepływki oscylują w granicach 10-12 g/s na wolnych. W trakcie jazdy czujnik doładowania pokazuje ponad 2 bary więc też ok.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    04 Jun 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Czy ktoś jest w stanie podać ile wynosi u Was parametr OBDII.BARO ?
    Z tego co wiem jest to ciśnienie atmosferyczne więc powinno wynosić w okolicach 100kpa.
    U mnie ten parametr wskazuje na 142-144kpa i z tego co czytałem bierze on udział przy doborze dawki paliwa.
    Czy ktoś się spotkał z czymś takim ? Jak u was wyglądają te wskazania ?

  13. #12
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Może trzeba po prostu zrobić od nowa program na hamowni? nie wiadomo w jakim stanie był silnik jak był strojony. Ale tutaj niech się wypowie ktoś kto ma jakieś pojęcie o tym. To tylko taka moja sugestia. Dodam tylko od siebie, że jak zmieniałem jedno mondeo na drugie to zamieniłem pomiędzy nimi sprężarki. Po prostu wziąłem sprężarkę ze starego mondeo do aktualnego, ponieważ była po regeneracji. Stare mondeo było po chpie i dając mu sprężarkę, która niedomagała zrobiła się masakara. Zaczął dymić jak stary jelcz i do tego miał taki spadek mocy, że nie szło tym normalnie ruszać na niskich obrotach.

Podobne wątki

  1. [TD MkII] ciśnienie sprężania
    By panas8388 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 13-02-2014, 19:06
  2. [TDCi MKIII] CIŚNIENIE SPRĘŻANIA
    By Edek1984 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-05-2012, 12:48
  3. [TDCi MKIII] Ciśnienie sprężania
    By krzysiek__m in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2009, 19:12
  4. [MkI] Ciśnienie sprężania.
    By komandir in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-01-2008, 00:08
  5. [TDCi MKIII] Grubość uszczelki pod głowicę
    By ZahMaster in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-10-2007, 14:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów