+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    Choose
    Od
    17 Aug 2015
    Mieszka w
    Lublin

    Angry Duratec 2.0 benz metaliczne ocieranie

    Witajcie posiadam mdo mk3 z 2005 r. 2.0 w benzynie. W ostatnim czasie coś niepokojącego zaczyna mi się z nim dziać zamieszczam filmik opisujący ww sytuacje. Prosze o konstruktywną ocenę co może być powodem takiego dźwięku. Pasek wielorowkowy zdejmowałem przed chwilą, po zdjęciu ww džwięk nie występuje. Od czego zacząć aby zweryfikować winowajce?
    Ostatnio edytowane przez magic1892 ; 11-06-2018 o 12:58

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez magic1892 Zobacz posta
    Pasek wielorowkowy zdejmowałem przed chwilą, po zdjęciu ww džwięk nie występuje. Od czego zacząć aby zweryfikować winowajce?
    Od obmacania/pokręcenia ręką: rolek napinacza, pośrednich, alternatora, pompki wspomagania, i wyczucia czy nie ma jakichś niepokojących luzów czy przycięć.
    Nie pamiętam czy ten pasek też pompkę wody też napędza, jak tak no to i pompkę "pomacać"
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Zielony listek Awatar musiu
    Imię
    Paweł
    Model
    Mk3 12.2005
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez magic1892 Zobacz posta
    Pasek wielorowkowy zdejmowałem przed chwilą, po zdjęciu ww džwięk nie występuje. Od czego zacząć aby zweryfikować winowajce?
    Od obmacania/pokręcenia ręką: rolek napinacza, pośrednich, alternatora, pompki wspomagania, i wyczucia czy nie ma jakichś niepokojących luzów czy przycięć.
    Nie pamiętam czy ten pasek też pompkę wody też napędza, jak tak no to i pompkę "pomacać"
    Napędza wszystko, tak jak Netoper mówi sprawdzić ręką która rolka ma luz, dźwięk przypomina odgłos zacierąjącego się łożyska, jeśli łożysko już tak hałasuje to powinno być dość łatwe w diagnozie w takim stadium zużycia.
    Ja wymieniłem pasek 2tyg. Temu u siebie i każdą rolką spokojnie da się kręcić, ja mam luz na prowadzącej i troch na tej od napinacza, ale pasek założyłem, muszę je zamówić i zmienić w wolnej chwili, bo luz jeszcze nie jest duży ale wyczuwalny.

    Powodzenia!

    Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk
    był '98 Mk2 1.8TD w sedanie, jest '06 Mk3 1.8Pb w kombiaczu

  5. #4
    Pieszy Awatar darco999
    Imię
    Darek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    2006 Sea Grey
    Od
    15 Feb 2011
    Mieszka w
    Ostrów Maz.
    Miałem podobny dźwięk, u Mnie hałasował docisk sprzęgła klimy...

  6. #5
    Kursant
    Model
    Mondeo MK3
    Silnik
    2.0 145 Duratec HE
    Opis
    Hatchback, 2006
    Od
    25 Jun 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Ja właśnie przerabiam ten temat i u mnie praktycznie padło wszystko co tylko mogło paść - napinacz, pasek, rolki i alternator. Napinacz SKF 249 zł, pasek 70 zł, rolki prowadzące 80 zł, regeneracja alternatora + nowa rolka ze sprzęgiełkiem 260 zł. Mój mechanik wszystkim tym się zajął bo sam nie mam warunków do tego.

    I jeżeli u Ciebie alternator będzie wymagał regeneracji to sprawdź jakie parametry daje po zabiegu - u mnie okazało się, że mam słaby prąd ładowania. Test na stole diagnostycznym wychodzi wzorowo a po podłączeniu lipa (instalacja sprawna, akumulator sprawny, wydajność alternatora wg GEM 100% - dziś zostało to dokładnie sprawdzone). W ciągu dwóch dni roboczych altek już czwarty raz wraca na reklamację. Za każdym razem coś wymieniali i zapewniali, że już jest w porządku. Dziś składają wszystko od nowa na lepszych podzespołach..

Podobne wątki

  1. [Duratec]Problem z odpalaniem auta - MK4 2.0 benz
    By dagos in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-12-2015, 21:15
  2. [MkIII] ocieranie na tylnym kole
    By D.A.R.O in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-10-2014, 18:42
  3. [MkI] stuki/ocieranie tylnego kola
    By kamil785 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-02-2013, 13:42
  4. [MkI] Ocieranie przedniego zawieszenia
    By koni4444 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-02-2011, 10:41
  5. [Duratec]Metaliczne stuki
    By money in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 22:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów