+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    automat
    Od
    09 May 2018
    Mieszka w
    Wrocław

    poziom oleju CD4E

    Dzień dobry.
    Kupiłem niedawno mondeo MK3 2.0 asb CD4E z gazem. Skrzynia zmienia biegi płynnie jedynie czuć zmianę z 1 na 2. Przy zmianie z P na R czuć szarpnięcie/uderzenie. Pierwsze zdjęcie oleju na zimnym silniku, a drugie to zdjęcie po 20km jazdy po mieście, skrzynia rozgrzana na pozycji N silnik odpalony. Oleju na zimnym jest pięciokrotnie za dużo, a na ciepłym dwu krotnie powyżej maximum. Czy mogę odessać strzykawką z rurką nadmiar oleju przez miejsce na bagnet? Poprzedni właściciel przez ostatnie 10lat na pewno nie zmieniał oleju. Przebieg 260tys zdaje się być autentyczny.
    Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez giecik071 ; 12-06-2018 o 01:31

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez giecik071 Zobacz posta
    Czy mogę odessać strzykawką z rurka nadmiar oleju przez miejsce na bagnet?
    Jak najbardziej i jak najszybciej.

    Na pracującym silniku sprawdzałeś?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    automat
    Od
    09 May 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Tak, na rozgrzanym na pracującym skrzynia w pozycji N. Zdaje się że cymbał jeździł tak bardzo długo. Czy jest możliwość że dolał specjalnie przed sprzedażą aby "coś ukryć'? Czy tak duży poziom oleju może wyciszyć pracę skrzyni lub zamaskować jakieś uszkodzenia?
    P.s. może warto od razu zmienić olej?
    Ostatnio edytowane przez giecik071 ; 11-06-2018 o 23:10

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ciort wie czemu tyle nalał, w każdym razie galopkiem odciągnij ten nadmiar.
    Nadmiar wręcz pogarsza pracę skrzyni a nawet może uszkodzić.
    A wymiana nie zaszkodzi jak olej 10 lat pracował.


    Poleciało z fona.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 12-06-2018 o 10:02
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imię
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupiłem...
    Opis
    ŻonkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Kolego sprawdzenie oleju powinno odbyć się na pracującym, w pełni rozgrzanym silniku. Przed sprawdzeniem należy dość zdrowo pomieszać biegami na postoju, wrzuć kilkakrotnie każde z przełożeń, potem odczekać moment i sprawdzić w pozycji N, po tym co u ciebie widać na bagnecie oleju jest za dużo o ok 1L. Większa ilość oleju nie zamaskuje żadnego uszkodzenia skrzyni, wręcz odwrotnie... Za dużo oleju i skrzynia słabo chodzi. Dla świętego spokoju zmień, będzie potrzeba na wymianę dynamiczną ok 10L oleju - ATF 220 (ok 25 PLN/1L), filtra oleju w tej skrzyni nie wymienia się - no chyba, że po remoncie - siedzi w środku skrzyni
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mogłem pojechać i stąd się oddalić, ale zostałem z Tymi, co zostali.
    Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    automat
    Od
    09 May 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Dziękuję za odpowiedź. Poziom oleju mierzyłem dokładnie tak jak opisałeś. Dziś odessam olej przez bagnet i poczytam o dynamicznej wymianie oleju bo nie wierze że tak ową można zrobić tylko w wyspecjalizowanym warsztacie.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imię
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupiłem...
    Opis
    ŻonkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Niestety kolego... Dynamiczna wymiana polega na wypychaniu starego oleju nowym pod odpowiednim ciśnieniem, na pracującym na podnośniku samochodzie.
    Nie można tego zrobić w domowych warunkach - maszyna do tego jest bardzo droga. Nie kombinuj z tym, bo jak skrzynia będzie choć chwilę chodziła na sucho, będzie po niej!
    Po domowemu zostaje Ci tylko wymiana statyczna ok. 5 L oleju. Zobacz sobie na Youtube jak wygląda wymiana dynamiczna w porządnym warsztacie, zobaczysz dlaczego nie zrobi się tego w "domu"
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mogłem pojechać i stąd się oddalić, ale zostałem z Tymi, co zostali.
    Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez giecik071 Zobacz posta
    poczytam o dynamicznej wymianie oleju bo nie wierze że tak ową można zrobić tylko w wyspecjalizowanym warsztacie.
    Można i w domowych, ale potrzeba dwóch zgranych ludzi, jeden spuszcza olej na pracującym silniku a drugi w tym czasie wlewa, ale jest ryzyko że jak się nie zgrają, będzie za mało oleju to skrzynię można załatwić.
    Lepiej/bezpieczniej zrobić statyczną wymianę (pójdzie 4-5 l oleju) i po 1000-1500km powtórzyć.
    Odciągnij koniecznie ten nadmiar (tylko niech ten olej będzie rozgrzany i na pracującym silniku) to co odciągniesz przepuść np przez pieluchę i zobacz czy nie zostają na niej jakieś drobiny/pyłki tarczek, lub niedajboże drobiny metalu.
    Pyłki z tarczek mogą być po tylu latach pracy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imię
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupiłem...
    Opis
    ŻonkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Można i w domowych, ale potrzeba dwóch zgranych ludzi, jeden spuszcza olej na pracującym silniku a drugi w tym czasie wlewa, ale jest ryzyko że jak się nie zgrają, będzie za mało oleju to skrzynię można załatwić.
    No i właśnie o to chodzi, jak chłopaki za szybko spuszczą, a za wolno będą lali to kicha, a spust szerszy jest niż dziura na bagnet przez którą będzie lał z góry, poza tym ATF jest dość gęsty i ciężko się leje przez lejek.... Chłopak sobie problemu narobi i będzie płakał, żeśmy mu doradzili własnoręczną wymianę
    Olej wyjdzie 250 PLN i usługa pewnie podobnie, a będzie miał zrobione jak należy i na kilkadziesiąt tysięcy spokój No i zostaje temat oleju w konwerterze, którego się nie wyleje, trzeba pod ciśnieniem pompować, bo inaczej d**pa
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mogłem pojechać i stąd się oddalić, ale zostałem z Tymi, co zostali.
    Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    automat
    Od
    09 May 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Wszystko prawda! C odpuszczę sobie próby z dynamiczna wymiana we własnym zakresie. Czy jest sens statycznie wymienić olej trzy razy po 5 litrów co np 5 tys km czy raz a porządnie dynamiczna wymiana 10l? Czy jak wsadzę wężyk do bagnetu na rozgrzanym włączonym silniku to nie wsadzę go zbyt głęboko i skrzynia w pozycji N mi go nie zmieli na przykład?

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez giecik071 Zobacz posta
    Czy jest sens statycznie wymienić olej trzy razy po 5 litrów co np 5 tys km
    Wystarczy spokojnie jak dwa razy wymienisz statycznie.
    Nawet przy dynamicznej nie wymienisz idealnie oleju, zawsze starego będzie zostawało.
    CD4 nie jest jakoś mocno wymagająca, 2 wymiany statycznie na luzie wystarczają jeśli chodzi "podmienienie" starego oleju z nowym

    Ja w naszej fałce wymieniałem statycznie raz bez powtarzania po tych 1000-1500, i było ok.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imię
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupiłem...
    Opis
    ŻonkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Raz, a porządnie dynamiczna wymiana - 185kkm przejechałem na tej skrzyni i trzy razy wymieniałem ten olej Statycznie nie ma sensu wg. mnie to rozcieńczanie starego i spracowanego oleju, świeżym olejem....
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mogłem pojechać i stąd się oddalić, ale zostałem z Tymi, co zostali.
    Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    automat
    Od
    09 May 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    No to ograniczę się na początek do wymiany statyczne i zobaczymy w jakim stanie olej! Obawiać się głębokości wpuszczenia węża do odessanie oleju? Przez bagnet na rozgrzanym włączonym silniku skrzynia w pozycji N?

    ---------- Post added at 12:16 ---------- Previous post was at 12:13 ----------

    Wg moich wyliczeń zakładając że w konwerterze jest z 2l oleju to trzy statyczne wymiany po 5l zmniejszają ilość starego oleju do 1/8 a dynamiczna do 1/6 przy założeniu że wymienia się 10l. Dobrze myślę?
    Ostatnio edytowane przez giecik071 ; 13-06-2018 o 13:17

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imię
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupiłem...
    Opis
    ŻonkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Obliczmy sens ekonomiczny tego...
    15L oleju Mobil ATF220 (tylko oryginał Mobil!) => 15x25 PLN = 375 PLN + robocizna własna
    Serwis - 10L oleju - 250 PLN + 250 PLN robocizna = 500 PLN
    --------------------------------------------------------------------------------------
    Oszczędność - 125 PLN - i masz kolego trzy razy rozmieszany stary olej, nowym olejem....
    Czy warto ? Absolutnie nie!
    Podczas dynamicznej wymiany całość oleju jest przepompowywana, olej w konwerterze też!
    Samochód jest odpalony i pompa w skrzyni pracuje.
    Po tej operacji masz 100% nowego oleju, no może nie 100% bo idealnie ze wszystkich zakamarków pewnie nie zejdzie.
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mogłem pojechać i stąd się oddalić, ale zostałem z Tymi, co zostali.
    Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez giecik071 Zobacz posta
    Obawiać się głębokości wpuszczenia węża do odessanie oleju? Przez bagnet na rozgrzanym włączonym silniku skrzynia w pozycji N?
    Porównaj długość wężyka z bagnetem. skrzynia na N.
    Można spokojnie i na wyłączonym silniku odciągać, tylko jak masz włączony no to bardziej miarodajna próbka jest do przepuszczenia przez pieluchę.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    automat
    Od
    09 May 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Słusznie prawisz Leszku. Muszę zatem znaleźć sensowny warsztat we Wrocławiu lub okolicy. Może ktoś już ma sprawdzony zakład?

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    automat
    Od
    09 May 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Ehh.. zadzwoniłem do firmy z 26 letnim stażem w serwisie asb i powiedzieli że nie robią dynamicznej wymiany oleju w asb i doświadczenie ich uczy że statyczna wymiana w zupełności wystarcza i pomaga uniknąć problemów jakie mogą wyniknąć przy dynamicznej wymianie. Co o tym myślicie?

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imię
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupiłem...
    Opis
    ŻonkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Cóż - dzwoń dalej

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mogłem pojechać i stąd się oddalić, ale zostałem z Tymi, co zostali.
    Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez giecik071 Zobacz posta
    Co o tym myślicie?
    To co wcześniej, że pojedyncza wymiana statyczna jest już wystarczająca, a jak zrobisz dwie to będzie lajcik

    Odciągnąłeś ten nadmiar? jest poprawa w pracy skrzyni?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar polciuxxx
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    St200 & st220
    Opis
    Fan passaretti TDI
    Od
    31 May 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    Mi robili w Dzierżoniowie mondeo i naprawiali skrzynie w Grand cheerokie. Spoko goście , nie naciągacze.
    Ostatnio edytowane przez polciuxxx ; 14-06-2018 o 14:17
    Członek elitarnego klubu posiadaczy starych uszczelek pod głowicą

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Poziom oleju
    By Parthu90 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-07-2015, 14:37
  2. [TDCi MKIII] Wysoki poziom oleju , niski poziom płynu chłodniczego i syf w zbiorniczku !!
    By liscwinogrona in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 21:54
  3. [MkIII] poziom oleju
    By waldek303 in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 16:37
  4. Sprawdzanie poziomu oleju skrzynia CD4E
    By wazon1985 in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-12-2010, 09:22
  5. [MkI] Gdzie filtr oleju w automacie CD4E??
    By arnixx in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 16:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów