+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Walka z CR

  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    28 Feb 2018
    Mieszka w
    Młodzieszyn

    Walka z CR

    Witam. Zakładałem juz podobny temat ale odbiega on troche od aktualnych spostrzeżeń więc jeszcze raz.
    Mondeo MK3 2.0 TDCI z 2005r. po lifcie.

    Objawy typowe, nie równe obroty, sprężynka przeważnie na zimnym potem jak sie rozgrzeje gasze i odpalam jeszcze raz to juz nie pali sie choć czasami potrafi przy dynamicznej jeżdzie. Wymieniony filtr paliwa na fordowski, zaworki oryginały delphi, wizyta na komputerze. Filtr paliwa rozebrany i jakoś brokatu nie widać choć nie dysponuje mikroskopem, w paliwie zlanym z filtra też nie widać aczkolwiek coś tam jest ale głowy bym, nie dał ze to opiłki.Na kompie powiedział ze pompa dobra, podaje odpowiednie ciśnienie na listwe. Po wymianie zaworków jakiś miesiąc spokój i teraz od tygodnia znowu pojawia się sprężynka. Dzisiaj wykonałem próbe przelewową i wszystkie wtryski nalały po ok. 15ml a pierwszy 100ml.
    i teraz moje pytanie do znawców tematu co przerabiali ten nieszczęsny CR ( swoją drogą co mnie podkusiło aby kupić forda to nie wiem, a miałem jeszcze do wyboru vectre c..... ) czy to jest objaw łuszczącego wałka w pompie? czy nie powinny wszystkie wtryski padnąć? może tylko zaworek jakiś felerny. Rozebrałem ten wtrysk dzisiaj i zaworek chodzi gładko ten grzybek sam nie wypada i nie zakleszcza sie.
    Jeszcze zapomniałem napisać że mam ten interfejs chiński elm 327 oraz program torque bo z forscanem nie działa i pokazuje tylko błąd zaślepionego egr. Jak kasuje błędy ecu to znika kotrolka check ( egr) ale i migająca sprężynka.
    Ostatnio edytowane przez cder ; 26-06-2018 o 22:52

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    podmień zaworek bo możliwe że faktycznie trafił się się "podrabianiec"

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    28 Feb 2018
    Mieszka w
    Młodzieszyn
    Cytat Zamieszczone przez Sebollo69 Zobacz posta
    podmień zaworek bo możliwe że faktycznie trafił się się "podrabianiec"
    No właśnie nie mam dodatkowego
    Czy ktoś może miał doczynienia z tą firmą?
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7409449193
    Ostatnio edytowane przez cder ; 27-06-2018 o 07:30

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cder Zobacz posta
    czy to jest objaw łuszczącego wałka w pompie?
    Jeśli wtryskiwacze są ok i cały układ doprowadzający paliwo sprawdzony to jak dla mnie jest to objaw braku wydajności pompy CR. A to że odczyty ciśnienia na kompie są ok niczego nie oznacza bo nie ma odniesienia do pracy pompy pod obciążeniem tzn. czy nadąża podawać odpowiednie ciśnienie podczas dużych obciążeń silnika.

    Jaki jest przebieg auta bo jeśli w okolicy 250-300tkm to normalną rzeczą jest spadek wydajności pompy CR

    Ten jeden wtryskiwacz sprawdzałeś w nim przelewy po rozebraniu i skręceniu? Bo może wcześniej był źle skręcony i puszczało "bokami" ciśnienie na przelew. Chyba, że był fabrycznie sknocony i dlatego tak przelewał
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 27-06-2018 o 12:36

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    28 Feb 2018
    Mieszka w
    Młodzieszyn
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez cder Zobacz posta
    czy to jest objaw łuszczącego wałka w pompie?
    Jeśli wtryskiwacze są ok i cały układ doprowadzający paliwo sprawdzony to jak dla mnie jest to objaw braku wydajności pompy CR. A to że odczyty ciśnienia na kompie są ok niczego nie oznacza bo nie ma odniesienia do pracy pompy pod obciążeniem tzn. czy nadąża podawać odpowiednie ciśnienie podczas dużych obciążeń silnika.

    Jaki jest przebieg auta bo jeśli w okolicy 250-300tkm to normalną rzeczą jest spadek wydajności pompy CR

    Ten jeden wtryskiwacz sprawdzałeś w nim przelewy po rozebraniu i skręceniu? Bo może wcześniej był źle skręcony i puszczało "bokami" ciśnienie na przelew. Chyba, że był fabrycznie sknocony i dlatego tak przelewał
    Po wymianie był dobry, teraz gdy znowu pojawiła się sprężynka to nalał 100ml, rozkręciłem go i skręciłem i to samo. Auto według licznika 240 tys a faktycznie nie wiadomo.

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Naprawa pompy nie jest skomplikowana, części są dostępne więc trochę odwagi i dałbyś radę jeśli masz średnie umiejętności w mechanice

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    28 Feb 2018
    Mieszka w
    Młodzieszyn
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Naprawa pompy nie jest skomplikowana, części są dostępne więc trochę odwagi i dałbyś radę jeśli masz średnie umiejętności w mechanice
    Myślałem o tym, mam cztery auta i większość w nich robię sam.Tutaj przeraża mnie rozrząd bo nie mam blokad. A może gdyby ktoś miał jakiś tutorial i podpowiedział co kupić i wymienić to może bym i sam się za to wziął. Blokady nie takie drogie a mogą się przydac

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Blokadę możesz kupić do samej pompy, nie ma potrzeby rozbieranie całego rozrządu, kosztuje ok 200 zł.

    Wpisz sobie na Youtube "Pan Szef". Tam jest film krok po kroku co i jak sprawdzać a także film jak wyjąć i zregenerować pompę.

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    28 Feb 2018
    Mieszka w
    Młodzieszyn
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    Blokadę możesz kupić do samej pompy, nie ma potrzeby rozbieranie całego rozrządu, kosztuje ok 200 zł.

    Wpisz sobie na Youtube "Pan Szef". Tam jest film krok po kroku co i jak sprawdzać a także film jak wyjąć i zregenerować pompę.
    Dziękuję

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Zrobiłeś wtryski a nie robiłeś pompy i efekt taki jak widać. Zaczynają znowu padać zaworki we wtryskiwaczach niestety.
    tel. 515430877

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    28 Feb 2018
    Mieszka w
    Młodzieszyn
    no więc kupie chyba ten zestaw. https://allegro.pl/wtryskiwacze-i-po...d615e0#thumb/1

    zastanawiam sie tylko nad płukaniem przewodów paliwowych i zbiornika bo nie bardzo wiem jak sie do tego zabrać, a czy to jest konieczne? przecież teoretycznie powinno sie to zatrzymać na filtrze paliwa.

  13. #12
    Kursant
    Model
    Kombi
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    łowicz
    Nie kupuj nic na allegro. Jak chcesz podam Ci na priv kontakt do człowieka który naprawia,sprzedaje i ma sporą wiedzę w temacie CR... Odezwij sie jak bedziesz zdecydowany

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    28 Feb 2018
    Mieszka w
    Młodzieszyn
    Cytat Zamieszczone przez badylek69 Zobacz posta
    Nie kupuj nic na allegro. Jak chcesz podam Ci na priv kontakt do człowieka który naprawia,sprzedaje i ma sporą wiedzę w temacie CR... Odezwij sie jak bedziesz zdecydowany
    Kolego napisałem PW co z tymi namiarami?

Podobne wątki

  1. [MkI] Walka z rdzą !
    By kuba181992 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 23:09
  2. [MkI] Walka z klimą
    By Blejdzik in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-08-2007, 16:29
  3. walka z CB
    By Oktan in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-10-2006, 10:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów