+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    28 Jun 2018
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna

    Mondeo Mk4 2012 163PS

    Witam serdecznie,

    jestem tu świeżakiem i wychodzę z zapytaniem o opinię na temat poniższego egzemplarza:
    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...-ID6ArEdW.html


    Intensywnie poszukuję ciekawego okazu Mk4 do 40 000 zł i byłbym wdzięczny o choćby krótkie wyrażenie się na temat zaprezentowanego autka.
    O silnik raczej nie ma się co martwić, ale jak z kwestią skrzyni biegów, zawieszenia, elektryki, zakładając, że chciałbym go użytkować przez minimum 5-7 kolejnych lat przy rocznym przebiegu 20-25 kkm.

    Spróbuję uzyskać numer VIN od sprzedawcy, jeśli byłby potrzebny do jakiejś bardziej szczegółowej analizy.
    Będę wdzięczny za każdą podpowiedź w temacie tego autka bądź sprzedawcy, gdyż liczę na pozostanie w tym gronie po jego ewentualnym kupnie

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    zalatw VIN...w sumie drugi raz widzę ten typ tapicerki,a titanium ma inną...wersja fajna,pytanie czy był jakikolwiek serwis tej skrzynii robiony
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  4. #3
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    i uważaj abyś nie wdepnął w wałek na VAT bo to na takie coś wygląda
    Pozdrawiam

  5. #4

    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    28 Jun 2018
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna
    Przeglądając sporo Mondków spotkałem tylko 2 sztuki z taką tapicerką. Prezentuje się świetnie, ale nie to jest tu najważniejsze.
    Rozmowa dziś z Panem bardzo pasywna, niewiele chęci w udzielaniu informacji: "wszystko jest udokumentowane w książkach".
    Pytając o terminowe wymiany odnośnie skrzyni też podpiera się tylko książką.

    Podaję VIN: WF0GXXGBBGCK30523


    A kolega czeslaw555 co ma na myśli z tym wałkiem? To mój pierwszy poważniejszy zakup, więc chyba wolałbym go uniknąć :/

  6. #5
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    Cytat Zamieszczone przez Pawlow Zobacz posta
    A kolega czeslaw555 co ma na myśli z tym wałkiem?
    pierwszy z brzegu art. https://moto.onet.pl/aktualnosci/jak...hodach/e7c5k1z
    Pozdrawiam

  7. #6

    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    28 Jun 2018
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna
    Ok, pierwszy wybór jednak pomijam, gdyż przy niepewnej historii eksploatacyjnej nie zamierzam pakować się w model z automatem. Sprzedawca niechętny do udzielania informacji.

    Po intensywnych przeszukiwaniach znalazłem taką "perełkę":
    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...tml#2d8a2d14ab

    Od 2013 roku w Polsce u jednego właściciela, ale chyba coś za niska cena jak na tak mały przebieg...
    Poprosiłem o VIN i wrzuciłem na autobaza:
    https://www.autobaza.pl/zamow-raporty/WF0GXXGBBGCD35647

    Czy jest to wiarygodne źródło informacji? Wpis o minimum 1 uszkodzeniu należy brać pod uwagę?
    Czy jeśli zamówiłbym raport na tamtej stronie to otrzymam jakieś szczegóły na ten temat?
    Nigdy nie korzystałem z tego serwisu, więc nie chciałbym też niepotrzebnie wydawać pieniędzy na zmyślone raporty.

    Czy ewentualnie jest ktoś na forum z Poznania, kto po uzgodnieniu i oczywiście zapłąceniu za fatygę mógłby autko obejrzeć fachowym okiem?
    Ja niestety mieszkam prawie 400 km od Poznania, więc trochę daleko, aby pojechać i wrócić w razie niezadowolenia :/


    EDIT
    Po dodatkowej rozmowie ze sprzedawcą potwierdził, że był wymieniany przedni zderzak, maska oraz lewy reflektor - żona jeżdżąca autem nie wyhamowała przy skręcaniu.
    Twierdzi, że maskę dodatkowo wymienił całą, gdyż nie chciał bawić się w prostowania itp.
    Inne elementy nie zostały przy tym zdarzeniu naruszone.

    Czy według Was takie coś skreśla tego Mondka z opcji godnych uwagi? Czy złożenie wniosku o raport na autobaza.pl mogłoby rzucić jakieś większe światło na to zdarzenie?
    Ostatnio edytowane przez Pawlow ; 01-07-2018 o 15:08

  8. #7

    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    28 Jun 2018
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna
    Wybaczcie, ale czy mógłby ktoś rzucić okiem na to auto i na opis z poprzedniego posta? To moje pierwsze poszukiwania Forda i chciałbym uzyskać jakąś podpowiedź.
    Wyposażeniowo ma wszystko co bym chciał w tym modelu, ale czy jego historia opisana wcześniej nie dyskwalifikuje go?
    Niestety właściciel nie posiada zdjęć z widocznym uszkodzeniem, aby można to dokładniej ocenić.

    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...tml#2d8a2d14ab

Podobne wątki

  1. Mondeo Mk IV 2012 rok
    By th1987 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-03-2017, 16:10
  2. Mondeo z 2012
    By spawlacz in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-03-2016, 12:55
  3. [TDCi MKIV] Upgrade poliftowego silnika 2.0TDCi 140PS do 163PS (fabrycznych!)
    By mayak in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 19:41
  4. Mondeo Mk.4 2012
    By Piotr3K79 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-10-2015, 23:58
  5. Mk4 kombi tdci 163ps
    By yatta in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 16:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów