+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: telepanie autem

  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław

    telepanie autem

    Witam.
    Po wymianie sprężyn z przodu telepie autem - jakby jechało na oponach jajkach
    Przy wymianie sprężyn odkręcane było : drążek kierowniczy, łącznik stabilizatora, sforzeń wachacza, zacisk hamulcowy i oczywiście śruba zaciskowa amortyzatora. Wszystko poskręcane ok. - 2 razy sprawdzane. Koła (na postoju i podnośniku) nie mają luzu na łożyskach i nie trą klocki o tarcze.
    Telepanie jest tylko podczas przyspieszania - przy hamowaniu silnikiem oraz jeździe na luzie telepania nie ma. Poduszka skrzyni wymieniona ok.2 mce temu. Telepanie już od małej prędkości.
    Przyczyna ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    Telepanie jest tylko podczas przyspieszania
    Obmacaj przeguby wewnętrzne i podporę półosi czy luzów nie ma.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    z opisu wynika że na 100% spadła kulka z krzyżaka na przegubie wewnętrznym
    pewnie za mocno szarpnąłeś za ośkę przy demontażu mcpersona.
    rozbieraj wszystko jeszcze raz i popraw co popsułeś.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    z opisu wynika że na 100% spadła kulka z krzyżaka na przegubie wewnętrznym
    pewnie za mocno szarpnąłeś za ośkę przy demontażu mcpersona.
    Dzięki Splitu - to sprawdzę. Byłem (bez auta) u 3 mechanirów i wszyscy zasugerowali to co ty czyli krzyżak.
    Pytanie jest który mógł bardziej zawinić ... prawy (ten z podporą) czy lewy ?

    a i jeszcze jedno ...
    jeden z mechaniorów mówił coś ,że jak się wyjmie półoś ze skrzyni to trzeba uważać przy wkładaniu na jakiś "koszyk". Jak mu powiedziałem, że wyjmowałem je i wkładałem przy wymianie sprzęgła i że weszły mi półosie do skrzynii to powiedział, że miałem szczęście. O co tu chodzi ? .... bo z tego co pamiętam to w "Sam naprawiam" nie było nic o tym
    Ostatnio edytowane przez Marek44 ; 07-07-2018 o 14:41

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    z opisu wynika że na 100% spadła kulka z krzyżaka na przegubie wewnętrznym
    pewnie za mocno szarpnąłeś za ośkę przy demontażu mcpersona.
    Dzięki Splitu - to sprawdzę. Byłem (bez auta) u 3 mechanirów i wszyscy zasugerowali to co ty czyli krzyżak.
    Pytanie jest który mógł bardziej zawinić ... prawy (ten z podporą) czy lewy ?

    a i jeszcze jedno ...
    jeden z mechaniorów mówił coś ,że jak się wyjmie półoś ze skrzyni to trzeba uważać przy wkładaniu na jakiś "koszyk". Jak mu powiedziałem, że wyjmowałem je i wkładałem przy wymianie sprzęgła i że weszły mi półosie do skrzynii to powiedział, że miałem szczęście. O co tu chodzi ? .... bo z tego co pamiętam to w "Sam naprawiam" nie było nic o tym
    Może byc uszkodzony jeden, albo i dwa. Zrób jedną stronę, przejedz się i zobacz czy dalej jest problem. Taki efekt moze dawać zarówno jedna i druga strona.

    Odnosnie budowy przegubu to poczytaj na googlach i bedziesz wszystko wiedzial, na forum to trzeba by elaborat napisać zeby temat wyjaśnić.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    zsunąłem lekko osłony z obu stron i nie widziałem niczego niepokojącego. Pierścionki na swoich miejscach, nie pęknięte - czego mam wypatrywać ? Zauważyłem ,że pod osłoną jest taki jakby wyprofilowany na kształt wewnętrznej powierzchni przegubu spłaszczony drut (jakby jakieś zabezpieczenie czy coś takiego) - co to jest ?

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    zsunąłem lekko osłony z obu stron i nie widziałem niczego niepokojącego. Pierścionki na swoich miejscach, nie pęknięte - czego mam wypatrywać ?
    tu masz widok na to co znajduje się w środku przegubu
    1104141733.jpg
    widać tam kulki które muszą być na swoim miejscu - przy demontażu całego mcpersona moze się zdażyć ze zbytnio wysuniesz przegub i kulki po prostu wypadną.
    jeśli na przegubach wewnętrznych kulki są na swoich miejscach zdejmuj osłony przegubów zewnętrznych, tam też mogły spaść przy nieumiejętnym demontażu i będą dawać podobny efekt.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    przy demontażu całego mcpersona moze się zdażyć ze zbytnio wysuniesz przegub i kulki po prostu wypadną
    1. przy demontażu mcphersona nie wyciągałem półosi - część od strony zwrotnicy tj przegub zewn. trzymany był nakrętką piasty .... ---- bardziej bałem się, że to przegub wewn. tj. krzyżak mógł się wysunąć
    2. z tego co pamiętam to kulki przegubu zewn. nie mogą wylecieć same bo trzyma je właśnie "koszyk" - miałem taki kiedyś w rękach i spokojnie sobie nim ruszałem na wszystkie strony - właśnie żeby zobaczyć jak działa

    jutro sprawdzę jeszcze czy łożyska igiełkowe na krzyżaku są w komplecie - muszę tylko przedostać się przez tą górę smaru .... chociaż z drugiej strony jak pierścienie są na miejscu to raczej chyba mało prawdopodobne żeby jakieś łożysko igiełkowe mogło wylecieć - bo niby jak ?
    Ostatnio edytowane przez Marek44 ; 07-07-2018 o 23:08

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    A tu was zaskoczę. Rozbierałem obydwa przeguby wewnętrzne. Żadnych łożysk igiełkowych tam nie było. Były tylko 3 kulki które mają wchodzić łagodnie w koszyk. Rozebralem przeczyscilem nasmarowalem i problemy mi zniknęły A miałem jak Ty

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    znalazłem taki test półosi i przegubów : http://www.motomax.pl/instrukcje/
    czytałem też na innym forum, że ktoś tak zrobił
    co o tym sądzicie ? .... nie kumam tylko pkt.6 - czy wtedy auto nie odjedzie mi z podnośnika ?

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    co o tym sądzicie ? .... nie kumam tylko pkt.6 - czy wtedy auto nie odjedzie mi z podnośnika ?
    nie, bo zadziała mechanizm różnicowy - będzie kręciło się koło które ma lżej, czyli to które jest uniesione
    ja bym od razu 3 albo 4 bieg wkładał i delikatnie sprzęgło popuszczał.

    moim zdaniem tutaj nie ma co testować... na 100% spadły kulki z przegubu wewnętrznego, trzeba zdjąć osłonę, wyczyścić ze smaru i założyć tak jak powinno być, potem złożyć, dać nowy smar i po temacie...
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    moim zdaniem tutaj nie ma co testować... na 100% spadły kulki z przegubu wewnętrznego, trzeba zdjąć osłonę, wyczyścić ze smaru i założyć tak jak powinno być, potem złożyć, dać nowy smar i po temacie...

    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    zsunąłem lekko osłony z obu stron i nie widziałem niczego niepokojącego. Pierścionki na swoich miejscach, nie pęknięte
    wydaje mi się, że prawa półoś ma luz na przegubie wewn. (ruszanie ręką) - ale, że nie mam punktu odniesienia (nigdy wcześniej nie sprawdzałem) to juz nie wiem czy to nie moja schiza. Na pewno na krzyżaku prawym jest (oprócz większego luzu) o wiele mniej smaru niż na lewym. Generalnie też wszędzie gdzie czytałem to 80 % ludzisk (przy moich objawach) wskazuje na przegub wewn. Pytanie czy wystarczy wymienić krzyżak czy cały przegub (różnica w cenie jest kolosalna)? Na jednych forach czytałem, że kielichy przegubu rzadko się "zużywają" a na innych na odwrót.

    Bardzo mocno mnie zastanawia dziwny zbieg okoliczności (w które raczej nie wierzę), że drgania przy przyspieszaniu pojawiły się nagle po wymianie sprężyn. I teraz nie wiem czy to po prostu faktycznie "zbieg okoliczności" czy może miały na to wpływ nowe sprężyny czy może przy ich wymianie (np.waleniu młotem przy zbijaniu amora czy też rozwiercaniu urwanej śruby - trochę przy wierceniu temperatury było) mogłem coś (co było już w stanie lekko podniszczonym tj. np. przegub czy łożysko) do końca zrypać.

    Jutro postaram się sprawdzić sposobem z linka

    Mondek00r - sprawdź priva - proszę tam o kontakt
    Ostatnio edytowane przez Marek44 ; 08-07-2018 o 22:38

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    chyba znalazłem przyczynę telepania, która "nomen omen" wiązała by się z wymianą sprężyn - ale chciałbym znać Waszą opinię.....
    .... a było to tak...
    Postanowiłem zrobić test (z linku poniżej), który na swojej stronie zamieściła firma zajmująca się regeneracją półosi :
    1.Postawić samochód na twardym podłożu.
    2.Zaciągnąć hamulec postojowy.
    3.Podłożyć kliny pod tylne koło, po stronie przeciwnej niż badana półoś.
    4.Unieść przednie koło ponad podłoże.
    5.Uruchomić silnik i ustawić przednie koła na wprost.
    6.Włączyć pierwszy bieg - uniesione koło zacznie się obracać.
    7.Dodać lekko gazu i naciskając pedał hamulca lewą nogą obciążyć napęd.

    Postawiłem w pierwszej kolejności na stronę prawą (dłuższ oś) ale zanim przeprowadziłem test to poruszałem kielichem przegubu wewn. i .....

    sami widzicie jakie luzy....
    .....potem zrobiłem test powyższy...

    tutaj zaczynają się drgania przy ok. 24 sekundzie jak zaczynam (dodając gazu) przychamowywać, żeby bardziej obciążyć napęd

    ... i teraz moja (ale czekam na Waszą) konkluzja:
    wydaje mi się, że jak wymieniałem sprężyny i lekko odchylałem zwrotnice (żeby wyjąć kolumnę mcpersona) to oska się za bardzo wysunęła. Na początku myślałem, że może spadł pierścień z krzyżaka przegubu ale jak pisałem wszystko (po zsunięciu osłony) wyglądało na ok. Wydaje mi się, że po prostu zabezpieczenie (pierścionek) łączący kielich przegubu z półosią pośrednią (długą) zleciał z wyżłobienia i się lekko kielich wysunął - być może zabezpieczenie było już "nadwyrężone" zwłaszcza, że przy wymianie skrzyni ta półoś była już trochę szarpana. Być może pierścionek jest za krzyżakiem (żeby to sprawdzić muszę zdemontować parę rzeczy) a być może jeszcze siedzi w wieloklinie półoś/kielich tyle, że nie w swoim wyżłobieniu.
    Teraz tylko pytania czy :
    1. moja teoria może być słuszna ?
    2. po tym jak trochę przejechałem autem w takim stanie (chociaż nie dużo ok.1-2 km i z małą prędkością ok30-40 km/h) latający kielich nie wyrządził szkód na wieloklinie lub ośce (tej krótkiej) np. nie wyginając jej ?
    Ostatnio edytowane przez Marek44 ; 10-07-2018 o 17:24

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    zrobione .... ufffffff - telepawka usunięta.
    hmmmmm.... co było przyczyną ? W sumie to tak .. okazało się, że prawy kielich przegubu (tam gdzie jest krzyżak) miał dosyć mocne wyżłobienia od łożysk (kamieni) krzyżaka. Jeżeli chodzi o krzyżak to nie był w najgorszym stanie tj. kamienie (łożyska) były w stanie bdb- natomiast troszeczkę (od 0,2-0.5 mm) były wytarte te dynksy na ktorych są łożyska (wytarcie to było tylko z ich lewej i prawej strony - na górze i dole były jak nowe). Niestety samego kielich z krzyżakiem nie idzie dostać (chociaż w ASO mieliby sam kielich za .... 900 zł.... i tydzień czekania.... dobre co ?) więc skończyło się na tym, że wymieniłem całą prawą półoś krótką (była razem z przegybem zewn. i wewn.). Zastanawia mnie jednak do teraz fakt, że telepanie zaczęło się nagle po zmianie sprężyn, które okazały się wadliwe (bardzo wysoko poszło do góry auto - temat opisany tu : http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...%C4%99%C5%BCyn
    Także w sumie nie wiem czy telepawka była spowodowana zużyciem przegubu wew. czy złymi sprężynami. Być może jednym i drugim a być może wymiana sprężyn (na wadliwe) jakoś przełożyła się na uwidocznienie ukrytego do tamtej pory zużycia przegubu wewn.
    W każdym razie na tą chwilę jest ok.
    Wszystkim "podpowiadaczom" dziękuję za ich 5 groszy .
    Pzdr

Podobne wątki

  1. [Duratec] Delikatne telepanie/falowanie na lpg i pb 2.0 mk3
    By Paker in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-03-2017, 20:09
  2. [Duratec] MK3 spalanie i telepanie...pb/lpg 2.0 16v
    By gienek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-01-2017, 18:18
  3. [Zetec] Brak mocy, telepanie
    By emilmmz in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 23:45
  4. [TDDi MKIII] telepanie
    By lutek777 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-10-2009, 10:06
  5. [MkII] telepanie tylnych klocków
    By mondipython in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-09-2006, 23:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów