+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Kursant
    Model
    Było MKII TD jest MKIII TDCI 130 Kucy
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mondi MKIII Trend X
    Od
    10 Dec 2010
    Mieszka w
    Łódź że miasto takie...

    Nie zawsze 0251 to wtryski

    Witam wszystkich. Zakładam nowy temat, bo takich objawów nigdzie nie znalazłem, a może się komuś przyda.
    Jak w temacie sławetny błąd 0251. Pomimo, że wszyscy prawie zawsze stawiają na wtryski to mnie się przytrafiło coś zgoła innego.
    Do rzeczy.
    Podczas przyspieszania nagłego (wyprzedzanie np.) na 4 i wyższych biegach nagle (nie natychmiast po wciśnięciu gazu, a po krótkiej chwili) wyskakiwał błąd 0251 . Coś mi nie pasowało na wtryski, bo tylko przy dużym i nagłym obciążeniu silnika i co ważniejsze wtryski po regeneracji. Ale jakiś czas tak jeździłem stawiając na to że może nie do końca dobrze zrobione. Zbierałem kasę na ponowną ewentualną regenerację. W pewnym momencie zauważyłem , że przy rozruchu zapalają się znów kontrolki ESP i ABS, jak po pierwszym przekręceniu kluczyka, kiedy czekamy aż zgasną przed odpaleniem. Pomyślałem, że może rozrusznik daje jakieś zwarcie (choć kręcił cacy), więc zacząłem grzebać. Rozrusznik okazał się ok, natomiast przez zupełny przypadek na odpalonym silniku zauważyłem, że plusowy kabel do akumulatora robi za żelazko. Jeszcze wprawdzie nie topił izolacji, ale końcówka metalowa (klema przy kablu) nie dała się dotknąć. Miernik w dłoń i napięcie ładowania ponad 15V a przy włączonej sprężarce klimy pasek klinowy cały drżał . Myślę sobie "mamy cię" i wymieniam regulator. Kicha, nie pomogło. Ponieważ diody i cała reszta, bo przecież głupio sam koszyk diód wymieniać bez łożysk i szczotek, wyszły cenowo coś ponad 200 zł. kupiłem regenerowany alternator z gwarancją za 280 z przesyłką i wymieniłem. Efekt końcowy taki, że przy największych chęciach (6 bieg pod górkę i podnoszenie auta z 90 km/h w maxa ) spowodowania ponownie błędu 0251 nie udaje się wykonać.

    Reasumując . Jak komputerek prądu dobrego nie ma to mu się głupawka robi i cuda różne zaczynają się dziać.
    PS. A gdyby nie przypadek , to pewnie jeszcze długo bym do tego nie doszedł.
    Ostatnio edytowane przez mydek ; 11-07-2018 o 17:58

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez mydek Zobacz posta
    kupiłem regenerowany rozrusznik
    Na pewno rozrusznik?Przedtem była mowa o alternatorze.



  4. #3
    Kursant
    Model
    Było MKII TD jest MKIII TDCI 130 Kucy
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mondi MKIII Trend X
    Od
    10 Dec 2010
    Mieszka w
    Łódź że miasto takie...
    Oczywiście, że alternator (szybkie paluszki ;-). Już się poprawiam

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Błąd 0251
    By S_A_I_D in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-09-2017, 18:43
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 19:42
  3. [Duratec] nie zawsze pali
    By marianheweltowy in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 10:11
  4. [MkI] czy tak się dzieje zawsze?
    By sylwka in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-08-2008, 21:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów