+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    22 May 2017
    Mieszka w
    Grodzisk Wielkopolski

    MK2 - Dławienie,Szarpanie podczas dodawania gazu.

    Witam.
    Posiadam Mondeo Mk2 1996r. 2.0 16V Zetec w benzynie i mam problem. Widziałem podobne tematy, ale niestety nic nie pomogły.

    Problem wygląda następująco, auto na jałowym biegu co jakiś czas jakby nie paliło na jeden gar, ale jak się trochę przygazuje to jest w miarę okej. Niestety większy problem pojawia się podczas jazdy. Podczas gwałtownego dodania gazu,bardzo mocno szarpie i dławi się.
    Wymienione zostały:
    Kable, Sonda Lambda, Czujnik wału rozrządu, filtr paliwa. Przepływomierz wymieniany był pół roku temu, na wszelki wypadek został teraz także wyczyszczony.
    Świece ewentualnie są troszkę podjechane - może to być wina tego czy jeszcze coś innego ?


    Problemem pobocznym jest jeszcze coś co jest bardzo dziwne. Z tego co doszukałem się na necie istnieje tam tempomat, albo coś co tak opisują i nie mam pojęcia czy to się gdzieś włącza czy jak. Jeżeli wtyczka jest do niego podłączona(do tego tempomatu) to samochód po dobiciu do prędkości np 100 km/h i puszczeniu gazu dalej jeździe i nie chce się zatrzymać. Jeżeli tą wtyczkę odłączę problem nie występuje.

    Jeżeli ktoś może coś doradzić jeżeli chodzi o to szarpanie i dławienie to będę bardzo wdzięczny. Przy okazji pojawia się jeszcze to pytanie/problem z tym tempomatem.

    Z góry dziękuję !

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Cewka zapłonowa, luzu zawowore do sprawdzenia. Objawy jak przy padnietej cewce

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez Bruczi Zobacz posta
    Posiadam Mondeo Mk2 1996r. 2.0 16V Zetec
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    luzu zawowore do sprawdzenia
    po co ma to sprawdzać jak tam są hydropopychacze

  5. #4
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Przy takich sprawa to zawsze pierwsze co się sprawdza to kable i cewka... kable wymieniłeś, ale nie napisałeś nic o cewce.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez Bruczi Zobacz posta
    Witam.
    Posiadam Mondeo Mk2 1996r. 2.0 16V Zetec w benzynie i mam problem. Widziałem podobne tematy, ale niestety nic nie pomogły.

    Problem wygląda następująco, auto na jałowym biegu co jakiś czas jakby nie paliło na jeden gar, ale jak się trochę przygazuje to jest w miarę okej. Niestety większy problem pojawia się podczas jazdy. Podczas gwałtownego dodania gazu,bardzo mocno szarpie i dławi się.
    Wymienione zostały:
    Kable, Sonda Lambda, Czujnik wału rozrządu, filtr paliwa. Przepływomierz wymieniany był pół roku temu, na wszelki wypadek został teraz także wyczyszczony.
    Świece ewentualnie są troszkę podjechane - może to być wina tego czy jeszcze coś innego ?


    Problemem pobocznym jest jeszcze coś co jest bardzo dziwne. Z tego co doszukałem się na necie istnieje tam tempomat, albo coś co tak opisują i nie mam pojęcia czy to się gdzieś włącza czy jak. Jeżeli wtyczka jest do niego podłączona(do tego tempomatu) to samochód po dobiciu do prędkości np 100 km/h i puszczeniu gazu dalej jeździe i nie chce się zatrzymać. Jeżeli tą wtyczkę odłączę problem nie występuje.

    Jeżeli ktoś może coś doradzić jeżeli chodzi o to szarpanie i dławienie to będę bardzo wdzięczny. Przy okazji pojawia się jeszcze to pytanie/problem z tym tempomatem.

    Z góry dziękuję !
    Te rzeczy co napisałeś wymienione były w ciemno czy po diagnostyce?ja bym to zaczął od wykręcenia i sprawdzenia świec, potem kable, potem cewka, jeśli tu będzie ok sprawdził wtryskiwacze i ich elektrykę skoro na jeden gar jest problem, co do samego szarpania to prócz wymienionych wyżej podzespołów sprawdził/wyczyścił bym przepustnice, sprawdził szczelność dolotu, obroty na jałowym równe są czy faluje?

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Cytat Zamieszczone przez damian1903 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Bruczi Zobacz posta
    Posiadam Mondeo Mk2 1996r. 2.0 16V Zetec
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    luzu zawowore do sprawdzenia
    po co ma to sprawdzać jak tam są hydropopychacze
    Już nie jeden był z tego dumny, że ma hydrauliczne popychacze a później płakał bo mu coś klepalo jak w traktorze. Jak auto ma 22 lata to i to też trzeba sprawdzić a jestem prawie pewny, ze od fabryki nikt tego nie ruszał. Przy tskich objawach zaesze na pierwszy strzał idą kable świece cewka A dopiero później reszta

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Mondek00r Zobacz posta
    Już nie jeden był z tego dumny, że ma hydrauliczne popychacze a później płakał bo mu coś klepalo jak w traktorze. Jak auto ma 22 lata to i to też trzeba sprawdzić a jestem prawie pewny, ze od fabryki nikt tego nie ruszał.
    to opisz nam prosze jak sprawdza sie luz zaworowy w aucie z hydropopychaczami.
    Cytat Zamieszczone przez Bruczi Zobacz posta
    Jeżeli ktoś może coś doradzić jeżeli chodzi o to szarpanie i dławienie to będę bardzo wdzięczny.
    prosze. wszystko zostało juz opisane:
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...5%BCysz-temat/
    Cytat Zamieszczone przez Bruczi Zobacz posta
    Z tego co doszukałem się na necie istnieje tam tempomat, albo coś co tak opisują i nie mam pojęcia czy to się gdzieś włącza czy jak. Jeżeli wtyczka jest do niego podłączona(do tego tempomatu) to samochód po dobiciu do prędkości np 100 km/h i puszczeniu gazu dalej jeździe i nie chce się zatrzymać. Jeżeli tą wtyczkę odłączę problem nie występuje.
    tempomat sam się nie uruchamia
    kierowca może go uruchomić jeśli ma przyciski na kierownicy.
    działanie jest opisane na końcu artykułu:
    http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...5%BC-tempomatu
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Bruczi Zobacz posta
    auto na jałowym biegu co jakiś czas jakby nie paliło na jeden gar, ale jak się trochę przygazuje to jest w miarę okej. Niestety większy problem pojawia się podczas jazdy. Podczas gwałtownego dodania gazu,bardzo mocno szarpie i dławi się.
    Mniej więcej w takiej kolejności:
    Wykręcić świeczki, lupą obejrzeć czy na wewnętrznym izolatorze nie ma takich mikro rysek jakby ktoś ostrym ołówkiem kreski porobił, od razu będzie widać czy przypadkiem nie zbiera się olej z pod dekla zaworów.
    Sprawdzić czy przewód zapięty do czujnika położenia wału nie jest zaolejony albo czy izolacja na nim nie popękała.
    wykręcić czujnik położenia wału i oczyścić.
    Pomierzyć pracę przepływki
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...%B3w-w-silniku
    Zaślepić dla testu EGR-a.
    Pomiar kompresji też wypadałoby zrobić, oraz pomiar ciśnienia paliwa na listwie paliwowej.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [Duratec] MK3, 1.8, 16V + LPG - równomirne pstrykanie podczas dodawania gazu
    By folig8 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-03-2015, 09:26
  2. [Duratec] szarpanie podczas dodawania gazu
    By Grześ33 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-09-2012, 18:19
  3. [Zetec] Szarpanie podczas dodawania gazu
    By UgaBuga in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 23:14
  4. [TDCi MKIII] lekkie szarpanie obrotow podczas mocnego dodawania gaz
    By kubap10 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 21:06
  5. [Duratec]Szarpanie podczas dodawania gazu
    By Grzesio in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-10-2008, 15:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów