+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Jan 2016
    Mieszka w
    W³oc³awek

    Klimatyzacja wy³±czaj±ca siê w ruchu miejskim

    Witam,

    Mam problem z którym borykam siê ju¿ trzeci sezon.
    Klimatyzacja pracuje prawid³owo gdy jadê bez zatrzymywania, natomiast w ruchu miejskim, gdzie co chwila siê zatrzymujemy , lub w trakcie postoju klimatyzacja wy³±cza siê (tzn. dmucha gor±ce powietrze) i bardzo ro¶nie temperatura p³ynu ch³odz±cego (jak wy³±czê klimê po krótkim czasie wraca do normy)

    W tym czasie mia³em wizyty u 4 mechaników , u ka¿dego z nich musia³em nabiæ klimê (bo trzeba wykluczyæ najczêstsz± przyczynê) i zawsze koñczy³o siê kas± za nabicie klimy bez usuniêcia usterki - zaraz po nabiciu faktycznie wydaje siê jakby by³a poprawa, ale równie¿ w ka¿dym wypadku po krótkim czasie sytuacja wraca³a do pierwotnego stanu.

    Ostatni raz podjecha³em 2 tygodnie temu nabiæ klimê, ale okaza³o siê ¿e klima jest pe³na (nie uby³o nawet grama czynnika).
    Natomiast cz³owiek powiedzia³ mi ¿e ci¶nienie na jego urz±dzeniu pokazuje max. liczbê na skali tzn. ¿e podchodzi pod 40 atmosfer i zapewne w³±cza siê jaki¶ czujnik który odcina i klimê i wiatrak i to zapewne jest przyczyna mojego problemu, ale nie potrafi³ tego naprawiæ.

    Wymieniony wiatrak , czujnik ci¶nienia ... i dalej bez zmian.

    Dziêki za pomoc

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A jak za³±czysz klimê to wentylator na ch³odnicy startuje na pierwszym biegu?
    Czy mechaniory op³ukali od zewn±trz skraplacz?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Jan 2016
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    A jak za³±czysz klimê to wentylator na ch³odnicy startuje na pierwszym biegu?
    Tak, startuje.

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Czy mechaniory op³ukali od zewn±trz skraplacz?
    Mechaniory mówili ¿e wszystko sprawdzili ...

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    To we¼ sam op³ucz od przodu dok³adnie skraplacz, wê¿em ogrodowym, albo karcherem tylko z ci¶nieniem przy nim uwa¿aj.

    Wys³ane z mojego Redmi Note 4 przy u¿yciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  6. #5
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MarMar Zobacz posta
    cz³owiek powiedzia³ mi ¿e ci¶nienie na jego urz±dzeniu pokazuje max. liczbê na skali tzn. ¿e podchodzi pod 40 atmosfer
    Niemo¿liwe ¿eby pokazywa³o 40 atmosfer bo zawór bezpieczeñstwa na sprê¿arce zaprojektowany jest na 28-30 atmosfer (a raczej barów bo takich jednostek siê u¿ywa przy klimatyzacjach) wiêc mia³ by¶ ma³y "wybuch" i siwo pod mask± przy 40 barach oraz pusty uk³ad. Je¶li ten problem masz od 3 lat to w ciemno wymieñ skraplacz czyli ch³odnicê. Jak ten co masz polejesz wod± z wê¿a ogrodowego i bêdzie ok to skraplacz do wymiany na 100 %. Z do¶wiadczenia wiem, ¿e przy tak d³ugotrwa³ym problemie mycie skraplacza niewiele pomo¿e

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Jan 2016
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    To we¼ sam op³ucz od przodu dok³adnie skraplacz, wê¿em ogrodowym, albo karcherem tylko z ci¶nieniem przy nim uwa¿aj.

    Wys³ane z mojego Redmi Note 4 przy u¿yciu Tapatalka
    Ok, Jutro spróbujê z wê¿em bo karchera nie mam ...

    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez MarMar Zobacz posta
    cz³owiek powiedzia³ mi ¿e ci¶nienie na jego urz±dzeniu pokazuje max. liczbê na skali tzn. ¿e podchodzi pod 40 atmosfer
    Niemo¿liwe ¿eby pokazywa³o 40 atmosfer bo zawór bezpieczeñstwa na sprê¿arce zaprojektowany jest na 28-30 atmosfer (a raczej barów bo takich jednostek siê u¿ywa przy klimatyzacjach) wiêc mia³ by¶ ma³y "wybuch" i siwo pod mask± przy 40 barach oraz pusty uk³ad. Je¶li ten problem masz od 3 lat to w ciemno wymieñ skraplacz czyli ch³odnicê. Jak ten co masz polejesz wod± z wê¿a ogrodowego i bêdzie ok to skraplacz do wymiany na 100 %. Z do¶wiadczenia wiem, ¿e przy tak d³ugotrwa³ym problemie mycie skraplacza niewiele pomo¿e
    O tych 40 atmosferach mówi³ mi fachura od klimatyzacji (tak naprawdê chyba jedyny który to zauwa¿y³) i pokazywa³ mi na zegarach na urz±dzeniu, a czy to by³y bary czy atmosfery to specjalnie nie zwraca³em uwagi ... ale faktycznie przestrzega³ przed potencjalnymi skutkami. Mówi³ ¿e w³±cza siê jaki¶ czujnik czy zawór, który co¶ odcina i wtedy faktycznie mo¿e dmuchaæ cieple powietrze do wewn±trz a silnik mo¿e zacz±æ siê gotowaæ. Ale co do przyczyn to za bardzo nie chcia³ spekulowaæ wspomina³ ze jest jaki¶ d³awik czy co¶ który mo¿e byæ odpowiedzialny (sorry za moje ma³o precyzyjne wypowiedzi ale nie jestem zbyt bieg³y w tych sprawach)
    W ka¿dym razie jak jadê jest OK , jak zwalniam b±d¼ siê zatrzymuje klima syczy i po chwili klima siê wy³±cza a w nawiewach ciep³e powietrze ...
    Ostatnio edytowane przez MarMar ; 25-07-2018 o 00:41

  8. #7
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MarMar Zobacz posta
    spróbujê z wê¿em bo karchera nie mam ...
    I bardzo dobrze bo mycie karcherem koñczy siê wymian± skralpacza bo lamelki siê gn± i nie ma przep³ywy powietrza.

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MarMar Zobacz posta
    wspomina³ ze jest jaki¶ d³awik czy co¶ który mo¿e byæ odpowiedzialny
    Dysza rozprê¿na, i faktycznie jak siê przykituje to wtedy ro¶nie ci¶nienie w uk³adzie i czujnik wysokiego ci¶nienia od³±cza sprê¿arkê.
    Zacznij od dok³adnego op³ukania skraplacza, bo przez tyle lat potrafi sporo brudu na nim osi±¶æ i wtedy czynnik nie jest prawid³owo wych³adzany i jest problem z wysokim ci¶nieniem.
    Jak bêdziesz go p³uka³ to zobacz od razu czy radiatory nie s± pozaginane.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

Podobne w±tki

  1. [MkV] Wy³±czaj±ca siê sprê¿arka klimatyzacji
    By Raschey in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-08-2017, 11:57
  2. [TDDi MKIII] Wy³±czaj±ca siê turbina mkIII?
    By ThomaS2336 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-04-2015, 22:30
  3. [MkIII] Wy³±czaj±ca siê klima
    By Mariusz987 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-08-2013, 22:30
  4. [MkIII] Wy³±czaj±ca siê klima???
    By Alekolo in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 23:16
  5. [TDDi MKIII] 115KM spalanie 8,5 l/100km-w cyklu miejskim (W
    By kozi291 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 15-09-2011, 22:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów