+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    16 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa

    Auto samo przyspiesza

    Witam, właściwie to nie wiem jak powinienem ubrać swój problem w słowa ale spróbuje to zrobić najsensowniej jak się da.
    Mondeo mk3 2.2 tdci 2005 r.
    Od początku, jadąc z prędkością powiedzmy 20km/h z puszczoną nogą z gazu samochód sam podaje paliwo, czyli jest tam około 900 obrotów i to jest w porządku, lecz często zdarza się tak że wentylator przyspiesza (wręcz zaczyna wyć) i wraz z nim obroty zaczynają rosnąć i generalnie auto samo przyspiesza. Dzieje się to na każdym biegu, ale 2 bieg to najlepiej obrazuje bo słyszę że wtedy wentylator przyspieszył, przy wyższych biegach nie słyszę, ale domyślam się że dzieje się to samo. Dodam że na 4,5,6 biegu auto potrafi przyspieszyć do 2000 obrotów, na 2 biegu raczej trzyma się 1400/1500.

    Ale! Ostatnio zauważyłem że gdy wentylator przyspieszy i samochód zaczyna sam przyspieszać razem z nim wystarczy go obciążyć, np. włączyć ogrzewanie przedniej i tylnej szyby i wtedy samochód zachowuje się normalnie mimo wycia wentylatora. Czy może mnie ktoś jakoś naprowadzić? Mam komputer z kablem więc mogę na coś zwrócić uwagę, tylko na co?

    Dodam że jestem świeżo po wymianie alternatora po regeneracji, koło pasowe oraz napinacz wymieniony około pół roku temu. Zimą problemu nie było.
    Po wymianie alternatora problem jest dużo dużo rzadziej, ale nadal jest. Narazie niestety brak funduszy na dalsze wymiany więc chciałbym chociaż wykluczyć ewentualnych sprawców. No i na koniec dodam że szukajki użyłem i chyba przeczytałem każdy możliwy podobny temat.

    Więc tak końcowo jako laik widzę dwa problemy:
    1) Wentylator sobie przyspiesza kiedy chce
    2) Jak już wentylator przyspiesza no to samochód raczej nie powinien razem z nim
    Ostatnio edytowane przez szafrano ; 25-07-2018 o 23:04

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Na początek to sprawdź co się dzieje z napięciem podczas tych incydentów.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    16 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Wiem na pewno że światła na desce rozdzielczej przygasają i to bardzo dynamicznie.
    Ostatnio edytowane przez szafrano ; 25-07-2018 o 23:29

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    16 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Narazie sprawdziłem napięcie komputerem bo nie mam dostępu do multimetru. Napięcie gdy wiatrak jest "przyspieszony" przy włączonych tylko światłach mijania to ~14v, natomiast przy światłach mijania i klimatyzacji waha się koło 13v. Przy włączonym silniku i jałowych obrotach.
    Ostatnio edytowane przez szafrano ; 27-07-2018 o 14:45

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    No to wychodzi, że na pewno masz problem ze świrującym napięciem, które nie powinno spadać poniżej 13.6V.
    I całkiem możliwe że te skoki napięcia mają wpływ na sterowanie dawką paliwa.

    Kwestia jeszcze co konkretnie jest zwalone w altku bo jak np wychodzi z niego nie do końca "wyprostowany' prąd to elektryka/elektronika będzie szajby dostawać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    16 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    A problem na 100% leży w alternatorze czy może leżeć gdzieś indziej? Bo alternator jest świeżo po regeneracji. Dopuszczam możliwość że był kiepsko zregenerowany, ale jak to udowodnić sprzedającemu żeby uznał gwarancję?

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez szafrano Zobacz posta
    ale jak to udowodnić sprzedającemu żeby uznał gwarancję?
    Pomiar napięcia
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez szafrano Zobacz posta
    A problem na 100% leży w alternatorze czy może leżeć gdzieś indziej? Bo alternator jest świeżo po regeneracji. Dopuszczam możliwość że był kiepsko zregenerowany, ale jak to udowodnić sprzedającemu żeby uznał gwarancję?
    Podstawowe pytanie czy regulator napięcia zamiennik czy oryginał.

    Jeśli to pierwsze może tak być i auto swiruje. Jeśli to drugie to uszkodzony jest wentylator który tak obciąża układ elektryczny że pcm podbija obroty żeby sprostać obciążeniu. Jedno drugiego nie wyklucza. Może być uszkodzony wentyl i zamiennik regulatora.

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    16 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Postaram się w poniedziałek dowiedzieć czy zamiennik czy oryginał, bo samodzielnie oprócz demontażu to chyba nie ma możliwości określić?

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Auto samo gaśnie problemy ze sprężynką
    By DamICki in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-06-2017, 09:37
  2. [MkIV] Auto jedzie samo
    By Michał W. in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 17:31
  3. [TDDi MKIII] Auto samo zwiększa sobie obroty!!!
    By Karol1992 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-01-2013, 16:24
  4. [MkII] Obroty stoją a auto przyspiesza
    By aleksanderro in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 22:15
  5. [MkI] centralny - auto sie samo otwiera
    By kurak69 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-01-2009, 16:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów