+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Wersja angielska
    Od
    20 Aug 2018
    Mieszka w
    Uk

    Problem trudny w diagnozie dla ludzi lubiących wyzwania

    Witam wszystkich, nie wiem już co począć więc postanowiłem zwrócić się do was zanim oddam auto do warsztatu forda.

    POMÓŻCIE PROSZĘ

    Zacznę od tego że pojazd to:

    Mondeo mk4 2.0 TDCI 140Km wersja angielska z przebiegiem 127 tys. mil (203tyś km) auto posiadam rok.

    Auto samo się nie zepsuło, problem się zaczął po rozebraniu osłony rozrządu w celu sprawdzenia czy został faktycznie wymieniony. Po złożeniu wszystkiego mondek nie chciał odpalić diagnoza komputerowa pokazała, że winny jest czujnik położenia wałku rozrządu. Po wymianie tego czujnika auto nadal nie odpalało więc został wymieniony czujnik położenia wału korbowego. Mondek odpalił bez problemu niby wszystko dobrze ale niestety na zimnym silniku po przekroczeniu 2tyś obrotów za każdym razem pojawiała się usterka silnika i ikona kontroli trakcji. Po rozgrzaniu do powiedzmy około 50C wszystko wracało do normy wystarczyło wyłączyć silnik i odpalić ponownie błąd się nie pojawiał.
    Ponowne podłączenie pod komputer znów wskazało na górny czujnik. Z uwagi że podczas sprawdzania rozrządu nie był on nawet dotykany skupiłem się na czujniku wału korbowego.

    Wymieniłem:
    -Kostkę czujnika
    -Tarczkę magnetyczna
    -Wyczyściłem przepływomierz

    Jedyne co się poprawiło to po wymianie tarczki błąd pojawiał się po przekroczeniu 3.5tyś obrotów (wciąż na zimnym silniku). Z uwagi że to nie był uciążliwy problem jeździłem z tym przez jakiś czas.

    I teraz zaczynają się prawdziwe problemy:

    Trasa UK-Polska 1550KM po przejechaniu około 300 km auto szarpnęło pojawiła się usterka silnika. Zjechałem na bok zgasiłem zapaliłem ponownie wszystko znowu dobrze. przez całą drogę co jakiś czas mi szarpał (coś jak brak paliwa na sekundę czuć po ciele to szarpnięcie). Auto szarpało, raz po 5km raz po 50km różnie. Po jakiś 800 km miałem kolejną usterkę silnika. Postanowiłem więc jechać ze zmienną prędkością co pomogło dotrzeć mi do Polski. W Polsce mechanik stwierdził że wgramy ponownie oprogramowanie sterownika i zobaczymy jak będzie. Przez 2 tyg zrobiłem około 1200 km w tym 700km autostradą nad morzę i z powrotem. Nic nie szarpało myślałem że pomogło. Jakie zdziwienie moje było gdy wracając autostradą do Uk po przejechaniu około 300km mondek znowu zaczął szarpać próbowałem jechać ze zmienną prędkością niestety po około 450km szarpanie się nasiliło na tyle, że chciałem zjechać na parking będąc już na nim zredukowałem bieg silnik zgasł na wciśniętym sprzęgle ale wystarczyło prędkości aby zaparkować. Odpaliłem ponownie poszedłem zajrzeć pod maskę i zgasł ponownie. Po jakimś czasie zapaliłem znowu i było ok. Będąc na granicy Polska/Niemcy znalazłem warsztat (Ale musiałem czekać do rana) podłączyli pod komputer pokazało czujnik górny i dolny oraz przepustnice. Panowie nie bardzo wiedzieli jak mi pomóc na szybko więc sprawdzili parametry podczas jazdy ze mną w celu ustalenia co się dzieje gdy szarpie. Zrobiłem 80 km po autostradzie i ani razu mi nie szarpnął :| Ruszyłem znowu w trasę bardzo szybko zaczął szarpać ponownie obrałem inną taktykę jazda jak najbardziej płynna prędkość około 100-110 km/h 6 bieg około 2tyś obrotów i jakoś to szło. Szarpał co około 30km. Zacząłem kombinować i odkryłem sposób po szarpnięciu redukowałem do 3 lub 4 biegu obroty powyżej 3.5tyś przed około 20 sekund i potem znowu mogłem jechać 100-110 km/h na 6 biegu, tyle że już nawet i 150 km bez szarpnięcia (rekord to chyba 180) i takim sposobem dotarłem do domu.

    Zastanawiało mnie dlaczego po około 300 to się dzieje, dlaczego nie szarpną mi jeżdżąc po Polsce. 3 tyg później wybrałem się na jednodniową wycieczkę 230 km w jedną stronę w drodze powrotnej znowu po około 300km zaczął szarpać oraz pojawiła się usterka silnika :|

    Po mieście jeżdżę i nic się nie dzieje podróż 40km do innego miasta również bez problemu.
    Nie ma znaczenia czy jadę na tempomacie czy nie.
    I nadal mam błąd na zimnym silniku gdy przegazuje do 3.5tyś obrotów.
    Dodam że 10 miesięcy temu byłem tym autem w Polsce zrobiłem 5ys km i nic się nie działo ale to było przed rozebraniem osłony rozrządu.
    Ani razu nie zapaliła mi się ikona sprawdź silnik tylko za każdym razem usterka silnika pojawiała się na tym małym ekraniku.

    Nie wiem już co robić, wiem że są tematy podobne do mojego przeszukałem wiele stron w celu znalezienia rozwiązania ale żaden chyba nie jest tak pokręcony jak mój.

    Oto skan błędów z dzisiaj:


  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar Jacek1997
    Imię
    Jacek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    06 Feb 2018
    Mieszka w
    Barcin
    Może te 2 czujniki się nie zgrywaja. Ja bym zaczął nie od wymiany czujników tylko od sprawdzenia czy nie jest przestawiony na rozrzadzie.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Wersja angielska
    Od
    20 Aug 2018
    Mieszka w
    Uk
    Czujniki juz wymienione.

    A jak mógłbym to sprawdzić.

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0TDCI -146KM~410Nm
    Od
    29 May 2012
    Mieszka w
    Kartuzy
    Trzeba sprawdzić czy znaki na rozrządzie się zgrywają, ew. sprawdzić czy nie została uszkodzona wiązka elektryczna przy zdejmowaniu pokrywy.
    Bo od samego ściągania pokrywy to raczej nic by się rozwaliło.

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Nuriel Zobacz posta
    sprawdzić czy nie została uszkodzona wiązka elektryczna przy zdejmowaniu pokrywy.
    Bo od samego ściągania pokrywy to raczej nic by się rozwaliło.
    Dokładnie, szedłbym w kierunku niekontaktu w obwodzie, przełamanym kabelku.
    Bo skoro potrafi silnik normalnie pracować i mu raptem odbija, a potem znowu jest ok, no to raczej przestawienie rozrządu to nie jest.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Wersja angielska
    Od
    20 Aug 2018
    Mieszka w
    Uk
    Rozrząd był robiony rok temu i bylem 2 razy w Polsce za pierwszym razem nic nie szarpal. Myślisz że pasek mógł przeskoczyć? Oglądałem te wiązki z grubsza to w peszlach sa owiniete ładnie. Dodam ze lekko chalasuje mi łańcuszek rozrządu.

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez SuperAlfons Zobacz posta
    Myślisz że pasek mógł przeskoczyć?
    Nie wiem czy tam masz pasek czy łańcuch, fakt, może być przestawiony, ale to nie jest powodem takiego zachowania silnika, no bo kurcze musiałby się przestawiać cały czas na pozycję prawidłową a potem przestawiać na nieprawidłową, a takich cudów no to nie ma

    Cytat Zamieszczone przez SuperAlfons Zobacz posta
    Oglądałem te wiązki z grubsza to w peszlach sa owiniete ładnie
    Widziałeś tylko zewnętrzną izolację, a co jest faktycznie z przewodami to tego nie widać,
    Osobiście to bym odpiął wtyczkę od kompa oczyścił, i oblukał w jakiej kondycji są kabelki przy wtyczce.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Wersja angielska
    Od
    20 Aug 2018
    Mieszka w
    Uk
    Mam pasek i mały łańcuszek który spina ze sobą wałki rozrządu. Peszel jest naciety wzdłuż wiec go rozginalem żeby zobaczyc.
    Kostkę w czujniku wału wymieniłem.
    Myślałem żeby wymienić 3 przewody od sterownika do kostki czujnika walu ale wiązka do sterownika jest ogromna nie chce pomylić musze chyba wypruc z peszli wszystkoi i isc po kalbach dopiero. No chyba ze jest jakis schemat gdzie moge sie wlutowac?

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez SuperAlfons Zobacz posta
    No chyba ze jest jakis schemat gdzie moge sie wlutowac?
    Na forum się nie rzuciło w oczy aby ktoś zapodał.
    Na razie to nic nie pruj, zacznij od odpinania i czyszczenia wszelkich wtyczek, zaczynając od kompa.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0TDCI -146KM~410Nm
    Od
    29 May 2012
    Mieszka w
    Kartuzy
    Jak masz możliwość pożyczyć od kogoś lub dać komuś do sprawdzenia kto ma np. miernik rezystancji izolacji szybciej coś sprawdzisz i bez rozbebeszania wiązek

  12. #11
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    ściągnij peszle, poszarp za kable, jak jest któryś w marnej kondycji to rozpadnie się, w mk4 instalacja jest tak marna, że już w czasie gwarancji gniła... do tego sprawdź przy samym sterowniku, tam najczęściej ludzie w mk4 mają (sterownik jest w lewym przednim nadkolu, ma 3 duże wtyczki). Druga sprawa, że jak ruszałeś obudowę rozrządu, posprawdzaj przede wszystkim tam, pewnie załamał się jakiś przewód i jest problem
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  13. #12
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Wersja angielska
    Od
    20 Aug 2018
    Mieszka w
    Uk
    Przepraszam, że tak długo się nie odzywałem ale nie było kiedy grzebać przy aucie.
    Rozebrałem sterownik ale tam wszystko czyściutkie. Udało mi się naprawić okazało się że to czujnik położenia wału generował błędy. Czujnik był nowy ale wygląda na to że przedlift i polift ma inny czujnik (różni się kolorem i trochę budową czarny przedlift biały polift). Zamówiłem używany z Polski z poliftowej wersji biały. No i jeszcze na białym mam lekką regulacje a na czarnym żadnej. Nie wiem czy to aby na pewno było powodem, może ten nowy kupiłem uszkodzony ale piszę to dla innych może to się przyda. Dziękuje za waszą pomoc i pozdrawiam.

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez SuperAlfons Zobacz posta
    Nie wiem czy to aby na pewno było powodem
    Na pewno jeśli mają inne parametry i/lub są inaczej wyskalowane. Na przyszłość dobieraj części po numerze VIN i numerze części.
    Mamy na forum temat, w którym można zapytać o numer konkretnej części podając VIN: http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...%C4%99%C5%9Bci

Podobne wątki

  1. [MkIII] Bicie na kierownicy przy 120kph trudny problem
    By darius01 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 11:50
  2. [MkIII] problem z klimą-trudny do rozwiązania
    By djnoise in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2010, 13:32
  3. Szukam ludzi którzy mają problem z odpaleniem mundzia
    By adasn in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-04-2005, 13:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów