+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    20 Aug 2018
    Mieszka w
    Poznań

    Mondeo MKIV kombi.

    Cześć.

    Po kilkunastu latach przygody z Seatem Toledo z nieśmiertelnym 1.9Tdi przyszedł czas na zmianę i po przeanalizowaniu wielu za i jeszcze więcej przeciw mój wybór padnie prawdopodobnie na Mondeo MKIV w wersji kombi. Poczytałem trochę opinii, przeglądnąłem wiele stron, oglądnąłem dużo filmów oraz przymierzyłem się do kilku MKIV na żywo. Mam jeszcze dwa typy ale o nich z grzeczności pisać nie będę

    Jako, że zakup nowego auta wiąże się dla mnie ze sporym wydatkiem to wolę oglądnąć każdą złotówkę dwa razy przed jej wydaniem. Stąd kilka moich pytań. Jeśli podobne tematy już były, z góry przepraszam.

    Do wydania mam +-45.000zł. Szukam kombi z silnikiem 1.6 EcoBoost 160km lub 2.0 DURATEC 145 KM. Korzystając z Waszych doświadczeń chciałbym mniej więcej dowiedzieć się na jakie wersje wyposażenia mogę liczyć w tym budżecie, przy założeniu że auto będzie bezwypadkowe i nie starsze niż 2011r oraz czy w ogóle mogę liczyć na sensowny wybór przy tych założeniach?

    Kolejne pytanie to wybór samej jednostki. Rocznie jeżdżę ok. 10000km. Auta nie użytkuję codziennie, dwa może trzy razy w tygodniu, czasem stoi i z dziesięć dni bez jazdy. Po mieście wyjdzie ok. 30% reszta to wyjazdy ponad 50km. Dwa, trzy razy w roku długie trasy po +500km w jedną stronę. Do takiego użytkowania, który silnik będzie bardziej odpowiedni? Wspomniane wyżej 1.6 czy 2.0? Nad osiągi przedkładam koszty eksploatacji i trwałość silnika, choć przyzwyczajony do diesla sam nie wiem jak odnajdę się w benzynie.

    Z góry dzięki za pomoc w temacie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Za 45 tys to można poszaleć w wyborze mk4 z lat 2011-2012, tak więc i wyposażenie nie będzie z tych biedniejszych. Nawet bym się zastanawiał, czy jest sens wydawania tyle na mk4 Być może niegłupim pomysłem będzie np. poczekać z zakupem do wiosny, dołożeniu np. 5 tys zł i polować na mk5? Albo wydać po prostu mniej na mk4 Ale to już Twój wybór

    Co to silników... w skrócie:

    Duratec to silnik dosyć już wiekowy, ma prawie 20 lat, ale jest sprawdzony i w miarę trwały, choć wrażliwy (znane problemy z pierścieniami tłokowymi). Tak więc trzeba mu lać dobry olej, zmieniać co 10 tys, oraz nie piłować na zimnym, a że ten silnik lubi wyższe obroty, tak więc podczas jazdy nie ma tutaj mowy o ecodrivingu i trzymaniu obrotów na poziomie 2 tys, bo można także uszkodzić pierścienie takim stylem jazdy.

    Spalanie na poziomie od 7-7,5l w trasie, 8-9l w stylu mieszanym do 10l w ciężkich warunkach. Nadaje się do LPG - jeśli planujesz założyć to lepiej poszukać silnika duratec w wersji flexifuel - dostosowany do jazdy na bioetanolu. Podobno ma wzmocnione gniazda zaworowe. Co do LPG to trzeba sprawdzać zawory co ok. 30 tys km, koszt samego sprawdzenia to ok. 100 zł, a jeśli trzeba regulować - to już zależy od metody i mechanika - od 300/400 zł do 600/800 zł.

    Skrzynia w 2.0 Duratec jest 5 biegowa. W trasach brakuje 6 biegu i podczas jazdy od ok. 140 km/h nie jest cicho ani oszczędnie - w ogóle przy wyższych obrotach ten silnik nie należy do cichych. Przy niższych - jest cicho

    1.6 Ecoboost. Spalanie w okolicach 7-8l. Nadaje się do LPG, lecz instalacja jest droga - z dotryskiem benzyny od 4000 do 4500 zł. Zwraca się po przejechaniu ok. 25 tys km, więc bardzo średnio. Kultura pracy lepsza jak w duratec, skrzynia 6 biegowa. Raczej brak jakiś typowych problemów dla tego silnika, ale może ktoś mnie poprawi.

    Tak więc według mnie jeśli chcesz jeździć taniej (poprzez założenie LPG), a moc i kultura pracy schodzi na dalszy plan - weź duratec. Jeśli nie zamierzasz zakładać LPG to lepszym wyborem będzie ecoboost, ponieważ masz lepszą moc, lepszą kulturę pracy przy podobnym spalaniu (nie wyższym).

    A jeśli nie robisz krótkich odcinków, to może zastanów się nad 2.0 140/163 TDCi? Masz dużo większy wybór na rynku wtórnym, 1.6 ecoboostów jest mało, durateków troszkę więcej.
    Ostatnio edytowane przez kepa ; 21-08-2018 o 09:52

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Model
    .
    Silnik
    .
    Opis
    BMW 3GT 2020/Fiesta mk7 FL 2013/Fiat 126p 1979
    Od
    07 Jul 2012
    Mieszka w
    Węgrów/Warszawa
    z tym mk5 to popłynąłeś dobre sztuki teraz kosztują w graniach 70-80 reszta to albo mega golas albo trup ja rok temu za mk4 2014 bardzo bogata opcja zapłaciłem 55
    Ostatnio edytowane przez Piotrek_77 ; 21-08-2018 o 11:20

  5. #4
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    No może troszkę ale myślę, że w przyszłym roku za trochę ponad 50 tys będzie można już kupić w miarę sensownego 5-letniego mk5, np. 1.5 EB.
    Ostatnio edytowane przez kepa ; 21-08-2018 o 11:45

  6. #5

    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    20 Aug 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Czy jest sens wydawania 45.000 zł na MK4 tego nie wiem, ale wiem że jest sens wydać tyle na dobre auto Piszesz, że można poszaleć z 2011-2012 a po chwili, że można dołożyć te 5.000zł i szukać MK5. No nijak ma się jedno do drugiego Od miesiąca siedzę w temacie i przeglądam oferty i szansa na dostanie auta klasy D, sensownie wyposażonego i zadbanego, nie starszego niż cztery lata w granicach 50tys zł to rozpatrywanie tego w kategorii cudu, a te przestałem wierzyć już dawno.

    Dzięki wielkie za przedstawienie silników, przyda mi się ta wiedza na pewno. Celowałbym raczej w 1.6 EcoBoost, również ze względu na 6-cio biegową skrzynię, ale ich dostępność na rynku jest znikoma. LPG montować nie będę.

    Co do diesla to tyle się już naczytałem i nasłuchałem opinii, że sam nie wiem co mam o tym myśleć. Kilkanaście lat sprawiło, że ciężko będzie mi zrezygnować z wysokiego momentu i niskiego spalania ale te wszystkie DPF-y/FAP-y i inne dziadostwa sprawiają, że przy moich niskich przebiegach skłaniam się ku benzynie. Choć z drugiej strony po Poznaniu jeżdżę mało, tyle co od czasu do czasu na zakupy i jakieś pierdoły. Ehh te problemy lepszego świata

    Auto kupuję z zamiarem użytkowania go przez przynajmniej 7-8 lat.
    Ostatnio edytowane przez rmk ; 21-08-2018 o 15:56

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Model
    .
    Silnik
    .
    Opis
    BMW 3GT 2020/Fiesta mk7 FL 2013/Fiat 126p 1979
    Od
    07 Jul 2012
    Mieszka w
    Węgrów/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rmk Zobacz posta
    Czy jest sens wydawania 45.000 zł na MK4 tego nie wiem, ale wiem że jest sens wydać tyle na dobre auto Piszesz, że można poszaleć z 2011-2012 a po chwili, że można dołożyć te 5.000zł i szukać MK5. No nijak ma się jedno do drugiego Od miesiąca siedzę w temacie i przeglądam oferty i szansa na dostanie auta klasy D, sensownie wyposażonego i zadbanego, nie starszego niż cztery lata w granicach 50tys zł to rozpatrywanie tego w kategorii cudu, a te przestałem wierzyć już dawno.

    Dzięki wielkie za przedstawienie silników, przyda mi się ta wiedza na pewno. Celowałbym raczej w 1.6 EcoBoost, również ze względu na 6-cio biegową skrzynię, ale ich dostępność na rynku jest znikoma. LPG montować nie będę.

    Co do diesla to tyle się już naczytałem i nasłuchałem opinii, że sam nie wiem co mam o tym myśleć. Kilkanaście lat sprawiło, że ciężko będzie mi zrezygnować z wysokiego momentu i niskiego spalania ale te wszystkie DPF-y/FAP-y i inne dziadostwa sprawiają, że przy moich niskich przebiegach skłaniam się ku benzynie. Choć z drugiej strony po Poznaniu jeżdżę mało, tyle co od czasu do czasu na zakupy i jakieś pierdoły. Ehh te problemy lepszego świata

    Auto kupuję z zamiarem użytkowania go przez przynajmniej 7-8 lat.
    to bierz benzynę, za mało jeździsz na diesla a poza tym może kiedyś do centrum Poznania dieslem nie wjedziesz
    Ostatnio edytowane przez Piotrek_77 ; 21-08-2018 o 17:01

  8. #7

    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    21 Jul 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Hej, to może ja też coś dodam

    Wcześniej posiadałem Audi A3 1.9 TDI 131KM w sumie dalej posiadam

    1,5 roku temu kupiłem Mondeo MK4 2012 rok 1.6 Ecoboost w kombi

    Sprowadziłem je z Niemiec, z opłatami wyszło 55 tyś., może drogo, ale pewne... W Polsce widziałem 3 podobne auta, 2 z nich były tańsze, ale wrogowi bym ich nie życzył

    Szukałem tylko tego silnika, opinie przekonały mnie o jego bezawaryjności.

    Auto dość bogato wyposażone: siedzenia z pamiecią - spotowe, sportowe zawieszenie, szyberdach, navi, start-stop, itp.

    Przebieg przy kupnie 80tyś. Aktualnie zrobiłem 20tyś. i oprócz oleju i filtrów nic nie nusiałem dokładać

    Samochód na trasie dość głośny... Na forum ludzie opisują jak wyciszają wnętrze...

    Sam silnik ok, ale z porownaniem do Audi mało żwawy... Mondeo waży 1,5 tony... Po chiptuningu dostalem 340 Nm i już jest ok

    Gazu nie montowałem i nie mam zamiaru.

    Spalanie:
    - ok 8l/100 km przed chipem przy predkosci autostradowej ale tylko 2 osoby w aucie i brak bagaży
    - ok 7l/100 km po chipie przy predkości autostradowej, 5 osób w samochodzie, full bagażnik i trunna na dachu
    - ok 10l/100km po chipie przy predkości ok. 200km/h przy 4 osobach w pokładzie

    Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez crimi ; 21-08-2018 o 22:18

  9. #8
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez rmk Zobacz posta
    Czy jest sens wydawania 45.000 zł na MK4 tego nie wiem, ale wiem że jest sens wydać tyle na dobre auto Piszesz, że można poszaleć z 2011-2012 a po chwili, że można dołożyć te 5.000zł i szukać MK5. No nijak ma się jedno do drugiego Od miesiąca siedzę w temacie i przeglądam oferty i szansa na dostanie auta klasy D, sensownie wyposażonego i zadbanego, nie starszego niż cztery lata w granicach 50tys zł to rozpatrywanie tego w kategorii cudu, a te przestałem wierzyć już dawno.

    Dzięki wielkie za przedstawienie silników, przyda mi się ta wiedza na pewno. Celowałbym raczej w 1.6 EcoBoost, również ze względu na 6-cio biegową skrzynię, ale ich dostępność na rynku jest znikoma. LPG montować nie będę.

    Co do diesla to tyle się już naczytałem i nasłuchałem opinii, że sam nie wiem co mam o tym myśleć. Kilkanaście lat sprawiło, że ciężko będzie mi zrezygnować z wysokiego momentu i niskiego spalania ale te wszystkie DPF-y/FAP-y i inne dziadostwa sprawiają, że przy moich niskich przebiegach skłaniam się ku benzynie. Choć z drugiej strony po Poznaniu jeżdżę mało, tyle co od czasu do czasu na zakupy i jakieś pierdoły. Ehh te problemy lepszego świata

    Auto kupuję z zamiarem użytkowania go przez przynajmniej 7-8 lat.
    To bierz 1.6 ecoboost. Jak LPG nie zakładasz, to spalanie będziesz miał podobne jak w duratec, a ogólnie silnik żwawszy. Czyli duratec odpada.
    Jak mało jeżdzisz to w sumie diesel też odpada. Spalanie w ecoboost będziesz miał o te 1-2l więcej niż w tdci, ale odpada kilka kosztownych elementów do naprawy.
    Ostatnio edytowane przez kepa ; 22-08-2018 o 09:07

  10. #9
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez kepa Zobacz posta
    Spalanie w ecoboost będziesz miał o te 1-2l więcej niż w tdci
    W trasie tak ale miasto to już inna bajka.

    Cytat Zamieszczone przez kepa Zobacz posta
    odpada kilka kosztownych elementów do naprawy
    Ale dochodzą inne

  11. #10
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez Robert68 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez kepa Zobacz posta
    Spalanie w ecoboost będziesz miał o te 1-2l więcej niż w tdci
    W trasie tak ale miasto to już inna bajka.

    Cytat Zamieszczone przez kepa Zobacz posta
    odpada kilka kosztownych elementów do naprawy
    Ale dochodzą inne
    Jakie?

  12. #11
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Np. zwiększony apetyt na płyn chłodzący, usterki softu, usterki czujnika MAP i można by tak pisać w nieskończoność. Nie ma samochodów bez awaryjnych a tym bardziej że kolega chce kupić używany więc to jak zwykle loteria.
    Ostatnio edytowane przez Robert68 ; 22-08-2018 o 11:34

  13. #12

    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    20 Aug 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Crimi - jaki mniej więcej był koszt chipu?

    Co do awarii to oczywistą oczywistością jest to, że w każdym aucie i modelu występują, bez względu na silnik i inne zmienne. Trzeba to tylko minimalizować jak tylko się da Czy ktoś użytkuje diesla w warunkach podobnych do moich, które opisałem wcześniej i mógłby podzielić się uwagami i czy rzeczywiście powinienem postawić na nim grubą krechę? Uogólniając grubsze naprawy zaczynają się po 200000km, gdybym znalazł z przebiegiem rzędu 130000-140000, co pewnie jest możliwe, to mógłbym pojeździć jeszcze te kilka lat ze względnym spokojem. Gwarancji i przepisu na to nie ma i tylko głośno się nad tym zastanawiam licząc na to, że ktoś miał podobne dylematy i podzieli się wiedzą w tym temacie. Bo jeżdżę co prawda mało i przebiegi są niskie ale spowodowane są one tym, że po prostu nie jeżdżę na co dzień. Więc może jednak łaskawszym okiem spojrzeć w kierunku diesla?

  14. #13
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Hmm... patrząc z perspektywy usterek to chyba duratec jednak wydaje się mało problematycznym silnikiem... sypiące się kolektory dolotowe zostały już chyba naprawione na amen w mk4 po lifcie, o ile dobrze kojarzę. Elektronika tam praktycznie nie szwankuje. Póki co to na myśl mi przychodzi tylko padająca pompa paliwa, która w mk4 umieszczona jest w baku. Jeśli LPG nie będziesz zakładał, to ogarnięcie luzów zaworowych też nie sprawia tyle zachodu, robi się to dużo rzadziej... hmm

  15. #14
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez rmk Zobacz posta
    Uogólniając grubsze naprawy zaczynają się po 200000km
    Z dużo "fachowej" prasy typu Auto Świat czytasz. Typowe polskie myślenie jak ma ponad 200 000 km to już musi się psuć. A teraz konkrety: Dieslem jeżdżę od 5 lat, normalne użytkowanie...większość w mieście, raz w miesiącu jakaś trasa ale to nie zawsze. Dotychczas wymieniłem: poza normalną obsługą (oleje, filtry, klocki, tarcze, wycieraczki) tylne łączniki stabilizatora, tuleje "cukierki" oraz przednie amortyzatory bo jeden już siadał. Przebieg na tą chwilę ponad 245 000 km, sprzęgło, dwumasa w oryginale, turbina, wtryskiwacze, DPF wszystko działa. Więc można? Ale jak ktoś kupił "perełkę" za 35 000 zł Titanium S w Dieslu z przebiegiem 60 000 km z 2014 roku i mu wszystko siada to potem są takie opinie.

  16. #15
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    kupisz co zechcesz ale 45 tys zł może czasami nie starczyć na dobre, zadbane auto, bez wałków z VAT itd.
    Tak, jest pełno ogłoszeń na otomoto gdzie auta są w tym budżecie, jedynie ich opis to często poezja sprzedającego a realia są inne.
    MK5 za 50 tys zł... tak właśnie tworzy się mity, złe myślenie u kupujących, naczytają się fantastyki i potem kupią bubla
    Pozdrawiam

  17. #16

    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    20 Aug 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Przeglądając mobile.de wychodzi na to, że aby kupić 1.6 EcoBoost 45tys zł może być mało, w polskim necie praktycznie nie występuje. Rocznik nie jeździ ale myślałem wcześniej, że te 45tys pozwoli mi na zakup przynajmniej 2012, ale sprowadziłem się na ziemię. W dieslu wybór już jest i w tym budżecie można już coś znaleźć. Otomoto czy też allegro przeglądam czysto informacyjnie, większość ofert to czysta fantastyka...
    Jaka jest najwyższa wersja wyposażenia MK4 jeśli wyłączę z niej skórę, której nie chcę i navi, na której też mi nie zależy?

  18. #17
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    wersja Titanium ci wystarczy
    Pozdrawiam

  19. #18

    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    20 Aug 2018
    Mieszka w
    Poznań
    https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...d-2f8db2d5dce1

    https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...7-9cc00c269029


    Dwie różne oferty, cenowo zbliżone. Która z nich powinna być dla mnie jakimś wykładnikiem co do stosunku cena/jakość w Niemczech?

  20. #19
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    1.Unfallfrei
    2. nie...
    Pozdrawiam

  21. #20

    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    20 Aug 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Byłem pewien że jest bezwypadkowy. Moje przeoczenie. A jeśli chodzi o jedynkę? Dobra oferta? Pytam czysto informacyjnie abym wiedział czy w dobrym kierunku idę.

Podobne wątki

  1. [MKIV] Mondeo kombi '10 - kupno
    By mizer27 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-11-2017, 17:54
  2. Kupię Mondeo MKIV kombi
    By Wawaholic in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 09-10-2016, 00:16
  3. Mondeo MkIV kombi 2.5t 220km
    By JaniaQ in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 12-04-2014, 10:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów