+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    21 Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa

    2 0 TDCI - B³±d P0401, P0405 i migaj±ca sprê¿ynka

    Mondeo mk3, 2.0 tdci, 115km 2006r
    Witam, problemy zaczê³y siê od wyskakujacej sprezynki przy gwa³townym przyspieszaniu i jak powoli rozpedze siê do 140-150km/h. Przegl±daj±c forum nastawilem siê na usterkê wtryskiwaczy lub pompy, ale postanowi³em wcze¶niej za namow± kolegi przeczyscic egr. Co siê okaza³o egr by³ za¶lepiony, a mimo to zawór i kolektor by³ ca³y zasyfiony. Po wyczyszczeniu postanowi³em odslepic go. Niestety nic to nie pomog³o i dalej wyskakiwa³a sprezynka. Próbowa³em jeszcze raz go zaslepic, potem wywiercic dziurki w za¶lepce, przeczyscilem wszystkie styki w czujnikach i nic nie pomog³o. Znowu nastawilem siê ze to musi byæ problem z wtryskami lub pomp± ale wczoraj sprawdzony zosta³ na komputerze i wykaza³o b³êdy P0401 i P0405 co wyczyta³em oznacza problem ze spalinami i egr. Zanim pojadê do mechanika i pewnie powie ze trzeba kupiæ nowy egr postanowi³em zasiêgn±æ waszej porady co mo¿e byæ przyczyn± tych b³êdów. Na forum w wiêkszo¶ci problemów z egr zapalala siê kontrolka check u mnie tego nie ma. Kto¶ mia³ ju¿ taki problem? Czy warto jednak sprawdziæ wtryski? A mo¿e kupiæ u¿ywany egr na próbê i zamieniæ?
    Ostatnio edytowane przez Kselemeleque ; 25-08-2018 o 21:02

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    te bledy nie wywoluja sprezynki wiec albo ktos ma slaby soft do sprawdzania albo bledy sie z jakiegos powodu kasuja.

    jestes z lublina, odezwij sie na pw to w poniedzialek mozesz podjechac do mnie i podepniemy forscana i popatrzymy co sie dzieje

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    21 Aug 2018
    Mieszka w
    ldz wwa
    sprawdzic wtryski w mk3 nigdy nie zaszkodzi co do egr, tym bardziej jesli z czujnikiem, rowniez moze powodowac sprezynke, takze mozesz podmienic na inny, sam wiesz ze to chwila roboty...

  5. #4
    Poch³aniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez bimek Zobacz posta
    co do egr, tym bardziej jesli z czujnikiem, rowniez moze powodowac sprezynke, takze mozesz podmienic na inny, sam wiesz ze to chwila roboty...
    w 2.0 115km raczej nie ma dpf wiec egr nie ma nic do ograniczenia mocy.

    wg mnie inne bledy powoduja zla prace silnika, ale to wymaga glebszej diagnozy

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    21 Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Dzisiaj jadê juz do normalnego diagnosty z lepszym komputerem i zobaczymy jakie b³êdy wyskocza.

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    16 Sep 2017
    Mieszka w
    s³upsk
    Witam, mam podobny problem. Uda³o Ci siê go rozwi±zaæ? co by³o przyczyn±?

  8. #7
    Pieszy
    Imiê
    Maciej
    Model
    Mondeo MK3
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    27 Feb 2017
    Mieszka w
    Wa³cz / ZWA
    Cytat Zamieszczone przez zamek1320 Zobacz posta
    Witam, mam podobny problem. Uda³o Ci siê go rozwi±zaæ? co by³o przyczyn±?
    podpinam siê pod temat...mam ten sam problem tylko ty ze umnie sprê¿ynka wyskakuje na 3,4 biegu po przekroczeniu 3000 obr.gasze auto odpalam i juz nic siê nie dzieje...

  9. #8
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    21 Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam, rozwi±zaniem mojego problemu by³a niestety regeneracja wtryskiwaczy i pompy. Po wizycie u diagnosty na komputerze pojawi³y siê nastêpuj±ce b³êdy
    P0053 - Rezystencja grza³ki sondy
    P0251 - Zawór regulacji dawki paliwa
    P0100 - Obwód przep³ywu masy lub objêto¶ci paliwa
    P0401 - Za ma³y przep³yw spalin
    P1211 - Regulacja ci¶nienia wtrysku.
    Kupi³em na allegro zestaw do próby przelewowej i okaza³o siê ze po nie ca³ych 2 minutach na wolnych obrotach musia³em przerwaæ poniewa¿ jeden pojemniczek jest ju¿ ca³y, drugi 3/4. Pozosta³e 2 by³y w trochê lepszej kondycji. Samochód odda³em do sprawdzenia do Regeneracja Wtryskiwaczy Strom (¦rednio polecam) w Warszawie przy ul. Ko³aciñskiej. Po sprawdzeniu przez nich wtryskiwaczy us³ysza³em "wyrok" ¿e trzeba zregenerowaæ pompê i wtryskiwacze. Niestety panowie zregenerowali tylko wtryskiwacze twierdz±c, ¿e nie mog± dostaæ siê do pompy, poniewa¿ nie mog± zdj±æ jakiej¶ obudowy ( chyba od rozrz±du). Koszt regeneracji u nich 2000z³. ¯eby zregenerowaæ pompê odda³em samochód do ROTO Service przy ul. Modliñskiej 222 w Warszawie (polecam). Czas naprawy tydzieñ. Regeneracja wraz z p³ukaniem uk³adu i wymian± ko³a pasowego (moja czê¶æ) i czyszczeniem wtryskiwaczy - 2460. Musia³em wyczy¶ciæ wtryski poniewa¿ regeneracja zosta³a przeprowadzona w z³ej kolejno¶ci, gdyby kto¶ nie wiedzia³ (tak jak ja) najpierw pompa potem wtrski . Nie testowa³em jeszcze samochodu na wysokich prêdko¶ciach ale do 120km/h wszystko ok, samochód zbiera siê jak nigdy do tej pory, a¿ mi³o nim je¼dziæ

    P.S Je¶li kto¶ nie jest pewien swoich wtry chcia³by zrobiæ próbê przelewow± w Warszawie lub okolicach z chêci± po¿yczê zestaw lub je¶li kto¶ nie umie to pomogê, zawsze to 100 zostaje w kieszeni.

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Chêtnie skorzystam z pomocy kolegi.

Podobne w±tki

  1. [MkIII] B³±d P2336 - migaj±ca sprê¿ynka + brak mocy
    By matlas in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 20:46
  2. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-01-2015, 21:47
  3. [TDCi MKIII] B£¡D P0405 i P0401 EGR
    By JakubK in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-09-2014, 17:27
  4. [TDCi MKIII] Samochód ga¶nie, migaj±ca sprê¿ynka, b³±d P1240
    By Dwarf in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 20:09
  5. [TDCi MKIII] Kody b³edów: 16a0, 16a1, P0200, P0401, P0405
    By matek222 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-09-2010, 16:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów