+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant Awatar Ronal
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Apr 2018
    Mieszka w
    Wrocław

    Zetec 2.0 regulacja zaworów

    Cześć, wziąłem się za sprawdzenie luzów. Pewnie było to olewane wcześniej - poprzedni właściciel nawet nie wiedział co to regulacja zaworów a na liczniku już 300 tys. Wyszło to tak jak na załączonym obrazku przy czym no na jednym cylindrze to jest tragedia. Moje pytanie, czy wszystkie płytki mają te same rozmiary domyślnie? Bo jeszcze ich nie wyciągnąłem - muszę skombinować jakieś wkrętaki do tego, bo mocno siedzą nie tak łatwo je podważyć... Gdzie ew. można kupić takie płytki? Bo nie wiem czy by dało radę pozamieniać niektóre ze sobą może? Trochę ich tam jest do roboty - tam gdzie buźka uśmiechnięta tam są okej.

    Nie wiem czy to ogólnie luz kasuje się płytkami - ale czy to one jakby się zużywają czy coś innego? Bo jeśli to płytki jakoś się 'zużywają' to może dałoby radę pozmieniać miejscami, a jak tam wyrabiają się szklanki czy cokolwiek innego (nie znam się przyznam) to gorsza sprawa, co? Ogólnie jakby ktoś napisał jak to zrobić najlepiej, to będę wdzięczny.

    Luzy.jpg

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    który rok auta?

  4. #3
    Kursant Awatar Ronal
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Apr 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    99 Zetec czarna pokrywa wstępnie wyjąłem te podkładki wadliwe ale żeby je zmierzyć zwykłą suwmiarką to nie jest zbyt dokładne - muszę skołować coś lepszego. Póki co wiem że potrzebuję na pewno 4 sztuk po ok. 2,64 grubości. Co dalej, to muszę obliczyć jakimś mikrometrem te grubości.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    szczelinomierz płytkowy Ci potrzebny-taki komplet płytek różnych grubości żeby zrobić pomiary

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  6. #5
    Kursant Awatar Ronal
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Apr 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    To już robiłem właśnie tym na samym początku wszystko zmierzyłem. Teraz właśnie płytki wyciągnąłem tam gdzie było źle i zmierzyłem je suwmiarką elektroniczną - są pewne różnice rzędu 0,1 - 0,2 może coś uda mi się dobrać - pozamieniać żeby skasować luzy a resztę będę musiał dokupić. Jest w tym zabawy kurcze wyciągnąć te płytki nie było łatwo. Wcześniej miałem Colta tam się regulowała normalnie nakrętką i po problemie. No ale nic, zrobię to mi na 2 lata starczy akurat. Nie było też takiej tragedii z tym u mnie, ale raczej nikt nigdy nie regulował tych luzów a przebieg ponad 300 tys. od 11 lat na LPG hehe.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Płytki kupisz tylko w ASO forda, ok 15-25zl/szt na zamówienie. Czekalem na nie 2 tygodnie, zamawiane w Radomiu.

    Tam gdzie luzu jest zbyt mało polecam plytke zawiezc do tokarza na szlifierke magnetyczna zeby zebral kilka setek mm z plytki.

    Tam gdzie luzu jest zbyt dużo a nie ma możliwości podmienić z inną to zostaje tylko zakup w ASO.

    Grubość plytek mierzy sie mikrometrem. Takie urzadzenie na alledrogo kosztuje kilkanaście złoty.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  8. #7
    Kursant Awatar Ronal
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Apr 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Właśnie mikrometr będę mieć na jutro. Ale dziś odwaliłem lipę powiem szczerze... Połamałem brzegi szklanek kręcąc wałkami i nie zauważyłem że krzywki je po prostu ułamały gdy nie było już podkładek i nie wiem czy to wielka szkoda czy jakoś to by przeszło ewentualnie? Póki co udało mi się pozamieniać płytki tak że ustawiłem 3 luzy. Ogólnie no bez wyjmowania wałków ja nie polecam nikomu tego robić bo można sobie biedy narobić jak ja i się namęczyć z wyjmowaniem tego... Załączę zdjęcia jak to wygląda. Nakruszyły się generalnie przy samych brzegach, czy to będzie mieć wpływ na ogólną pracę jednostki czy ujdzie to tak zostawić?

    Szczerze nie podjąłbym się drugi raz robienia tego we własnym zakresie bo nawet w dwie osoby bez ściągania wałka wyjęcie tych płytek zwłaszcza dolotowych to ciężka sprawa. Chyba że ma się ew. jakieś narzędzie specjalne do tego np.

    11.jpg
    12.jpg
    Ostatnio edytowane przez Ronal ; 31-08-2018 o 14:09

  9. #8
    Pieszy
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mam dwa mondeo Mk2 2,0 Pb ,i MK3 2,5 V6 Pb
    Od
    03 Jul 2018
    Mieszka w
    Nowe Dąbie
    Ciekawy temat. Ja już dwa razy regulowałem luzy zaworowe. Pierwszy raz wykręcałem wałki rozrządu. Drugi raz nie było takiej potrzeby nabrałem pewnej wprawy. Płytki zaworowe można kupić nie tylko w ASO. wystarczy znać wymiary. I nie polecam szlifowania płytek. Płytkę kupowałem za niecałe 20 złotych z żądanym wymiarem. Pęknięcie nie jest "okrutne" jeśli wszystkie okruchy zostały usunięte to silnik będzie działał. Jednak dla spokoju wymieniłbym na nowe.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez wislawisla Zobacz posta
    I nie polecam szlifowania płytek.
    dlaczego?
    Cytat Zamieszczone przez Ronal Zobacz posta
    Szczerze nie podjąłbym się drugi raz robienia tego we własnym zakresie bo nawet w dwie osoby bez ściągania wałka wyjęcie tych płytek zwłaszcza dolotowych to ciężka sprawa. Chyba że ma się ew. jakieś narzędzie specjalne do tego np.
    Cytat Zamieszczone przez wislawisla Zobacz posta
    Pęknięcie nie jest "okrutne" jeśli wszystkie okruchy zostały usunięte to silnik będzie działał.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

Podobne wątki

  1. [Zetec]Regulacja zaworów. Płytki, szklanki...
    By WojtekMK2 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 19:49
  2. [Zetec]Regulacja zaworów mk2-Black Top
    By Paker in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-01-2010, 14:48
  3. [Zetec]MK II Regulacja zaworów Dolny Śląsk
    By rmf83 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-08-2009, 13:09
  4. [Zetec]Regulacja zaworów
    By BIPOWER in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-02-2009, 14:15
  5. regulacja zaworów w 1.8 16v zetec
    By Lonia in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-09-2005, 21:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów