+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno

    Przekładka skrzyni biegów Mondeo mk3 z 2.0 B na 1.8 B

    Witam ! Może źle szukałem ale nie znalazłem nawet na wujku google konkretnej odpowiedzi w tym temacie a chodzi mi o odpowiedz na pytanie czy te skrzynie czymś się różnią ? czy można je przełożyć 1 do 1 ? Ponieważ muszę zmienić skrzynie (padł mechanizm różnicowy) a mam dostęp blisko do skrzyni z mondka 1.8 i czy to będzie tak samo chodzić czy są inne przełożenia czy inne problemy ? Jeśli temat był to przepraszam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Wszytko zależy ile koni miało to 1.8. http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...(5-bieg%C3%B3w)

  4. #3
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Znalazłem tą tabelkę wczoraj jeszcze ale dzięki za wstawkę, tylko nie rozwiało to moich wątpliwości ponieważ nie mam pojęcia ile koni miało to 1.8 mam tylko ten kod skrzyni (4S7R 7002 BB) i nic więcej i teoretycznie z tego co szukałem raczej wyskakują silniki ze 125km także może akurat, że podejdzie.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Moja od 1.8 110km ma oznaczenie 4S7R 7002 DB.

  6. #5
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    No i zgłupiałem... no nic najwyżej wezmę do regeneracji tą moją skrzynie jak ta nie podejdzie albo będą inne przełożenia. Skrzynia jest już u mechanika i jutro się za to weźmie więc się okaże co to za skrzynia czy będzie z tym motorem współpracować.

    ---------- Post added at 19:12 ---------- Previous post was at 19:04 ----------

    AAA czekaj Ty masz końcówkę DB a ja BB więc może moja jest ze 125 chyba że Ty się pomyliłeś no ale tak czy tak skrzynia idzie na montaż i zobaczymy najwyżej czeka mnie regeneracja...

  7. #6
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Skrzynia wymieniona, pasowała, biegi wchodzą dobrze ale na ten moment nie jestem w stanie stwierdzić czy przełożenia są ok ponieważ jest problem tego typu że moja skrzynia miała czujnik prędkości na skrzyni a ta czyta prędkość z ABS-u i nie działa mi prędkościomierz... Da się to jakoś obejść bez większych kosztów ?

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondziołek Zobacz posta
    Da się to jakoś obejść bez większych kosztów ?
    Ciężkawa sprawa, bo to i brak mechanizmu na skrzyni, i do tego jeszcze soft w PCM-ie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Czyli po prostu w skrzyni nie ma nic co odpowiada za te obroty... a nie da się przed lifta podpiąć pod ABS żeby z ABS-u czytało prędkość ?

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Mam wrażenie, że to jest jakaś magia, a czemu? Już wyjaśniam. Wielu pisało, że wkładali poliftowe skrzynie do przedliftów, zwłaszcza sześciobiegowe z SCI i mieli ten sam problem. Potem czytam, że operacja przekładki się udała i "wsio bangla" nawet prędkościomierz, ale jakoś nikt nie napisał jak to obszedł w przedlifcie. Temat tabu vel wiedza tajemna?
    No chyba, że ktoś napisał, a ja ślepy jestem i tego na forum nie znalazłem.
    Ostatnio edytowane przez bluebob ; 01-09-2018 o 17:40
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  11. #10
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    No też tego nie wiem jak to możliwe, że wielu to robiło a nikt nie wie jak to zrobić z tym prędkościomierzem, chyba, że nikt nie chce tego ujawnić... bo cały dzień szukam informacji na ten temat i nic... największy problem jest z tym prędkościomierzem w tej chwili, chciałbym to zrobić bez kolejnego ściągania skrzyni i oddawania "mojej" do regeneracji bo biegi wchodzą dobrze.

  12. #11
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    A gdyby tak... spróbować przełożyć wnętrze skrzyni do tej mojej oryginalnej albo chociaż to co jest zużyte? Robił to ktoś albo coś słyszał na ten temat czy to możliwe?

  13. #12
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Fajnie, że sam sobie z tym tutaj radzę i nikt nie potrafi pomóc... otóż rozkręciłem skrzynie i faktycznie padnięty jest mechanizm różnicowy zmielony konkretnie jest to skrzynia przed liftowa i prędkość czytana jest ze skrzyni i odpowiada za to tak podejrzewam to plastikowe koło z metalowymi blaszkami, wybaczcie za prosty język nie jestem mechanikiem z zawodu... w po liftowej wersji pewnie tego nie ma i tak się zastanawiam czy da się przełożyć ten plastik i będzie czytać prędkość na skrzyni po lifcie a gdyby się nie dało czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy takie koło z mechanizmem jest takie samo jak w silnikach diesla ? Wydaje się być takie samo ale pewności nie mam, to akurat tylko napędza resztę zespołu skrzyni.[COLOR="Silver"]

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/e25994960e1eec2f
    Ostatnio edytowane przez Mondziołek ; 02-09-2018 o 12:34

  14. #13
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    mk3 przesiadka z Laguny I ;)
    Od
    30 Apr 2017
    Mieszka w
    Rudnik nad Sanem
    Ja mam skrzynie z 2001 1.8 r w2004 2.0 i w skrzyni mam czujnik na sygnał prędkości ale brak wtyczki bo idzie z ABS. Więc jeśli jest odwrotna sytuacja to trzeba albo sygnał złapać z ABS nie wiem jak, czy kompem czy zmianą sterownika ABS.
    W lagunie 1 przed fl założyłem skrzynie z polift i musiałem obie rozebrać i przełożyć czujnik do skrzyni z polift bo miał zaslepke a sygnał szedł że skrzyni. Obie skrzynie w mak żeby przełożyć takie inaczej musiałbym zmienić pompę ABS sterownik plus aktywację clipem diagnostycznym.
    Ostatnio edytowane przez Zynek ; 20-01-2019 o 16:07

Podobne wątki

  1. [MkIV] wyciągniecie skrzyni biegów mondeo mk4
    By plemieniex in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-07-2016, 22:41
  2. [MkIII] Mondeo mkIII 2.0 swap skrzyni 5 biegów man na 6 biegów man
    By Kamil2696 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-11-2015, 22:43
  3. [MkIII] Wyciek ze skrzyni biegów mondeo mk3 1,8
    By seb-wto in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-09-2015, 11:10
  4. Przekładka skrzyni biegów z 5 na 6
    By TOMEKS1 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-01-2015, 00:21
  5. uderzenie w skrzyni biegów mondeo MK2 1.8TD
    By polonia33 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 00:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów