+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Pieszy Awatar lukasrs
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    28 May 2018
    Mieszka w
    Bielsko-biała

    Co rozładowuje Aku?

    Witam szanownych forumowiczów.pogrzebałem trochę i odpowiedzi jednoznacznej nie uzyskałem.problem wygląda tak że raz na jakiś czas wsiadam sobie rano do mondka i Aku rozładowany.po naładowaniu kilka tygodni spokój.problem wraca średnio raz w miesiącu.może ktoś się spotkał z takim nietypowym problemem?Mondeo MK4 2.0 TDCi Convers+ 2008

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar Kri$$
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MK III liftback 05
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    21 Feb 2016
    Mieszka w
    Piastów k/Warszawy
    Hej, prawdopodobnie któryś moduł nie przechodzi w stan uśpienia i ciągnie ponadprogramowy prąd. Ja u siebie miałem tak jak Ty, jeszcze jak ciepło to jakoś poszło ale zima to była masakra czasami. Po wpięciu miernika między przewód a aku widać było, że idzie lewy prąd... na ten moment wywaliłem elektroniczną blokadę zapłonu i wymieniłem akumulator jednak elektryk stwierdził, że mimo tych zabiegów nadal ciągnie ponad normę. Gadał z gościem z ASO Forda i dostał info, że temat znany i do ogarnięcia ale za kilka tysiaków w ASO więc nieopłacalny w przypadku MK3...
    Czy coś się zmieniło na plus stwierdzę po tym jak przyjdą mrozy choć wymiana aku może przyczynić się do tego, że będzie on lepiej trzymał i te spadki nie będą tak odczuwalne...
    Altek oczywiście sprawny po regeneracji... u Ciebie mniemam, że też, sprawdzałeś ?

  4. #3
    Pieszy Awatar lukasrs
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    28 May 2018
    Mieszka w
    Bielsko-biała
    Dzięki za odpowiedź,chodzi o to że przez cały miesiąc rozrusznik kręci bardzo dobrze, ładowanie książkowe...a jednak przychodzi dzień że rozładowany do zera.najlepsze jest to że po naładowaniu znowu spokój na kilka tygodni...

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar michal198
    Model
    Citroen C5 x7 2012r
    Silnik
    2.0 HDI 140KM
    Opis
    był Mondeo mk3 TDDI 115/143KM HEKO
    Od
    24 Aug 2012
    Mieszka w
    Austria
    możesz wpiąć między aku multimetr i odpinać bezpieczniki żeby zobaczyć co ciągnie ten prąd

  6. #5
    Kursant Awatar Kri$$
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MK III liftback 05
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    21 Feb 2016
    Mieszka w
    Piastów k/Warszawy
    michal198 dokładnie tak jak piszesz, jest to żmudne ale można w ten sposób zrobić wstępne rozeznanie.
    lukasrs ale nic w tym dziwnego, u mnie też kręcił aż miło, ładowanie było iste i przychodził dzień kiedy postanowił pokazać a i zdychał na amen... naładowałem go przez noc i było wsio ok na jakiś czas aż do następnego zjazdu... wiesz jest też opcja, że aku masz wywalone, trzyma sobie dobrze a przychodzi czas, że zwiera w środku i go szlag trafia ale zanim ewentualnie wymienisz aku to najpierw posprawdzaj czy nie masz gdzieś dużego DanioGłoda lub oddaj do kogoś obcykanego w temacie.

  7. #6
    Zielony listek Awatar Siczu
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    GLX / 17.10.1996 / lpg: AG COMPACT CT-4
    Od
    26 Dec 2014
    Mieszka w
    Pionki, Radom, Dęblin
    Mi przez pewien czas również padał z dnia na dzień. Okazało się że sterownik od LPG był podłączony pod stały plus non stop i pracował zawsze cały czas.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Coś rozładowuje mi akumulator !?
    By Virus500 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 14-09-2015, 12:31
  2. [MkI] Radio rozładowuje akumulator
    By kubank in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-09-2010, 17:54
  3. [MkII] Coś rozładowuje mi akumulator przez noc
    By jacekpr1 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 23-02-2009, 14:21
  4. [MkII] Coś rozładowuje mi akumulator !! :(
    By krzysieksa in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-01-2008, 22:08
  5. [MkI] rozładowuje aku.. :(
    By gundas in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 13-05-2007, 14:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów