+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    05 Nov 2016
    Mieszka w
    Sanok

    Skrzynka bezpieczników w komorze silnika.

    Siemanko.

    Przejdę od razu bez żadnych "opowieści" do całego sedna sprawy: potrzebuję informacje o skrzynce bezpieczników od kogoś kto ma Mondeo MKII 1.8 TD wyprodukowanego po 05.1998 (zmieniona skrzynka bezpieczników). Więc jeśli jest to możliwe prosiłbym o pomoc.

    A teraz właściwy opis całego problemu:

    Otóż jak zwykle mój mondziak odmawia współpracy. W tej chwili już nie mam pojęcia co się dzieje. Niezależnie czy jest ciepło czy też zimno (choć jak ciepło to trochę żwawiej) nie odpala normalnie. Długo kręci, nie jest w stanie zaskoczyć. Po dobrych kilkunastu sekundach katowania rozrusznika zaczyna coś kaszleć, żeby wreszcie zapalić (kilka pierwszych obrotów czuć, że rwie i nierówno pracuje, nie minie nawet 2-3 sekundy i mu się poprawia). Po pierwszym odpaleniu jak silnik się już nieco rozgrzeje nie ma najmniejszego problemu - zapala właściwie od strzała.

    Idąc myślą, że coś się znowu wzięło i się spsuło zacząłem szukać potencjalnych problemów. No i szukając i grzebiąc trafiam na skrzynkę bezpieczników. Niestety mam wrażenie, że w mojej brakuje kilku bezpieczników.
    Porównywałem to z informacjami z książki Sam Naprawiam odnośnie Mondeo MKII i cóż, nie mogłem znaleźć informacji wszystkich. Dlatego też zwracam się z prośbą do Was, bo zima już blisko i nie chcę katować ani akumulatora ani rozrusznika takim odpalaniem. Wiem, że on powinien lepiej zapalać.

    Z racji iż nie wiem czy mam wszystkie potrzebne bezpieczniki żeby "układ zapłonowy" diesla mógł działać prawidłowo potrzebuję tych informacji, by potencjalnie wykluczyć najprostszą przyczynę, czyli brak prądu.

    EDIT: Okej znalazłem opis bezpieczników nawet tutaj na stronie (oj głupi ja). Aczkolwiek nadal proszę o jakieś informacje z faktycznie wypełnionej skrzynki
    Ostatnio edytowane przez MinusPL ; 16-11-2018 o 18:58 Powód: GŁUPOTA

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    To nie bezpieczniki tylko problem z dystrybucją paliwa do silnika i tu szukaj przyczyny

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez garbojad Zobacz posta
    problem z dystrybucją paliwa do silnika i tu szukaj przyczyny
    albo z samym silnikiem, np. brak kompresji
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    05 Nov 2016
    Mieszka w
    Sanok
    Innymi słowy potwierdza się przekonanie, że cóż... trzeba będzie auto gdzieś zostawić u mechanika i tyle.
    Więc temat można zamknąć - dzięki za opinie.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    kiedy filtr paliwa wymieniany?zapowietrzenie układu oraz świece żarowe do oceny i kompresja...
    Ostatnio edytowane przez ratmed24 ; 19-11-2018 o 13:42

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  7. #6
    Kursant
    Model
    Było MKII TD jest MKIII TDCI 130 Kucy
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Mondi MKIII Trend X
    Od
    10 Dec 2010
    Mieszka w
    Łódź że miasto takie...
    Mnie to wygląda na korektor kąta wtrysku, ale rozpiskę bezpieczników masz tu :
    Załączone obrazki

  8. #7
    Zielony listek Awatar davidcie
    Imię
    Dawid
    Opis
    Mondeo Mk2 1,8 TD (2000)
    Od
    26 Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    @MinusPL jak historia się skończyła? Oddałeś w czyjeśręce czy nauczyłeś się żyć z problemem? Brzmi trochę jak kompresja do weryfikacji, choć z korektorem jak pisali koledzy faktycznie przy tym wieku też jest lipa, a jeszcze większa lipa że ciężko dostać sensowny zamiennik – ja sam przerabiałem trzy, które po roku zdychały. U mnie objawem korektora był zupełny brak mocy. Jako pierwszą jego zgrubną diagnozę możesz otworzyć maskę i posłuchać czy podczas grzania świec zatryka parę razy.

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    05 Nov 2016
    Mieszka w
    Sanok
    Podsumowanie!!!

    Trochę zapomniałem o tym temacie.
    Otóż nic strasznego się nie działo. Mondziak stwierdził że świece żarowe nie istnieją. Według mechanika nie było ich w ogóle, tyle tylko, że gwint i reszta świecy uszczelniały komorę spalania.
    Kompresja jest w porządku. Elektryka też.

    Z tego więc wynika, że ktoś wcześniej diagnozując usterkę trochę źle wykluczył świece żarowe.
    Katowanie rozrusznika to zły pomysł, ale jednak zapalał na mrozie bez świec żarowych (poprzez rozgrzewanie się powietrza w trakcie kompresji i ruchu tłoka w cylindrze).
    Póki co auto się trzyma, zapala ładnie, jeździ, jednak w ciągu kilku lat zakończy żywot, gdyż biedaczka rdza wzięła od tyłu i w sumie to nie wiem na czym aktualnie się zderzak trzyma.

  10. #9
    Zielony listek Awatar davidcie
    Imię
    Dawid
    Opis
    Mondeo Mk2 1,8 TD (2000)
    Od
    26 Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    No proszę, nie wiedziałem, że można tak zakatować świece żarowe że rozpuszczają się w proch. Dzięki za update, czasem jak widać problemy są dość prostej natury

    Rdza to niestety bolączka naszego modelu U nas zjadła progi, calusieńkie po długości. Reperaturki niby mamy ale czasu brak i auto nowe pod oknem więc idzie na żyletki...

Podobne wątki

  1. [MkII] skrzynka bezpieczników
    By jans in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-01-2011, 20:01
  2. [MkIII] skrzynka bezpieczników w komorze silnika
    By steell in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-12-2008, 14:31
  3. Skrzynka bezpieczników
    By wadziu in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-10-2005, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów