+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Jul 2016
    Mieszka w
    Barcin

    ramka 2din, polift

    Witam,
    Postanowiłem wymienić 6000cd na nowe radio 2din i mam problem z ramką, ponieważ ona wgl nie chce się spasować z otworem po oryginalnym radiu, zdążyłem już wyłamać dolne zatrzaski i na wcisk się jakoś dopasowała, chodź dół lekko odstawał, a jak zamontuje kieszeń montażową od radia, to ramka już wgl od góry nie chce się spasować i nie wiem czy wszyscy tak mieli, czy zakupiłem jakąś lipną wersję ramki, czy po prostu ktoś źle ją zaprojektował. Ktoś jest w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi?
    Dodam jeszcze, że próbowałem włożyć kieszeń do ramki to nie chce wejść
    Ostatnio edytowane przez vesper84 ; 18-11-2018 o 16:15

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Miałem ten sam problem. W opisie aukcji , na której kupiłem ramkę pisało, że ramka pasuje bez przeróbek. Poszedłem z nią do auta i po godzinnej próbie założenia i połamaniu dolnych zaczepów zadzwoniłem do gościa który mi ją sprzedał. Jak się okazało, zapomniał dodać w opisie, że trzeba wycinać kołnierz w otworze w konsoli. Koniec końców ramkę wywaliłem i z pomocą przyszedł mój ojciec, który mi wykonał ramkę pod wymiar z blachy aluminiowej malowanej na czarno.
    Co do niepasującej kieszeni do ramki to problemem również może być kiepskie wykonanie ramki.
    Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje.
    Henry Ford

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    27 May 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Co do tych ramek są dwa rodzaje. Mianowicie pod konsolę Sony, którą pewnie kupiłeś (sprzedawcy nie zawsze piszą na aukcjach o tym bo pewnie nie wiedzą), oraz pod konsolę do radia 6000CD

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Jul 2016
    Mieszka w
    Barcin
    O tym akurat to słyszałem, ale nigdzie nie widziałem, żeby to było potwierdzone, nawet na stronie sklepu Forda jest tylko jedna ramka sprzedawana. No cóż, pozostaje porzeźbić i dopasować to jakoś.

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    mondeo
    Od
    06 Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez vesper84 Zobacz posta
    O tym akurat to słyszałem, ale nigdzie nie widziałem, żeby to było potwierdzone,
    [...]
    .
    to sobie obejżyj na allegro
    - konsolę pod radio Sony
    - konsolę pod radio 6000

    Wymieniałem radio 6000, na Sony i jest całkiem inny kształt otworu na radio => wymieniałem konsolę

    Nie wiem jakiego potwierdzenia tej informacji oczekujesz => szukaj dalej


    pozdrawiam
    Arturek_67
    pisane z mojego laptopa za 10.000$

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Jul 2016
    Mieszka w
    Barcin
    Ale czy Ty rozumiesz, że nie znalazłem nigdy różnicy w RAMKACH inaczej adapterach do 2din, a nie w konsolach, konsole widziałem i wiem czym się różnią. Ale jakoś nigdzie nie znajduję odpowiedniej ramki odpowiednio opisanej do odpowiedniego radia. Także Twoja odpowiedź jest zbędna tutaj kolego

  8. #7
    Cytat Zamieszczone przez zippy Zobacz posta
    Miałem ten sam problem. W opisie aukcji , na której kupiłem ramkę pisało, że ramka pasuje bez przeróbek. Poszedłem z nią do auta i po godzinnej próbie założenia i połamaniu dolnych zaczepów zadzwoniłem do gościa który mi ją sprzedał. Jak się okazało, zapomniał dodać w opisie, że trzeba wycinać kołnierz w otworze w konsoli.
    No to ja też mam dokładnie ten sam problem w poliftowym mk3 kobiety, z którego wybebeszyłem visteona 6000, a próbuję zainstalować pioneera 2din. Nie ma opcji, żeby całość zmieściła się z ową nieszczęsną ramką (innych w sprzedaży nie spotkałem).
    Wiem, że wiele lat minęło, ale może ktoś pamięta, co dokładnie w środku trzeba wyciąć?
    Czy tylko ten rant/kołnierz na dole czy jeszcze coś? Bez podcinania czegokolwiek oryginalna, pionieerowa półkieszeń siedzi imho nieco za wysoko, a dół już się jej opuścić nie da, bo tam jest właśnie owy rant/kołnierz. Ramka nawet jakby nie miała jakichkolwiek zatrzasków czy zaczepów nie zmieści się w przestrzeń między górną krawędzią radia, a panelem klimatyzacji.

    Obrazek poglądowy, jakby komuś chciałoby sięopisać albo zaznaczyć byłbym bardzo wdzięczny:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	konsola_pogladowa.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	219.8 KB
ID:	12309
    Ostatnio edytowane przez PepinoOgorino ; 22-07-2023 o 23:59

Podobne wątki

  1. [MkIV] Jaka ramka pod radio 2DIN
    By Shooter in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-10-2018, 22:18
  2. [MkIV] Fabryka \ 2din
    By kow92ck in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-07-2018, 04:57
  3. [MkII] ramka 2din do mk2?
    By splitu in forum Tuning
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-02-2017, 09:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów