+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Wersja Ghia
    Od
    05 Jun 2018
    Mieszka w
    Olsztyn

    Question Gaśnięcie silnika.

    Witam!
    Jakiś czas temu mój mundek zaczął wariować. Jak osiągnie temperaturę ponad 70st. zaczyna poszarpywać, dodawać sobie gazu - tak do 1200obr./min. Potrafi zgasnąć, czy to na postoju, czy to przy ruszaniu, czy w trakcie jazdy. Dodam, że sprężynka raz się przy tym gaśnięciu pojawia a raz nie. Kilka razy wskazówka obrotomierza zatrzyma się w górze. Byłem na kompie dwa razy, wszystkie błędy oscylowały wokół czujnika położenia wału korbowego. Takowy kupiłem, chciałem wymienić samemu ale dostęp jest katastrofalny a nie mam warunków ani drugiego auta, aby demontować EGR. Zaopatrzyłem się też w świece Motorcraft. Miałem gnide dawać w piątek na warsztat, gdy niechcący trafilem na wątek, nie pamiętam na jakim forum, gdzie ktoś miał dosłownie identyczne przygody ze swoim Mondeo. W odpowiedziach ktoś zaczął sugerować, że silnik w taki sposób może bronić się przed przegrzaniem. I tu pojawia się moje pytanie: czy możliwe jest, że płyn chłodzący może niedostatecznie chłodzić silnik, zwłaszcza że nie byl jeszcze wymieniany, będzie wymieniany razem z czujnikiem i świecami?
    Ostatnio edytowane przez pawlik20085 ; 03-12-2018 o 09:20

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pawlik20085 Zobacz posta
    I tu pojawia się moje pytanie: czy możliwe jest, że płyn chłodzący może niedostatecznie chłodzić silnik, zwłaszcza że nie byl jeszcze wymieniany, będzie wymieniany razem z czujnikiem i świecami?
    Niedostatecznie to by chłodził jakby go za mało było, albo chłodnica zamulona, ale 70 stopni to jest jeszcze wręcz niepełne zagrzanie silnika.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Wersja Ghia
    Od
    05 Jun 2018
    Mieszka w
    Olsztyn
    Byłem dzisiaj u mojego fachowca. Stwierdził, że jeszcze powinienem się w przepływkę zaopatrzyć. Ale z tego co wiem, przynajmniej w poprzednim aucie - ja i szwagier mieliśmy takie same - uwalony przepływomierz nie powoduje raczej gaśnięcia motoru. Chyba że w fordach jest inna historia...

    ---------- Post added at 13:17 ---------- Previous post was at 13:13 ----------

    [/QUOTE]Niedostatecznie to by chłodził jakby go za mało było, albo chłodnica zamulona, ale 70 stopni to jest jeszcze wręcz niepełne zagrzanie silnika.[/QUOTE]
    A czy uszkodzony obieg płynu chłodniczego mógłby w jakikolwiek sposób powodować takie zachowanie?

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pawlik20085 Zobacz posta
    A czy uszkodzony obieg płynu chłodniczego mógłby w jakikolwiek sposób powodować takie zachowanie?
    Przy braku obiegu no to nie byłoby chłodzenia i tempoeratury powyżej 100.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Wersja Ghia
    Od
    05 Jun 2018
    Mieszka w
    Olsztyn
    Pozwól że odniosę się do swojego poprzedniego postu - uszkodzony, a nie brak. Zdaje mi się, że to różnica, prawda?

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pawlik20085 Zobacz posta
    uszkodzony, a nie brak. Zdaje mi się, że to różnica, prawda?
    Jeśli miałbyś uszkodzenie układu chłodzenia (kłekła pompka, termostat nie otwiera, zamulona chłodnica) no to miałbyś temperatury powyżej 100 stopni
    A nawet jakby silnik pracował przy 102-105, bo tyle potrafi eksploatacyjnie łapać przy tęgim wysiłku i wysokiej temperaturze zew., to nie przerywa tak jak u Ciebie w opisie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Wersja Ghia
    Od
    05 Jun 2018
    Mieszka w
    Olsztyn
    Wiesz, ja prosty chłop ze wsi, do mnie trzeba mówić łopatą i szuflą
    Jednak wracając do tematu, zaciekawiła mnie po prostu teoria odcinania zapłonu w momencie przegrzewania się silnika. A że patrząc po innych tematach, na tym forum widzę ludzi ogarniętych i doswiadczonych, dlatego wolałem tu podpytać.

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pawlik20085 Zobacz posta
    zaciekawiła mnie po prostu teoria odcinania zapłonu w momencie przegrzewania się silnika.
    Tobie się nie przegrzewa silnik
    Owszem jak silnik osiągnie jakąś tam graniczną temperatuirę to paliwo potrafi częściowo odparować i idzie niepełna dawka paliwa do cylindrów, ale takie prawdopodobieństwo bardziej dotyczy PB gdzie bena jest bardziej lotna od ON.
    A ta temperatura to i tak pewnie coś powyżej 110 by musiała być.
    Teoretyczny przypadek to np że pompa jest w złej kondycji i jak się nagrzeje (rozszerzą jakieś elementy) to wtedy coś tam może paliwo bokiem w pompie iść, ale to jak pisałem teoretyczny przypadek, bo jeszcze nie było takiego
    Może tak być i z wtryskami że jak osiągną jakąś temperaturę to się przycinają.
    Ale jak masz konkretne błędy dotyczące czujnika wału to od tego bym zaczął, wyjąć oczyścić (może zabrudzony jest)
    z tym że przydałoby się żebyś podał konkretne kody błędów, bo zdarza się że mechaniory niewłaściwie interpretują.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Wersja Ghia
    Od
    05 Jun 2018
    Mieszka w
    Olsztyn
    Kurcze, mam wydruk w aucie. A o pompę i wtryski to się zbytnio nie martwię, bo do marca są na gwarancji po regeneracji
    Tak czy siak, czujnik nowy kupiony, jutro będzie wymieniony i się dowiemy co i jak.
    Ostatnio edytowane przez pawlik20085 ; 05-12-2018 o 15:18 Powód: Literówka

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Są jakieś postępy w naprawie?

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Wersja Ghia
    Od
    05 Jun 2018
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto właśnie zona odbiera od mechanika. Podobno świece były zarzygane olejem. I dziwna rzecz, bo najpierw mechanik twierdził ze rozgrzane auto chodzi bez problemu a potem dzwoni, żeby szykować się na wymianę pompy bo nie ma komunikacji ze sterownikiem. Dokładnie opiszę co teraz się dzieje z autem, jak wrócę do domu z pracy i go przegonię za miastem. I rzecz jasna zmieniam mechanika. Jednak szwagier to nie rodzina...

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Jakie świece?

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Wersja Ghia
    Od
    05 Jun 2018
    Mieszka w
    Olsztyn
    Żarowe. I tak miałem wymieniać przed zimą, więc pogrzebałem po sklepach i znalazłem motorcrafty. Martwi mnie tylko, że mechanik podobno na czujniki położenia wału znalazł opiłki metalu. Niby niedużo i bardzo drobne, ale jednak.
    A, zapomniałem dodać. Cyrki z gaśnięciem dzieją się tylko w jeździe miejskiej, w trasie mogę zrobić jednorazowo 500km, prędkość od 120 do 160km/h, i nic poważnego się z samochodem nie dzieje.

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Opiłki z dwumasy standard a jeżeli chodzi o pompę to raczej sterowniki do przelutowania tranzystora i będzie śmigał jak nowy

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Wersja Ghia
    Od
    05 Jun 2018
    Mieszka w
    Olsztyn
    Kurze, żebym ja się więcej na tych mikroukladach znał. Bo za regenerację takiego sterownika liczą sobie jak za zboże. A przekładka z innego motoru wymaga adaptacji do immo jak się nie my

    ---------- Post added at 23:10 ---------- Previous post was at 23:08 ----------

    A może przepływomierz odpiąć i tak pojeździć?
    Albo wina leży po stronie uszczelki pod głowicą?

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Przepływomierz nie daje takich objawów, przy uszczelce też inaczej się zachowuję regeneracja sterownika 300zl

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar werwer
    Model
    MKIII
    Silnik
    90ps TDDI
    Opis
    Lift 2003.12
    Od
    03 Aug 2013
    Mieszka w
    Mielec
    U mnie były podobne objawy, aż w końcu nie odpalił, padł czujnik halla w pompie. Jak ktoś jest ogarnięty to można to zrobić bez wyciągania pompy, na aucie.
    Jak obrotomierz nie wraca na 0, tylko się zatrzymuje gdzieś tam, to wielce prawdopodobne, że czujnik wału lub czujnik obrotów pompy. Na zimnym chodzi, jak się nagrzeje to czujnik wariuje.
    Dodam że komp też dawał błędy czujnika wału, ale chyba ten w pompie ma ten sam kod błędu.
    Ostatnio edytowane przez werwer ; 08-12-2018 o 08:35

  19. #18
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Wersja Ghia
    Od
    05 Jun 2018
    Mieszka w
    Olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez werwer Zobacz posta
    U mnie były podobne objawy, aż w końcu nie odpalił, padł czujnik halla w pompie. Jak ktoś jest ogarnięty to można to zrobić bez wyciągania pompy, na aucie.
    Jak obrotomierz nie wraca na 0, tylko się zatrzymuje gdzieś tam, to wielce prawdopodobne, że czujnik wału lub czujnik obrotów pompy. Na zimnym chodzi, jak się nagrzeje to czujnik wariuje.
    Dodam że komp też dawał błędy czujnika wału, ale chyba ten w pompie ma ten sam kod błędu.
    Najlepsze jest to, że obrotomierz w ciągu tego całego gaśnięcia stanął w pionie może z pięć razy.

  20. #19
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Wersja Ghia
    Od
    05 Jun 2018
    Mieszka w
    Olsztyn
    Witam ponownie. W końcu udało mi się usiąść za kółko mojego mundka. Auto jest po wymianie chłodziwa, świec zarowych i czujnika położenia wału korbowego. Jednak problem nadal występował, tak mówiła żona. Dzisiaj rano wsiadłem, odpalilem, rozgrzalem silnik poza miastem - prędkość ok. 120-130km/h. Po zatrzymaniu na światłach na osiedlu, lekko pod górkę, po ruszeniu szarpnal, ale nie zdechł. Na kolejnym wzniesieniu, większy kat nachylenia, zatrzymanie przed pasami - szarpnal dwa, trzy razy, nie zdechł. Wróciłem pod blok - po chwili na parkingu szarpnal raz i zgasł. Nie chciał zapalić przez 10min. Odpialem przepływomierz, odpalił od strzała. I znowu: za miasto, szybciej, wolniej. Po 15km zacząłem się cieszyć bo nawet nie mialknal ze cos go boli. No i wtedy stało się - sprężyna miga, brak reakcji na gaz. No to kluczyk w tył i w przód, zalapalo, jade dalej. Po jakichś 200m znowu zgasł. Zjechalem. Salem mu chwile i odpalił. Zawrocilem do miasta, tym razem spokojnie, 80-90km/h. Spalanie pokazywał miedzy 5 a 6,3l przy tej prędkości. Dojechalem do bloku bez zajakniecia. Pod blokiem chodził 15min, motorem nic nie szarpalo, obroty nie falowaly. Jutro w normalnych warunkach przetestuje odpieta przepływem, gdyż zona wymyśliła zakupy świąteczne:/
    Wnioski:
    1. Zaczyna swirowac na ciepłym po zatrzymaniu na wzniesieniach;
    2. Odpiecie przeplywki może cos pomoże;
    3. Mój szwagier to nie mechanik.

    Aaa, zapomnialbym. Podobno auto po odpięciu przepływomierza robi się nieco słabsze. Ja u siebie tego nie zauwazylem.

  21. #20
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Tylko regeneracja sterownika cię uratuję

Podobne wątki

  1. [Zetec] falujące obroty i gaśnięcie silnika
    By rafik88 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28-02-2013, 14:30
  2. samoczunne gaśnięcie silnika
    By lesny222 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-05-2007, 01:36
  3. gaśnięcie silnika a skręcenie kół
    By imi in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-03-2007, 09:32
  4. [MkI] Gaśnięcie silnika.
    By komandir in forum LPG
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-03-2007, 17:54
  5. Dziwne gaśnięcie ciepłego silnika
    By v1tek77 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-04-2005, 16:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów