+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Na Białorusi cena około 350zł... soft w różnych językach można samemu będzie wgrać. Taką informację dostałem od producenta który można będzie ściągnąć z jego strony.
    Instrukcja po polsku już jest :-)

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Chętnie nabędę. Mamy na Forum jakiegoś Białorusina?

  4. #23
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Jak się jakiś znajdzie chętny do pomocy to i ja chętnie przyspieszę zakup :-)

  5. #24
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    W sumie to takie urządzenie do regeneracji potrzebne jest .... raz, góra dwa w roku? Tego procesu nie można powtarzać często.
    Może by tak zrobić zakup warszawsko-forumowy?

    I jeszcze jedno. Maks. napięcie kulona to 16V, a do dobrego odsiarczania powinno być chyba 16.2V. @Norbas doszedłeś nawet do 16.3V. Czy to może mieć wpływ na efekty?

  6. #25
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    I jeszcze jedno. Maks. napięcie kulona to 16V, a do dobrego odsiarczania powinno być chyba 16.2V
    Max Kulona 912 to 16.5V :-) Skąd wziąłeś info że tylko 16V?


    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    @Norbas doszedłeś nawet do 16.3V. Czy to może mieć wpływ na efekty?
    Ogólne założenie jest takie że najlepszymi warunkami dla akumulatora do odsiarczenia płyt i zrobienia gęstości elektrolitu przyjmuje się 16.2V i okolice 1A bo jak będzie 2 lub więcej to po prostu wygotujesz akumulator i doprowadzisz do opadu masy czynnej z płyt = złom.
    16.3V pokazało mi się na mierniku który miałem non stop podłączony pod bieguny akumulatora.
    Mam też wbudowany miernik cyfrowy w prostownik ( sam doposażyłem by na bieżąco widzieć parametry ) i ten pokazywał 16.2V w momencie kiedy multimetr pokazywał 16.3V dlatego regulacją w prostowniku zmniejszyłem ciut tak, żeby było 16.2V
    Sam Eltron może dać i więcej bo testowo na kilka sekund zacząłem zwiększać na potencjometrze, ale przy 16.7V nie chciałem ryzykować i wróciłem 16.2V
    Specjalistą nie jestem a jedynie lubię mieć kontrolę nad tym co i jak przebiega w moim sprzęcie dlatego nie umiem uzasadnić dlaczego powinny być takie a nie inne parametry. Sporo uzasadnień jest w sieci, sporo na elektrodzie... ale i sporo laików którzy powielają stereotyp że max 14.5V.... i uznają że to norma że aku żyją teraz 2-5 lat max a do głowy im nie przyjdzie pomyśleć dlaczego i że napędzają tylko rynek ładowarek które pseudo są super hiper i sprzedawców akumulatorów którzy przecież są szczęśliwi jak kowalski często kupuje nowe aku.
    Trzeba też pamiętać, że nie każdy aku da się odratować/odsiarczyć/zrobić gęstość na właściwym poziomie.
    Jak ktoś zaniedba to cudów oczekiwać nie może. Ale jak się dba tak się ma :-)

    Co do zakupu forumowego, ja jestem na tak o ile cena by była przyzwoita. Tylko trzeba by poszukać kogoś godnego zaufania kto bywa za wschodnią granicą i nie byłoby to problemem.

    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    W sumie to takie urządzenie do regeneracji potrzebne jest .... raz, góra dwa w roku? Tego procesu nie można powtarzać często.
    Hmmm.... regeneracja to jedno a podładowywanie we właściwy sposób akumulatora zwłaszcza w sezonie zimowym to drugie.
    Nic złego w tym, że ktoś powiedzmy raz na miesiąc wyjmuje aku z auta i ładuje ... tylko właśnie sensownym prostownikiem / ładowarką.
    Przedłużamy w ten sposób życie akumulatora i dbamy o jego kondycję.
    Zwłaszcza jeśli auto mało jeżdżone lub na krótkich odcinkach.
    Ktoś powie nie chce mi się.... poco. I odpowiedź prosta. Jak się dba tak się ma. Jeden woli doładowywać i cieszyć się latami pracy, a drugi woli wydać kase i kupować częściej akumulatory.
    Jak kto woli :-)
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 21-01-2019 o 01:25

  7. #26
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    I jeszcze jedno. Maks. napięcie kulona to 16V, a do dobrego odsiarczania powinno być chyba 16.2V
    Max Kulona 912 to 16.5V :-) Skąd wziąłeś info że tylko 16V?
    Na jednym z filmów na kanale YT pokazywali ustawianie parametrów i jak pamiętam maksymalne wartości na to 16V i 200A oraz z linku Radkor'a na ep.com.pl
    Urządzenie może być używane jako regulowany zasilacz o napięciu od 1,0 do 16,0 V dla urządzeń niskonapięciowych.
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    @Norbas doszedłeś nawet do 16.3V. Czy to może mieć wpływ na efekty?
    Miałem na myśli to, że Kulon daje 16.0V, a powinno być 16.2V.

    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Specjalistą nie jestem a jedynie lubię mieć kontrolę nad tym co i jak przebiega w moim sprzęcie dlatego nie umiem uzasadnić dlaczego powinny być takie a nie inne parametry. Sporo uzasadnień jest w sieci, sporo na elektrodzie... ale i sporo laików którzy powielają stereotyp że max 14.5V....
    Odsiarczaniem zajmował sie nawet jakis naukowiec. W zeszłym roku trochę więcej czytałem w tych tematach. I właśnie wyszło to podwyższone napięcie 15.8-16.2V z małym prądem pulsacyjnym.
    I tu mam wątpliwości czy Kulon i prostowniki starej konstrukcji jak Eltron, StefPol dają prąd pulsacyjny czy nie.

    A napięcie ładowania 14.4V to m.in. oficjalne zalecenie Varty i innych producentów.

    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    W sumie to takie urządzenie do regeneracji potrzebne jest .... raz, góra dwa w roku? Tego procesu nie można powtarzać często.
    Hmmm.... regeneracja to jedno a podładowywanie we właściwy sposób akumulatora zwłaszcza w sezonie zimowym to drugie.
    Nic złego w tym, że ktoś powiedzmy raz na miesiąc wyjmuje aku z auta i ładuje ... tylko właśnie sensownym prostownikiem / ładowarką.
    Przedłużamy w ten sposób życie akumulatora i dbamy o jego kondycję.
    Zwłaszcza jeśli auto mało jeżdżone lub na krótkich odcinkach.
    Zgoda o dobrym podładowywaniu aku co jakiś czas zimą czy nawet latem. Ale trzeba rozróżnić regenerację/odsiarczanie od doładowywania. Tu mam znowu wątpliwości czy walenie akumulatorowi co miesiąc 16.2V wyjdzie na zdrowie.
    Ostatnio edytowane przez hans01 ; 22-01-2019 o 01:27

  8. #27
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Wejdz na kanal YT mrAkumulator.
    Tam znajdziesz odpowiedzi.
    O Kulonie tez i naocznie zobaczysz 16.5V na nim.
    W instrukcji tez 16.5V a Ty opierasz sie na jakims skrotowym opisie. Poza tym mylisz parametry bo piszesz o 200A co jest nierealne....a zapewne przeczytales o 200Ah bo do takiej pojemnosci aku obsluguje. Walenie aku 16.2V to dla niego nic zlego. Tu role gra jaki prad wtedy mu podajesz bo napiecie i natezenie to dwie rozne i wazne zmienne.
    Odsiarczanie to proces dlugi i moze trwac nawet miesiac.
    Mnie chodzi o typowe ladowanie/doladowywanie ktore weslug mnie raz na miesiac aku nie zaszkodzi. Ale kazdy ma prawo wierzyc w to co chce.
    Moje slowa opieram na moich doswiadczeniach z ktorymi Ty zgadzac sie nie musisz.
    Varta co zaleca i dlaczego nie wiem. Wiem co daje pożądany efekt i tego sie bede trzymał.
    Aku żony miał po kilku dniach problem z odpaleniem i to stania w dodatnich temperaturach.
    Po zabiegu dziala jak nowy i to po tygodniu stania w minus 5 do minus 10. I to jest dla mnie miarodajne.
    A każdy zrobi jak uważa :-)
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 22-01-2019 o 02:14

  9. #28
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Oczywiście chodziło o 200Ah, chociaż dla mnie ten parametr jest mniej istotny.
    Faktycznie suwak napięcia w kulonie kończy się gdzieś na 16.5V. Oddaje honor. Może gdzieś indziej ktoś ustawiał 16V i tak zakodowałem, nie pamiętam już.

    Tak czy inaczej nadal traktuję Kulona jaki bardzo ciekawe i obiecujące rozwiązanie. Tu chyba się zgadzamy.
    I chętnie bym go sprawdził.

    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Mnie chodzi o typowe ladowanie/doladowywanie
    Ja bardziej miałem na myśli przydatność do odsiarczania i pewnie stąd różnice między nami

  10. #29
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Do odsiarczania kulon tez sie jak najbardziej nadaje.
    Da sie w nim wszystko ustawic jak sie chce wiec i odsiarczanie ogarnie :-)

  11. #30
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Znalazłem w sieci instrukcję obsługi Kulona 912 po polsku:
    https://drive.google.com/open?id=1Yd...7zKRfY51FtJ4WX



  12. #31
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Słabo czytam po rosyjsku, ale obecnie cena w Rosji to prawie 7500 rubli.

  13. #32
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Coś nowego w temacie Kulona?
    Na forum EP też cicho.
    Ostatnio edytowane przez hans01 ; 11-04-2019 o 16:53

  14. #33
    Kursant Awatar WhiteLightning
    Opis
    SMAX / Mondeo MK2
    Od
    07 Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    U mnie MK@ stalo pol roku z rozladowanym AKU, w zimie tez przez miesiac bez aku byl jak przyszly mrozy I bez problemow.
    Hell is worth all that...

  15. #34
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    U mnie podobnie... dwa miesiące bez aku ( wygrzewał się w domu na podtrzymaniu ) i zero problemów... no poza programowaniem szyb, radia itd...ale to już szczegół.
    Co do Kulona... na razie wieści brak. Mój "dostawca" też ma obsuwkę i jeśli nie znajdę wcześniej gdzie indziej to dopiero w czerwcu :-)

  16. #35
    Zielony listek Awatar davidcie
    Imię
    Dawid
    Opis
    Mondeo Mk2 1,8 TD (2000)
    Od
    26 Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Z Kulonem poza dystrybucją nazwijmy to prywatną może być kiepsko bo chętnych wielu ale żeby toto ocertyfikować to już trzeba wyłożyć kasę, producent musi chcieć wystawić się na potencjalne procesy w EU, a jeśli mają zbyt na wszystko co produkują po swojej stronie kurtyny to...

    Na kanale mrAkumulator testują też czasem różne wynalazki użytkowników więc może prędzej niż oficjalna dystrybucja Kulona powstanie coś rodzimego u nas, zainspirowanego mrAkumulatorem właśnie. Teoretycznie nie chodzi przecież o jakieś mega skomplikowane urządzenie, ani o szczególnie wysokie napięcia/natężenia.

  17. #36
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Cytat Zamieszczone przez davidcie Zobacz posta
    może prędzej niż oficjalna dystrybucja Kulona powstanie coś rodzimego u nas...
    Teoretycznie nie chodzi przecież o jakieś mega skomplikowane urządzenie, ani o szczególnie wysokie napięcia/natężenia.
    Teoretycznie tak, ale jakoś od ponad 30 lat nikt nic nowego nie wyprodukował. Rodzinni producenci bazują na urządzeniu z lat 80-tych.

  18. #37
    Zielony listek Awatar davidcie
    Imię
    Dawid
    Opis
    Mondeo Mk2 1,8 TD (2000)
    Od
    26 Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    Teoretycznie tak, ale jakoś od ponad 30 lat nikt nic nowego nie wyprodukował. Rodzinni producenci bazują na urządzeniu z lat 80-tych.
    To prawda, i tego nie kumam kompletnie (może wymagania rynku szukającego „starych sprawdzonych” i że jak nie ma analogowego wskazania prądu to jest lipa?) ale miałem na myśli konstrukcje nie przeznaczone na rynek bardzo masowy typu Carrefour a niszówki jak ta niżej, które czasem przeradzają się w firemki rodzinne:

    https://www.youtube.com/watch?v=8Z9n8vKJ55g

  19. #38
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez davidcie Zobacz posta
    Z Kulonem poza dystrybucją nazwijmy to prywatną może być kiepsko bo chętnych wielu ale żeby toto ocertyfikować to już trzeba wyłożyć kasę, producent musi chcieć wystawić się na potencjalne procesy w EU, a jeśli mają zbyt na wszystko co produkują po swojej stronie kurtyny to...
    No tak, słynny znaczek "CE".

Podobne wątki

  1. [All] Pyt. techniczne: postój na biegu wstecznym
    By bolesław3 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 17:08
  2. [MkII] Postój, podświetlenie tablicy
    By Jacho21 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 16:18
  3. [MkIII] Stuki przy kręceniu kierownicą - postój i jazda
    By lapusz in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 20:08
  4. [MkI] Długi postój i ściąganie do prawej MK I
    By papa in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-02-2010, 17:54
  5. [MkI] Długi postój - odłączyć akumulator?
    By grzeba in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2007, 00:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów