+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk

    Mondeo mk3 lpg+pb wypadanie zapłonu bez szarpania itp...

    Jak w temacie mam Mondeo mk3 2.0 pb+lpg 2001rok, ostatnio zaczął się problem z szarpaniem na gazie to wiadomo na początek wymieniłem świeczki na firmy Denso, trochę pomogło po sprawdzeniu okazało się że kable padły to kupiłem oryginały i zaraz póżniej też cewkę oryginalna. Myk w tej chwili polega na tym że auto jeździ elegancko na lpg bez szarpania itp(dodam że filtry od kuchenki i regulacja zrobiona) Od montażu nowych świec, kabli i cewki przejechane 400km a dziś w trasie przy 120 w górę mruga sobie check engine a po podpięcie obd2 pokazuje P0300, P0301, P0304 tj. Ze zarejestrowano przegrywanie zapłonu a 0301 i 0304 wypadanie zapłonu na 1 i 4 cylondrze. A auto jeździ bez szwanku i o co tu chodzi? 1-4 to układ lewej strony cewki ale sprawdzałem kable co idą do kostki itp i jest ok a sama cewka oryginalna nowa.:/ miał ktoś podobny objaw?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    check engine wywala też na pb... zastanawiam się czy problem nie leży w świecach bo są denso chodź wcześniej było ok

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zamień świeczki z 1 i 4 cylindra ze świeczkami z 2 i 3, jak błąd przejdzie na 2/3 to świeczki, jak zostanie dalej na 1/4 no to raczej cewka.
    Oczyściłeś wtyczkę zasilającą cewkę?
    Oblukałeś czy kabelek (zasilający cewkę) nie jest jakoś podpieczony?
    Zobacz czy w kabelek cewki nie jest zrobione wpięcie sygnału dla sterownika LPG, może tam jest niekontakt.

    ---------- Post added at 18:24 ---------- Previous post was at 18:23 ----------

    Jak tutaj nic nie wypatrzysz to jeszcze odepnij wtyczkę od sterownika/kompa silnika i oczyść, może tam jakiś niekontakt/śniedź.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Zamień świeczki z 1 i 4 cylindra ze świeczkami z 2 i 3, jak błąd przejdzie na 2/3 to świeczki, jak zostanie dalej na 1/4 no to raczej cewka.
    Oczyściłeś wtyczkę zasilającą cewkę?
    Oblukałeś czy kabelek (zasilający cewkę) nie jest jakoś podpieczony?
    Zobacz czy w kabelek cewki nie jest zrobione wpięcie sygnału dla sterownika LPG, może tam jest niekontakt.

    ---------- Post added at 18:24 ---------- Previous post was at 18:23 ----------

    Jak tutaj nic nie wypatrzysz to jeszcze odepnij wtyczkę od sterownika/kompa silnika i oczyść, może tam jakiś niekontakt/śniedź.


    I tak też uczyniłem tylko że dla testu wkręciłem 2 stare świeczki w te cylindry.Co do cewki to dałem nowe śruby mocujące,i sprawdzałem wtyczkę do cewi i przewody do cewki są całe a samą wtyczkę potraktowałem kontaktem.Co do wpięcia sterowniki lpg nie zauważyłem owego przewodu.Dziś jadę w trasę to sprawdzę czy podmianka świec pomogła i dam znać pozdrawiam i dzięki za radę

    ---------- Post added at 12:34 ---------- Previous post was at 11:44 ----------

    Aktualnie problem jest ten sam pomimo podmianki świec dodam tylko bo zapomniałem o tym wspomnieć że jeżeli jedzie się mniej niż 110 check gaśnie, muszę podmienić cewke na starą bo wydaje mi się że to cewka może krzaczyc i powodować check.Bo dalej wypada zapłon a 1i4 garze...

    ---------- Post added at 14:10 ---------- Previous post was at 12:34 ----------

    Kolejna ciekawostka jest to że jak się trzyma go poniżej 3tys obrotów jest ok powyżej 3 tysięcy wywala checka niezależne od prędkości i biegu więc myślę że to raczej cewka będzie na 100%

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Paker Zobacz posta
    i biegu więc myślę że to raczej cewka będzie na 100%
    Teoretycznie jeszcze czujnik położenia wału może mieć tu coś do gadania, brudny i przy wyższych obrotach gubi sygnał.

    Jak nie ma wcięcia przy cewce dla sygnału do sterownika LPG to może z czujnika wału podciągnęli, chociaż to niewygodne w porównaniu do podebrania sygnału z przewodu cewmi.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Dziś podmieniłem cewkę zapłonową na starą i dalej to samo 1 i 4 cylinder.Ogólnie zaczęło mi się to dziać po wymianie układu WN... nie wiem dziś zamówiłem oryginalne świece w poniedziałek powinny być więc zamontuje i sprawdzę czy dalej będzie to samo wychodziło... ogólnie wątpię aby zamiennik świec miał coś do tego ale zobaczymy...Co do czujnika to nie było nic tam ruszane ale dla świętego spokoju wykręcę go oczyszczę i w kostkę psiknę kontaktu.

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Więc świece kable cewka oryginał sprawny w 100% bez szarpania na lpg itp a check dalej wywala. Czujnik i kostka sprawdzona brak pomysłu już wrr

Podobne wątki

  1. [ST220] Wypadanie zapłonu i wysoki kąt wyprzedzenia zapłonu
    By Without in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-12-2018, 23:14
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-11-2018, 23:15
  3. [1.8 SCI] Wypadanie zapłonu
    By Dawidk2593 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-09-2017, 23:21
  4. [Duratec] Mondeo MK3 1,8 LPG STAG wypadanie zapłonu na PB
    By Kristofos in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-08-2016, 23:28
  5. [MkIII] Wypadanie zapłonu
    By hicol in forum LPG
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2008, 21:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów