+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza

    dobór akumulatora do Mondeo MK3 1.8 Duratec-HE 92kW 125KM 2002 r. prod.

    Witam,

    Zgodnie z typowaniem wyszukiwarki akumulatora do auta (Exide Battery Finder) do mojego modelu desygnowany jest model akumulatora Exide Premium Carbon Boost EA612 12V 61 Ah / 600,
    który jest następcą obecnego akumulatora w moim samochodzie, a mianowicie Exide Premium EA602 60Ah 600A P+ (obecnie jego czas dobiega końca i wytrzymał 5 lat - auto parkowane pod chmurką, średnio 15-17 kkm/rok),
    w związku z końcem żywotności mojego akumulatora mam ochotę na mały eksperyment i tutaj prośba do Was Drodzy Koledzy, a zatem pytanie brzmi:

    1.
    Czy biorąc pod uwagę typowanie Exide mogę zamontować w swoim samochodzie akumulator Exide Premium Carbon Boost EA640 12V 64 Ah / 640 A, który również jest klasy Premium (ta sama budowa i technologia wykonania), ale jest odrobinę mocniejszy (o 3 Ah pojemniejszy i o 40 A mocniejszy prąd impulsowy) i tutaj powstaje moje zaniepokojenie, mianowicie czy prąd impulsowy większy aż o około 100 A od nominalnego 540A nie zniszczy elektroniki w samochodzie (immobiliser, elektryka zapłonu, mam zamontowany wzmacniacz, głośniki mid i tweet oraz subwoofer, dodatkowy alarm), a do tego pojemnościowo jest większy też o około 100 Ah w odniesieniu do nominalnego i boję się czy alternator będzie dawał radę naładować w pełni ten mocniejszy akumulator, bo w końcu niedoładowany akumualtor jest zdecydowanie gorszy od akumulatora w pełni naładowanego przez alternator auta.

    Proszę o odpowiedź, nadmienię tylko, że przez te 5 lat ani razu nie musiałem doaldowywać akumulatora Exide Premium EA 602 i nawet w największe mrozy dawał radę bez problemu odpalać samochód, dopiero parę dni temu odmówił posłuszeństwa i nie dal rady zakręcic rozrusznikiem, a napięcie miał 11,8 V, oczywiście po interwencji Aviva Assistance samochód zapalił bez problemu, ale co z tego jak po przejechaniu kilkudziesięciu km alternator naładował akumulator do poziomu 12,7 V, a ten po 24 h z ledwością zakręcił rozrusznikiem (spadek napięcia przed uruchomieniem do poziomu 12,2 V), a teraz najprawdopodobniej jak zostawiłem go dzisiaj po jeździe po mieście przez około 30 km nabył poziom około 12,6 V i po nocy już pewnie nie odpali albo będzie kręcił rozrusznikiem ledwo ledwo, opisałem sytuację przy okazji.

    Sednem sprawy jest moje pytanie:
    kupić akumulator mocniejszy czy pozostać przy wytypowanym (oba mają prawidłową biegunowość i gabaryty pozwalają je zamontować w samochodzie), kwestia tylko czy mocniejszy nie uszkodzi elektryki oraz elektroniki samochodu i czy alternator w pełni da radę go naładować podczas jazdy (napięcie na regulatorze na jałowym biegu 14,3 - 14,4 V).

    Czekam na odpowiedzi, może ktoś z Was miał podobny eksperyment i podzieli się obserwacjami albo macie radę płynącą z wiedzy i doświadczenia bogatszego od mojego.

    Pozdrawiam. Andrzej.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Dec 2016
    Mieszka w
    Toruń
    Długi wywód, ale przeczytałem cały
    W dużym skrócie: kup taki sam.

    Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Positive ; 21-02-2019 o 20:38

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    cóż, dzięki za odpowiedź,
    zakupiłem akumulator dedykowany do mojego samochodu rezygnując z eksperymentów, poprzedni Exide Premium EA602 wytrzymał 6 lat bez 2 m-cy, zatem nie najgorzej,
    więc zastąpił go następca Exide Premium EA612 i tyle w temacie,
    pozdrawiam i szerokiej drogi, hej.

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    I teraz kontroluj co jakiś czas napięcie akumulatora, szczególnie zimą. Jak będzie poniżej 12.5V to pomyśl o doładowaniu. Przedłużysz mu tym życie.

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    Jak będzie poniżej 12.5V to pomyśl o doładowaniu. Przedłużysz mu tym życie.
    Podobno te nowe akumulatory są bezobsługowe, bo nie mają możliwości dolewania wody destylowanej i ładując go można je tylko uszkodzić, ale sam nie wiem, poprzedni był tego samego typu i nie ładowałem go, wytrzymał 5 lat i 10 miesięcy, zatem pożyjemy zobaczymy, ale dziękuję za radę.

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez AndreRe Zobacz posta
    i ładując go można je tylko uszkodzić,
    To by padały jak muchy od ładowania przez alternator
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Świece zapłonowe mondeo mk4 1.6 duratec 125km
    By karol1999222 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-02-2018, 22:30
  2. [MkIII] dobór akumulatora do mondeo 2.0 tddi 90km
    By Berend in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-04-2015, 01:20
  3. [MkIII] Słaby ręczny rok prod 04.2002
    By Mondiś in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-01-2015, 15:06
  4. opinia o mk IV 1,8 125km prod 2007???
    By satjow in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 14:14
  5. [Duratec]Duratec 1.8 (125KM) 2001r., dziwne stukanie w silni
    By rysse in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 02-06-2010, 06:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów