+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk

    Dołożenie spryskiwaczy xenon..

    Witam mam pytanie bo potrzebuje dołożyć spryskiwacze xenonów. Pytanie brzmi takie bo wiadomo że trzeba kupić spryskiwacze wraz z mocowaniem, wezyki i zbiornik wraz z pompka. Ale jest jeden problem bo przy zbiorniczku mam tylko jedną kostkę do podpięcia pompki. Teraz czy da radę jakoś zrobić tak aby wpisać się druga pompka w wiąże do tej co jest aby działało, czy lepiej wpiac się tak aby pompka podawala strumień płynu w momencie psikania na tylną szybę. Czyli manetka przednia psikala by tylko na przednia szybę, zaś w pozycje do tyłu psikalo by na tylną szybę wraz z lampami? Tylko czy pompka urodzi temat czy trzeba wstawić większą czy coś?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Paker Zobacz posta
    Teraz czy da radę jakoś zrobić tak aby wpisać się druga pompka w wiąże do tej co jest aby działało, czy lepiej wpiac się tak aby pompka podawala strumień płynu w momencie psikania na tylną szybę. Czyli manetka przednia psikala by tylko na przednia szybę, zaś w pozycje do tyłu psikalo by na tylną szybę wraz z lampami?
    To "nie chyci" bo nie można prosto rozgraniczyć potencjałów zasilających pompkę podczas psikania do przodu i do tyłu.Zmiana kierunku psikania jest realizowana przez zmianę kierunku obrotów silniczka pompki.
    W ostateczności można by to zrealizować poprzez wydzielenie odpowiednich potencjałów diodami zaporowymi i zasilenie poprzez te diody drugiej pompki bo z tej do szyb ksenonów nie spłukasz.

    Cytat Zamieszczone przez Paker Zobacz posta
    Tylko czy pompka urodzi temat czy trzeba wstawić większą czy coś?
    Nie da rady,do ksenonów musi być osobna,większa i silniejsza pompka.



  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Do wersji z ksenonami jest inny zbiornik do spryskiwaczy z dwoma pompkami (koszt kilkadziesiąt do stówki złotych z obiema pompkami). Trzeba przy tym rokminić instalację elektryczną , jeśli nie masz przewidzianej. No i trzeba ciąć otwory w zderzaku na zaślepki spryskiwaczy , jeśli nie masz .
    Ostatnio edytowane przez sedek ; 23-02-2019 o 13:31

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Mam zderzak z zaślepkami i mam zaślepki, kupiłem już spryskiwacze i zbiorniczek wraz z pompka i. Tylko się zastanawiam jak zasilić ta 2 pompke bo chciałem zrobić tak jak opisałem wcześniej. W ostateczności pociągnąć gdzieś zasilanie po kluczyku z kabiny i wtedy np. Minus do pompki na stałe a plus przez jakiś osobny guziczek włącznik i z manetek odpalać sama szybę zaś lampy osobno?? Chyba że ktoś ma patent jak wpisać się i zesparowac 2 pompki razem??

  6. #5
    Klubowicz Awatar Jacky
    Imię
    Jacek
    Model
    Peugeot 508 SW
    Silnik
    2.0 HDi 163 KM
    Od
    21 Mar 2008
    Mieszka w
    INOWROCŁAW
    Lepiej to zrobić jak oryginał, inaczej jakoś leci druciarstwem.

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    A więc tak mam już wszystko zamontowane zbiorniczek z 2 pompkami dysze z zaślepkami ( zderzak już miał wycięte otwory bo kiedyś zmieniałem na po lifta itp ) tylko została kwestia samego zasilenia instalacji i teraz rodzi się pytanie.Bo ciężko dorwać gotową wiązkę zasilającą xenony ale znalazłem chłopa co by podesłał mi niebieski przekaźnik oraz gniazdo wiec już coś tylko jak to zasilić czy dobrze kminię że.Przekaźnik jest zasilony z bezpiecznika nr.22 w komorze silnika a później od przekaźnika który jest pod kierownicą leci na pompkę spryskiwaczy xenon.Pytanie jak to ma działać i czy to zadziała.Bo skoro nie idzie zasilić pompki xenonowej z tej co jest do spryskania szyb przód/tył to możę by tak z innnego miejsca??Oczywiście po drodze wstawiając bezpiecznik itp?Jakie zadanie ma w tym przypadku niebieski przekaźnik?Zastanawiam się jeszcze nad taka opcja czy jak by nie kupić wiązki np z diesla 2005 roku i rozpruć ja i przełożyć samą wiązkę xenonową.Tylko w dalszym ciągu zastanawia mnie jak będą odpalały się spryski reflektorów ?Chyba że ktoś ma inny pomysł jakiś ??

    ---------- Post added at 23:13 ---------- Previous post was at 22:03 ----------

    Może zamiast kombinować lepiej pomyśleć nad takim czymś ?? https://allegro.pl/oferta/sterownik-...lny-7891442336 a zasilić ja np z impulsu wycieraczek i zamiast stałego 12v z aku zrobić po odpaleniu lamp ?

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Aktualizacja dziś udało mi się dorwać i wybebeszyć za grosze na szrocie cała oryginalna wiazke xenon.Musze ja tylko rozgrzebac i sprawdzić gdzie co zapindala

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Więc tak wiązkę którą udało mi się dorwać była od diesla z 2003roku.Po wybebeszeniu przewodów idących od przekaźnika wygląda to tak:
    Patrząc na przekaźnik według nr:
    1-2 przewody kolorów żółto pomarańczowy i żółto brązowy z czego(żółto brązowy leci do kostki która zasila pompkę spryskiwaczy szyby(( przy samej pompce w kostce jest też przewód koloru biało czarny która wchodzi do wiązki komputera w nogach pasażera) zaś przewód żółto pomarańczowy idzie również gdzieś do skrzynki bezpieczników w nogach pasażera)
    2-przewód czarny masa i leci w wiązce idącej do skrzynki bezpieczników
    3-przewód zielono żółty leci do kostki zasilającej pompkę spryskiwaczy xenonowych ( kostka xenon ma jeszcze czarny przewód który jest masowy)
    4-zielony przewód wychodzi gdzieś do skrzynki bezpieczników która jest w nogach pod kierownica
    5-przewód czerwony który leci do skrzynki bezpieczników pod maska i wchodzi w gniazdo bezpiecznika nr 22

    teraz moje pytanie brzmi takie.Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi w jaki kolor kostki bądź gdzie wchodzą przewodu koloru zielonego czyli nr.4, oraz koloru żółto pomarańczowego czyli nr.1 do skrzynki bezpieczników znajdujących się pod kierownicą? Oraz drugie pytanie skąd jest zasilana pompka spryskiwaczy szyb przód/tył? I jak to zrobić teraz czy po prostu nie podpinać przewodu który idzie z przekaźnika czyli nr.1 do pompki spryskiwaczy szyby i zostawić po staremu jak jest w oryginalnej wiązce.Bo tak się zastanawiam pewnie że biało czarny który idzie do pompki spryskiwaczy to sygnał z manetki czy jestem w błędzie?Bo teraz utkwiłem trochę w takim małym punkcie martwym i zastanawiam się jak to rozwiązać??

  10. #9
    Klubowicz Awatar Jacky
    Imię
    Jacek
    Model
    Peugeot 508 SW
    Silnik
    2.0 HDi 163 KM
    Od
    21 Mar 2008
    Mieszka w
    INOWROCŁAW
    Najlepiej by było jakiś serwisowy schemat dorwać.

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    A ktoś posiada taki??? W ostateczności jutro podjadę moze do ziomka i obczaje gdzie idą te dwa przewody które zasila ja przekaźnik xenon i najwyżej położę nowa wiazke a przy samej kostce fizycznie odetne i zaslepić to zasilanie które jest. Mnie interesuje skąd jesy obecnie zasłona sama pompka spryskiwaczy. No i w sumie zamiast ciągnąć zasilanie do skrzynki w kabinie może lepiej wpisać się gdzieś co idzie po zapłonie w kabinie lokalnie przy bezpiecznikach?? Zawsze można dołożyć bezpiecznik na przewodzie

  12. #11
    Klubowicz Awatar Jacky
    Imię
    Jacek
    Model
    Peugeot 508 SW
    Silnik
    2.0 HDi 163 KM
    Od
    21 Mar 2008
    Mieszka w
    INOWROCŁAW
    W Peugeocie spryski działają tylko przy włączonych światłach - to musi być jakoś powiązane.

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Możesz mieć rację z tym ale jutro sprawdzę całe szczęście jest jeszcze jeden na szrocie z xenonami i to się o obczai gdzie leca w skrzynce bezpiecznikow zaś bardziej mnie zastanawia gdzie w przed lifcie leci żółto brązowy z kostki spryskiwaczy. Coś czuję że jest wpiety gdzieś pod przekaźnik po stacyjce w skrzynce w nogach pasażera Więc zostanie tylko zwalić klemy i miernik na dzwonienie i szukać w kostkach i tak małymi kroczkami do przodu

  14. #13
    Klubowicz Awatar Jacky
    Imię
    Jacek
    Model
    Peugeot 508 SW
    Silnik
    2.0 HDi 163 KM
    Od
    21 Mar 2008
    Mieszka w
    INOWROCŁAW
    Dasz radę

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Dobra Panu już wszystko mam ogarnięte i wiem gdzie leca przewody z przekaźnika w zasadzie trzeba przepiac miejscami 2 przewody i reszta zostaje po staremu. Więc zrobię relacje foto i wrzucę jako poradnik ogólnie myślałem że gorzej będzie ale najgorzej będzie dorzucić zasilanie do skrzynki bezpiecznikow i do pompki xenon. Wrzucę efekt końcowy

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Spryski dolozone Smigaja elegancko 4godziny zabawy łącznie



    .. tylko zaślepki muszę jeszcze wkleić i będzie petarda

Podobne wątki

  1. [MkIII] dołozenie spryskiwaczy xenon
    By Mewa_lp in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-10-2014, 18:17
  2. [MkII] Dołożenie grzanych spryskiwaczy
    By KLUSEK in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-10-2009, 18:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów