+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Model
    ST 220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    18 Mar 2019
    Mieszka w
    Gdańsk

    Mondeo St220 po I lifcie - pytanie odnośnie kompresora klimatyzacji.

    Witam szanownych forumowiczów. Jestem nowym użytkownikiem forum i postanowiłem napisać do Was zapytanie, po wcześniejszym przeszukaniu forum.

    Od ponad pół roku jestem posiadaczem MKIII St220, lecz dopiero teraz zauważyłem, że kompresor, bądź wiatrak klimy ( głośne buczenie ) załącza się nawet, gdy klimatronic jest ustawiony na ECO ( radio/navi denso ). Przykładowo, gdy auto jest rozgrzane i ustane na światłach słychać załączający się ów kompresor, bądź wiatrak - nie jestem pewien- i tutaj moje pytanie, czy to normalne ? Klima działa poprawnie, tzn. po załączeniu przycisku a/c uruchamia się to samo - czyli ten sam dźwięk kompresora bądź wiatraka. Zaczęło mnie to zastanawiać dopiero teraz. Zrobiłem test diagnostyczny na DENSO i wyskoczył błąd - $A204 ( opisu niestety nie mogę znaleźć ). Obroty na biegu jałowym 800-900 rpm, więc chyba normalne. Obawiam się tylko, że nie korzystam z pełnej mocy auta, gdyż jeśli załącza się kompresor , znaczy to tyle, ze silnik jest na ciągłym obciążeniu przez klimę ? Temperaturę w aucie mam cały czas ustawioną na 18-20 stopni. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Jeśli popełniłem gafę i wstawiłem post nie w tym miejscu, to z góry przepraszam i poproszę o przeniesienie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez zachara Zobacz posta
    Przykładowo, gdy auto jest rozgrzane i ustane na światłach słychać załączający się ów kompresor, bądź wiatrak - nie jestem pewien- i tutaj moje pytanie, czy to normalne ?
    Wentylator załącza się jak silnik się nagrzeje, ale również wtedy kiedy załącza się kompresor klimy.
    Natomiast wentylator ma dwa biegi, pierwszy bieg nie jest jakoś wybitnie głośny , ale drugi jest już mocno słyszalny.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Model
    ST 220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    18 Mar 2019
    Mieszka w
    Gdańsk
    Sumując, nie musi to być problem z klimatyzacją, lecz po prostu głośno chodzący wiatrak ?

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    To się Podepne, ECO w II polifcie oznacza tylko automatyczne dostosowanie temp wnętrza i na ECO Kompresor się nie włącza albo??

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez zachara Zobacz posta
    nie musi to być problem z klimatyzacją, lecz po prostu głośno chodzący wiatrak ?
    Odepnij wtyczkę ze sprężarki klimy, i wtedy posłuchasz czy to wiatrak chłodnicy hałasuje.

    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    ECO w II polifcie oznacza tylko...
    Nie mam pojęcia co ono robi
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    ECO w II polifcie oznacza tylko...
    Nie mam pojęcia co ono robi
    Nooo to jak Ty Notoper nie masz pojęcia to nikt tu nie będzie wiedział prawdopodobnie



    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    Nooo to jak Ty Notoper nie masz pojęcia to nikt tu nie będzie wiedział prawdopodobnie
    Hehe, ja to bardziej z tych co wiedzą jak ustalić przez co może coś nie działać, niż z tych co mają w głowie poukładane symbole, modele, itp.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Kursant
    Model
    ST 220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    18 Mar 2019
    Mieszka w
    Gdańsk
    Nie uzyskując oczekiwanej odpowiedzi można zamknąć temat , ale dziękuję za zaangażowanie w sprawę i do usłyszenia

  10. #9
    Zarząd Awatar caqerr
    Imię
    Piotr
    Model
    MkIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 May 2011
    Mieszka w
    Wola/Pszczyna
    Cytat Zamieszczone przez zachara Zobacz posta
    bądź wiatrak klimy ( głośne buczenie ) załącza się nawet, gdy klimatronic jest ustawiony na ECO ( radio/navi denso ). Przykładowo, gdy auto jest rozgrzane i ustane na światłach słychać załączający się ów kompresor, bądź wiatrak - nie jestem pewien- i tutaj moje pytanie, czy to normalne ?
    tak, na 90% jest to po prostu wiatrak.
    ST220 się grzeje bardzo mocno, zwłaszcza jak ktoś ma kompletne wygłuszenia i seryjne katy w bardzo słabym miejscu(miedzy chłodnicą a silnikiem i między silnikiem a grodzią)
    Jeszcze jak masz uszkodzony rezytor wiatraków(co zdarza się bardzo często w ST) to zamiast 1 biegu odpala się od razu 2 bieg przy 106-110*C płynu.
    Na wskaźnik na desce nie ma co patrzeć, bo temp cieczy grubo musi przekroczyć 105-110 stopni żeby ten się wychylił
    Zrób sobie np forscanem test wentylatorów czy działają Ci obydwa biegi wentylatora
    Było ST200 '99 i niezapomniane ST220 '03 FL nudne MK4 2.0 TDCi Ghia X'08, specyficzne F46 '16... a teraz mk5 z powershiftem

  11. #10
    Kursant
    Model
    ST 220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    18 Mar 2019
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez caqerr Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez zachara Zobacz posta
    bądź wiatrak klimy ( głośne buczenie ) załącza się nawet, gdy klimatronic jest ustawiony na ECO ( radio/navi denso ). Przykładowo, gdy auto jest rozgrzane i ustane na światłach słychać załączający się ów kompresor, bądź wiatrak - nie jestem pewien- i tutaj moje pytanie, czy to normalne ?
    tak, na 90% jest to po prostu wiatrak.
    ST220 się grzeje bardzo mocno, zwłaszcza jak ktoś ma kompletne wygłuszenia i seryjne katy w bardzo słabym miejscu(miedzy chłodnicą a silnikiem i między silnikiem a grodzią)
    Jeszcze jak masz uszkodzony rezytor wiatraków(co zdarza się bardzo często w ST) to zamiast 1 biegu odpala się od razu 2 bieg przy 106-110*C płynu.
    Na wskaźnik na desce nie ma co patrzeć, bo temp cieczy grubo musi przekroczyć 105-110 stopni żeby ten się wychylił
    Zrób sobie np forscanem test wentylatorów czy działają Ci obydwa biegi wentylatora
    Dziękuję za odp

Podobne wątki

  1. [MkIII] Wymiana kompresora klimatyzacji Mondeo MK3 2001r
    By Paker in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2018, 21:51
  2. [MkIII] Jakie wymiary lozyska do kompresora klimatyzacji?
    By Adrian0117 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2017, 10:28
  3. Forda Mondeo model ST220 po lifcie
    By Maker in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-11-2016, 22:02
  4. [MkIV] Łożysko kompresora klimatyzacji 2.0 TDCI MK4
    By pawekxp in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-04-2016, 16:51
  5. [MkIII] wymiana kompresora - sprężarki klimatyzacji - jak?
    By panter4 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 11:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów