+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: St220 lpg

  1. #1
    Pieszy
    Model
    St220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    18 Mar 2019
    Mieszka w
    Barlinek

    St220 lpg

    Witam. Napiszę wprost jak sytuacja wygląda i chciałbym żeby udało się obejść bez zbędnych uszczypliwosci zostałem posiadaczem dość przypadkowo st220 2005r. Jestem teraz w trakcie przywracania jego stanu taki jaki mnie w autach tylko interesuje, mechaniczne rzeczy powoli dobiegaja końca, dlatego też pora na podjęcie
    Decyzji co z jego lpg. Jest w nim już instalacja gazowa, ale nie dość, że ma już 7 lat to jest wytworem firmy, która już nie istnieje mianowicie polskie Diego. Zastanawiam się mocno nad założeniem nowej instalacji. Jesteście w stanie mi doradzić w jaką firme miałbym celowac? Ewentualnie jakaś dokładniejsza nazwę? Myślałem nad oczywistym już BRC. Znajomy gazownik zajmuje się z kolei lovato Ale trochę poczytałem i się lekko zrazilem. Jakieś sugestie, rady? Robię naprawdę dużo kilometrów. Będę bardzo wdzięczny

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Diego to KME, i dalej funkcjonują
    Kwestia który masz konkretnie sterownik, Bingo były całkiem spoko, G3 tak samo , wystarczy wymienić reduktor, wtryski, gumowe węże i jedziesz dalej,
    chyba że masz coś jeszcze starszego.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    St220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    18 Mar 2019
    Mieszka w
    Barlinek
    Chodzi o to, że udało mi się kupić go w dosyć dobrej cenie i wliczalem wymianę instalacji w jego kosztorys. Mam pierwszy raz doczynienia z instalacja gazowa w swoim samochodzie i chciałbym żeby to dobrze współgrało, powodem też tego, że zastanawiam się nad wymianą jest kwestia przyszłej sprzedaży. Wydaje mi się też, że będzie mi łatwiej go oddać dalej w momencie, kiedy instalacja będzie miała 2 lata, a nie 9. Poczytałem już sporo co do instalacji w tym aucie i wywnioskowalem, że nie jest jakoś tytanem wytrzymałości przy lpg i warto zainwestować w coś lepszego. Mogę się mylić, jeżeli tak to fajnie jakby ktoś mnie dobrze nakierunkowal.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Barabaz Zobacz posta
    warto zainwestować w coś lepszego. Mogę się mylić, jeżeli tak to fajnie jakby ktoś mnie dobrze nakierunkowal.
    Podstawa to wydajny reduktor (min 240KM) no i rozsądne wtryskiwacze, sam sterownik to drugorzędna sprawa,
    Kwestia jaki masz konkretnie sterownik u siebie, bo jak pisałem jak Bingo czy G3 to wystarczy wymienić reduktor i wtryskiwacze, butli też się pewnie kończy homologacja.
    Natomiast jak po całości będziesz chciał wymieniać łącznie ze sterownikiem na coś innego, to i trza będzie wypruć instalację elektryczną, a to dodatkowa dłubanina i koszty.
    Jak na obecnym zestawie nie ma jajec z jazdą na LPG to osobiście zmieniałbym tylko reduktor/wtryski, no i kwestia terminu butli.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    St220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    18 Mar 2019
    Mieszka w
    Barlinek
    Sprawdzę i jutro dam odpowiedź jaki mam sterownik. Butla była wymieniana (nwm jaki powod) ale ma dopiero 2 lata. Gość który zajmuje się tylko i wyłącznie BRC zaproponował mi założenie instalacji bez wymiany butli za 3 k. Z kolei inny gazownik za odświeżenie bieżącej instalacji zawołał 750. Jest różnica, fakt ale martwię się o przyszła sprzedaż szczerze mówiąc. Dorsdzilbys mi co i jakiej marki musiałbym zainstalować w swojej obecnej instalacji żeby to.mialo ręce i nogi? A ja wtedy porownalbym to może z ofertą gazownika co chciał się tym pobawić

    ---------- Post added at 22:48 ---------- Previous post was at 22:45 ----------

    No i kwestia tego czy aktualnie to co mam da się skleić w coś lepszego lub chociaż na równi co dobrze założone nowe BRC, zakładając że mam sterownik który opisujesz? Bo jeżeli z góry wiadomo, że nie - nawet jeśli będzie to nie wielka różnica to chyba byłbym skłonny zainwestować w nowke
    Ostatnio edytowane przez Barabaz ; 19-03-2019 o 23:50

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Barabaz Zobacz posta
    Z kolei inny gazownik za odświeżenie bieżącej instalacji zawołał 750.
    Cena dobra, tylko co on za reduktor i wtryski chce założyć że tak tanio? Bo na Valtekach to ten silnik jeździł nie będzie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Pieszy
    Model
    St220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    18 Mar 2019
    Mieszka w
    Barlinek
    Wiesz co patrzyłem na ten sterownik i jest tam jedynie napisanie Diego LS nie ma na nim nic typu g3 czy bingo. Mam rozumieć, że jest to gorszej jakości ster niż bingo czy g3?

    ---------- Post added at 12:51 ---------- Previous post was at 12:49 ----------

    Mógłbyś mi wymienić konfigurację w która miałbym uderzać? Porównalbym to z jego ofertą o ewentualnie gdyby się różniła zapytalbym o jego cenę z Twoimi bebechami. Z tego co pamiętam, nie wspominał o valtekach, wręcz je wysmial, ale nazwy Tobie nie podam co proponował,bo po prostu nie pamiętam
    Ostatnio edytowane przez Barabaz ; 20-03-2019 o 14:23

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Barabaz Zobacz posta
    Diego LS
    Czyli masz to
    http://www.lsczech.pl/pliki/Instrukc...20_3.0.6.x.pdf
    Więc sterownik bym zostawił, solidna konstrukcja, nie naszpikowany fiuczerami które i tak nic nie dają, przejrzysty interfejs do samodzielnej konfiguracji.

    Cytat Zamieszczone przez Barabaz Zobacz posta
    Mógłbyś mi wymienić konfigurację w która miałbym uderzać?
    Ja od dłuższego czasu nie jestem na bierząco w nowościami i cenami
    Jeśli chodzi o reduktory to jestem zwolennikiem OMVL, bardzo fajnie wykonali rozwiązanie dwukomorowe dzięki czemu reduktor ma nikłe wahania ciśnienia przy mocniejszym wydatku.
    przykładowy link
    https://www.agsiedlik.pl/en/reduktor...-km-i1843.html

    Z wtryskiwaczami to dużo nie pomogę, bo z nimi to różnie, jednego roku dany wtryskiwacz jest ok, a później popada w niełaskę, sam jak zmieniałem dałem RegFasty i było bardzo zadowolony. Choć ciut mniej niż z MED-ów, ale medy ciut za drogawe były bo komplet do fałki 800zł wychodził, stare medy wytrzymały 150 tyś i pewnie dalej by jeździły gdybym miał imadło żeby je samemu oczyścić/, bo oczyszczenie w warsztacie wołali 600zł. a regfasty za 500 kupiłem.

    Ostatni raz przy instalce to 4 lata temu grzebałem, teraz to pewnie inne marki/producenci są na topie
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 20-03-2019 o 14:52
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 11-11-2010, 23:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów