+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    23 Mar 2019
    Mieszka w
    Lublin

    Korozja Kielichów mk3

    Witam Panowie.
    Mam następujący problem. Koroduja mi kielichy amorków z przodu. Załączam zdjęcia. Czy trzeba to jakoś szybko ogarniać? Czy się nie martwić? Wyczyściłem i spryskałem preparatem od rdzy na bazie żywicy epoksydowej i po czasie spróbuję zrobić zaprawki. Oceńcie sami.
    https://zapodaj.net/eb8b2ece96b17.jpg.html
    https://zapodaj.net/6629cbd138b7f.jpg.html

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Ja bym się nie martwił tak bardzo. Tragedii nie ma. Oczywiście w wolnej chwili pomału można się za to wziąć. Oczyścić do sucha np. szczotka drucianą na szlifierce, przemyć benzyną ekstrakcyjną, zagruntować podkładem reaktywnym (np. corizon) , na to podkład epoksydowy (można kupić taki na pędzel) - nie akrylowy lub inny w aerozolu ! (one wchłaniają wodę). Następnie zmatowić papierem np. 400 - na sucho ! Przemyć raz jeszcze benzyną no i można lakierować (baza pod kolor + bezbarwny).

    To jest moje zdanie - ty postąpisz jak będziesz chciał. Można też przeczyścić i po odtłuszczeniu benzyną ekstrakcyjną prysnąć lakierem w aerozolu w zbliżonym kolorze. Nie oszukujmy się, nie są to auta młode i nie wiadomo jak długo jeszcze będzie ci służył.
    Poza tym oba kielichy od strony komory silnika są przykryte takimi czarnymi plastikami, wiec nie są widoczne. A jeśli nie masz tych plastików warto je nabyć na szrocie i wtedy po pryśnięciu lakierem tych kielichów przykryć je plastikami - nie będzie nic widać.
    A tak trochę dziwne, że w tym miejscu tak ci zardzewiały kielich, zazwyczaj rdzewieją pod spodem od strony nadkola .
    Ostatnio edytowane przez sedek ; 29-03-2019 o 12:33

Podobne wątki

  1. [MkIII] Rozpórka kielichów - czy warto?
    By acho in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 16:26
  2. [MkII] Wystajace amortyzatory z kielichów
    By luki1557 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 02:12
  3. [MkIII] rozpórka kielichów ST220
    By baczu in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 21:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów