+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    27 Oct 2017
    Mieszka w
    Bytom

    Buczenie od 80-160 km

    Czesc wam
    Mam problem .wymienilem z przodu tarcze i klocki w mondziaku i od czasu ich wymiany w przedziale 80-160 km cos buczy od str przedniego prawego kola .wczesniej takiego buczenia nie mialem .byly krzywe tarcze zjechane klocki i tylko trzeslo kierownica przy hamiwaniu teraz hamowanie odbywa sie bez tych efektow telepania ale przyszlo buczenie ...co moze byc powodem bo jakos nie bardzo chce wierzyc ze ledwo to wymienione i od tak o poszlo lozysko skoro wczesniej bylo cichutko

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Opis
    Kombi 2004r SCI
    Od
    20 Nov 2016
    Mieszka w
    Tczew
    Może krzywe tarcze z powodowały uszkodzenie łożyska. Podnieś auto i zakręć kołem jak łożysko uszkodzone będzie słychać. U mnie łożysko słychać było w przedziale prędkości 60-100 powyżej żadnych hałasów, no i w zakrętach się odzywało.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    27 Oct 2017
    Mieszka w
    Bytom
    Na podniesionym kole cisza zero oporow kreci sie az milo ... W zakretach nic nie halasuje na pelnym skrecie prawo lewo tez nic nie stuka nie buczy tylko w tym przedziale predkosci nic wiecej ... No i drganie kierownicy wystepuje minimalne bo minimalne ale jest i tez tylko w tym zakresie predkosci

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Opis
    Kombi 2004r SCI
    Od
    20 Nov 2016
    Mieszka w
    Tczew
    Może to wina opon, przełóż może tył do przodu.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    27 Oct 2017
    Mieszka w
    Bytom
    Niestety przelozylem opony tyl na przod pozniej zamienilem stronami a wciaz cos buczy .nie wazne czy daje gaz czy wciskam sprzeglo buczy i buczy nie wiem juz za co sie zlapac kolo w powietrzu obraca sie cicho az milo nie ma luzu gora dol . Czasem wyje pompa wspomaganie na prawie pelnym skrecie kiery skrzynia zeby buczala watpie bo czy mam noge na gazie czy na wcisnietym sprzegle buczenie jest ciagle w tym zakresie predkosci i nie chce byc inaczej

  7. #6
    Zielony listek Awatar perials
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Nov 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Może łożysko podpory półosi. Ono zazwyczaj w jakiś konkretnych warunkach się "odzywa". Ja miałem przypadek, że podczas jazdy niesłyszalne, a na podnośniku przy obracaniu kołem huczało jak koło młyńskie.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar zbiban1967
    Imię
    Zbigniew
    Model
    ALFA ROMEO 159
    Silnik
    zawsze benzyna
    Od
    28 Apr 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Nie zawsze cisza przy podniesionym kole wyklucza łożysko.Niekiedy wyją tylko pod obciążeniem. Jeżeli objawy wyszły po naprawie hamulców przyjrzałbym się dokładnie układowi hamulcowemu. Może tłok nie odbija do końca lub zapiekły się prowadnice.
    Alfa Romeo 159
    ,BMW 325 ,Seat Ibiza. Było Mondeo mk3

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    27 Oct 2017
    Mieszka w
    Bytom
    Dzieki za sugestie .bede walczyc nadal z tym zjawiskiem :/

  10. #9
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    mi łożysko buczało przy wyższych prędkościach i na pierwszy rzut ucha też myślałem że to raczej coś nie tak z oponami będzie. Dopiero wymiana dwóch przednich łożysk przyniosła błogą ciszę. Moje łożyska nie miały żadnego luzu, szumienia też przy delikatnym zakręceniu kołem nie szło wyczuć.
    pozdrawiam
    Leszek

  11. #10
    Zielony listek Awatar davidcie
    Imię
    Dawid
    Opis
    Mondeo Mk2 1,8 TD (2000)
    Od
    26 Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Potwierdzam poprzedników że nie zawsze daje się wyczuć łożysko kręcąc podniesionym kołem rękami. Raz że obciążenia żadne a dwa że rękami nie zakręcisz kołem tak by rozpędziło się do obrotów jakich doświadcza przy wyższych prędkościach... chyba, że masz dużo więcej pary w łapach niżnormalny człowiek Co możesz spróbować zrobić to podnieść jedną stronę, wrzucić II bieg, później III, IV... i tak sobie jechać, a dzięki temu że mamy prosty dyferencjał koło w powietrzu będzie się kręcić coraz szybciej natomiast to na ziemi powinno pozostać na ziemi bez ruchu. Wtedy biegiem do koła i słuchasz czy cośhuczy i co.

    Drugie info anegdotalne: @perials podał dobry trop, podpora półosi u kumpla w Sharanie tak właśnie się objawiała że tylko przy konkretnej prędkości był hałas. Łożyska w kołach u nas huczały dość liniowo w pełnym zakresie prędkości, po prostu hałas rósł w miarę jej wzrostu.

  12. #11
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    wymieniałeś tarcze i klocki to sprawdź metalowe osłony czy któraś nie jest pęknięta albo przygięta (będzie ślad otarcia), przy dużych prędkościach może podmuch dociskać je do tarczy, taki metaliczny dźwięk.

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Buczenie
    By Osiem in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-11-2010, 23:53
  2. [MkIII] Buczenie z kół
    By rufus767 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2010, 00:57
  3. [MkII] Buczenie
    By snopi6 in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-06-2009, 17:16
  4. Buczenie
    By Urbanskil in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-05-2005, 09:52
  5. buczenie
    By bolek in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-04-2005, 23:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów