+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    30 Jul 2018
    Mieszka w
    Lublin

    Utrata ³±czno¶ci z ABS

    Witam, niedawno w mondeo os³ab³ mocno akumulator (do ok 8V) w nastêpstwie czego wyrzuci³o na C+ komunikat Immobilizer: Aktywny
    IMG_20190317_111600.jpg
    Po pod³±czeniu kompa b³ad U0121 - Utrata ³±czno¶ci z modu³em steruj±cym uk³adem zapobiegaj±cym blokowaniu kó³ podczas hamowania (ABS)
    Gdzie szukaæ ¼ród³a k³opotu? Czyta³em co¶ o wi±zce od PCM? Pomóg³by mi kto¶ to zlokalizowaæ? S³aby akumulator to powód braku komunikacji czy s±dzicie, ¿e raczej zwyk³y zbieg okoliczno¶ci a przyczyna bardziej mechaniczna?
    Dodam tylko, ¿e auto nie odpala, nie uruchamia wcale rozrusznika, wcze¶niej ¿adnych komunikatów ani b³êdów.
    Ostatnio edytowane przez scobe ; 26-03-2019 o 16:01

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar Mischel
    Imiê
    Micha³
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    O¿arów Maz./Wa-wa Mokotów
    Zacznij od podmiany aku na sprawny.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    30 Jul 2018
    Mieszka w
    Lublin
    Dobra doszed³em ³adu, i mniej wiêcej ogarn±³em co jest nie tak. Przyczyna rzeczywi¶cie, roz³adowany akumulator. Niestety wymiana / na³adowanie akumulatora czasem mo¿e nie wystarczyæ. Nigdzie nie by³o wprost napisane a wiêc podpowiem. Trzeba podpi±æ siê pod kompa i zresetowaæ PCM / BCM u¿ywaj±c procedury serwisowej. Nie wiem dok³adnie który, bo zresetowa³em oba jeden po drugim. Wtedy po chwili pokaza³ mi siê na liczniku przebieg, uda³o siê auto odpaliæ ale za chwilê znów by³o wszystko do du*y. Zamkn±³em auto i zostawi³em na noc, rano ju¿ by³o wszystko ok, zatem recepta na to to reset PCM/BCM a nastêpnie zostawiæ auto aby siê u¶pi³o je¿eli same resety nie pomog³y. Co ciekawe wszystko zrobi³em na s³abym wci±¿ akumulatorze (ok 11.4V pokazywa³, ale wci±¿ bezproblemowo krêci³) ze wzglêdu na to ¿e nowy akumulator do mnie nadal zmierza i dopiero za kilka dni bêdê go mia³.

    Co do kabla to ja u¿y³em vscan viaken oraz forscana, czyli inwestycja za 150z³.
    Ostatnio edytowane przez scobe ; 28-03-2019 o 11:56

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] utrata mocy
    By Grzesiex1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-11-2017, 11:46
  2. [TDCi MKIII] utrata mocy
    By luis in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-06-2017, 19:27
  3. [Zetec] [mkI] utrata mocy i reakcji na gaz
    By cromaclar in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-12-2011, 13:30
  4. Utrata mocy
    By xawier2 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-11-2007, 13:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów