+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    02 Apr 2019
    Mieszka w
    Zakopane

    Denso - moduł telefonu, wtyczka GPS i inne drobiazgi

    Witam wszystkich użytkowników. Od trzech lat jestem szczęśliwym (póki co ) posiadaczem MK3 kombi z radiem Denso.
    Zagłębiając się w każde możliwe tematy w internecie o tym ustrojstwie, zacząłem coś tam kombinować. Wiem, że to już raczej urządzenie przestarzałe, ale mam manię na punkcie działania wszystkiego tak, jak to było fabrycznie. Poza tym, lubię kombinować

    Więc, szukając możliwości doposażenia tego w BT, kupiłem moduł BT z VC Nokii (RX-1C), ale nie było kabli. Kupiłem kable, ale nie działa - teraz już wiem, że moduł radia musi być co najmniej z 2004r., moje auto jest z 2003. Szukałem dalej, znalazłem kable od mikrofonu, głośnika na tunelu pod kierownicą i wtyczkę RJ45 bodajże lub podobną. Szperałem dalej, znalazłem moduł Nokii HF-5, bo miał pasujące wtyczki (na Allegro było napisane że od Mondeo). Niestety też nie bardzo idzie, bo wyłącza się możliwość słuchania radia i CD, w tym miejscu wskakuje rysunek telefonu i ani działania telefonu, ani Bluetooth'a.

    Druga rzecz, to chciałem naprawić GPS, który nie łapie satelit. Kupiłem stopkę z batem, niestety bez zmian. Ale znalazłem za to wtyczkę która prawdopodobnie idzie od anteny - wisi sobie swobodnie pod schowkiem. Moje podejrzenia są takie, że gdzieś jest łącznik między DVD z bagażnika, a tą właśnie wtyczką - bo kabel z anteny jest zbyt krótki, żeby sięgał do napędu DVD.

    Moje pytanie brzmi:
    Co za moduł mógł siedzieć w tym aucie? Jakiś ze stacją dokującą Nokii?
    Gdzie szukać połączenia DVD z anteną?
    Dodaję zdjęcia wtyczki spod schowka (chyba leci w stronę prawego słupka)
    photo_2019-04-03_19-04-56.jpgphoto_2019-04-03_19-04-58.jpg

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Żeby działał oryginalny moduł bluetooth musisz mieć denso z modułem radia o numerze od 5ST7-18B988-AC i produkcji od 12/2004. Wcześniej był tylko zwykły zestaw pod telefon wpinany w tunel w miejsce kubka na napoje. Oryginalne anteny były wadliwe i szybko padały przez wilgoć, polecam antenę wewnętrzną, ja mam z chin za 13zł i hula Antenę do gps można wpiąć w dwóch miejscach, bezpośrednio w dvd w bagażniku, tam po modyfikacji podejdzie gps z wtyczką HRS-GT5 lub przy lewej nodze pasażera pod wykładziną gdzie łączy się wiązka anteny z wiązką podłogi. Tam pasuje wtyczka FAKRA bez żadnych przeróbek. Wtyczka którą wstawiłeś to chyba antena od zestawu gsm.
    Wtyczka anteny FAKRA

    Antena z china

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    02 Apr 2019
    Mieszka w
    Zakopane
    Czyli wszystko tak, jak przypuszczałem. Właśnie fotkę tej niebieskiej wtyczki znalazłem na angielskim forum, próbowałem jej nawet poszukać w aucie, ale nie udało mi się na tyle odgiąć wykładziny, bo na tunelu za radiem jest złączona :P
    Ale jaja z tą anteną, bo przy kostce na dachu są dwa kable - czyli wychodzi na to, że jeden jest od GSM, drugi FM. A od GPS powinien być zapewne trzeci. Denso wg VINu jest fabryczne, wiec może ktoś wymieniał antenę z kablami..

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Znalazłem taką wiązkę u siebie.

    Patrząc od prawej:
    Przewód anteny gps
    Antena do radia
    Antena gsm
    W tej wiązce jest taka wtyczka którą wrzuciłeś.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    02 Apr 2019
    Mieszka w
    Zakopane

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-01-2015, 22:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów