+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant Awatar maverick79
    Model
    Mk5
    Silnik
    2.0 tdci 180 KM
    Od
    06 Apr 2019
    Mieszka w
    Olsztyn

    Nowe opony 235/45/18 dylemat

    Witam. Na początku z racji że jestem nowy chcałem wsztkich przywitać. Proszę o pomoc w wyborze nowych opon do mondeo mk5 kombi 2.0 diesel 180 KM. Obecnie mam załóżne Kleber dynaxer 235/45/18. Czytelem że to rozmiar opcjonalny do tego samochodu dlatego też szukam w tym rozmiarze. Żeby zawęzić temat czytałem opinie między dwiema markami i jedna z nich chce wybrać. Vredestein ULTRAC SATIN 235/45 R18 98 Y i Falken AZENIS FK510 235/45 R18 98 Y. Jeden i drugie maja dobre opinie i podobna cenę. Na paczku chcałem zamówić falken ale znalazłem Vredestein. Jednak Vredestein jest w klasie premium a falken z kolei polecane do bardzej sportowej jazdy z opini których czytełem i to opona japońska klasa średnia ale w testach też wypada dobrze. Tylko boje się czy nie będzie za twarda. Vredestein z opini jest bardzej komfortowy na czym też mi zależy. Ogólne jezdze normalnie ale czsami też zdarza się szybcej w zakrętach. Obecny Kleber jest dość twardy dlatego też mam po 2.2 atmosfeery na oponę a najpiej zbiera dziury na 2 atmosferach. Potrafi też lekko się uslizgnac przy mocniejszym dodaniu gazu np na rondzie. Może ktoś jeździ na Vredestein tym bądź falken azenis fk510 i pomoże mi w wyborze.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Michał
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    14 Aug 2016
    Mieszka w
    stronie
    Witam kolegę moje zdanie jest tylko jedno michelin continetal nic tych opon nie pobije.troche ich przejezdilem wymieniam co sezon max co dwa i jak dla mnie tylko te firmy michelin zima lato rewelacja conti zima super ale wybor jest twoj

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  4. #3
    Kursant Awatar maverick79
    Model
    Mk5
    Silnik
    2.0 tdci 180 KM
    Od
    06 Apr 2019
    Mieszka w
    Olsztyn
    Być może ale chce kupić coś koło 2 tys

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar zbiban1967
    Imię
    Zbigniew
    Model
    ALFA ROMEO 159
    Silnik
    zawsze benzyna
    Od
    28 Apr 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Vredenstein ale Sportrack 5 ( na tych jeździłem ) bardzo dobre do normalnej jazdy przy niższych mocach. Falken ma bardzo dobre opinie wśród użytkowników aut trochę mocniejszych ( min. na forum Alfaholicy ) Ja bym był brał Falken. A co do kolegi michalmondeo to chwalenie się tym ,że co sezon ( więc jakieś 7-8 miesięcy ) zmienia się opony jest oznaką głupoty. Bo albo jest się niebezpiecznym na drodze ,nie umie się jeździć albo upala brykę na torze ( wtedy sorry ) A tak poza konkursem 125 kucy w dieslu chyba tak nie zjada opon. Mam w BMW ponad 200 i nie zmieniam kapci tak często. No i interpunkcja się kłania.
    Ostatnio edytowane przez zbiban1967 ; 07-04-2019 o 20:36
    Alfa Romeo 159
    ,BMW 325 ,Seat Ibiza. Było Mondeo mk3

  6. #5
    Kursant Awatar maverick79
    Model
    Mk5
    Silnik
    2.0 tdci 180 KM
    Od
    06 Apr 2019
    Mieszka w
    Olsztyn
    Tylko czy falken nie będzie za twardy? W porównaniu do Vredestein. Mają te same parametry i indeksy nośność. Użytkownicy piszą że Vredestein jest bardzo komfortowy co jets ważne podczas jazdy choć kots tam pisał że miejscami za miękki na zakrętach. Nie mam jak to porównać. Mój ojcec się zasmial że mam kupić sobie 2 te i dwie inne i będę widział. A tak na poważnie to chcala bym być pewny wyboru i być zadowolny z zakupu.[COLOR="Silver"]

    ---------- Post added 09-04-2019 at 00:16 ---------- Previous post was 08-04-2019 at 23:41 ----------

    Bo musze coś na ten miesac kupić
    Ostatnio edytowane przez maverick79 ; 09-04-2019 o 01:17

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    Michał
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    14 Aug 2016
    Mieszka w
    stronie
    To ze zmieniam opony często to nie znaczy że upalam auto,mam taki kaprys i możliwości to zmieniam.

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  8. #7
    Kursant Awatar maverick79
    Model
    Mk5
    Silnik
    2.0 tdci 180 KM
    Od
    06 Apr 2019
    Mieszka w
    Olsztyn
    Sport track nie ma za dobrych opini pozatym podobno szybko się ścierają. Vredestein ULTRAC SATIN na plus według mnie jest opona ładniejsza od falken azenis fk510 choć dla każdego wyglod będzie inny podobno satin jets komfortowa. Na minus podobno ciasnych zakrętach na mokrym traci przyczepność i czy satin nie jest za miękki trzymanie boczne czy nie będzie bujało samochodem. Kolejny plus Vredestein satin opony można kupić z 2019 roku. Na plus falken azenis podobno bardzo dobre trzymanie na suchym i mokrym. Na minus podobno większe spalanie choć etykieta ta samo. Nie wiem jak z komfortem jazdy czy są tak samo komfortowe jak Vredestein satin. Wiem że wybór należy dla mnie ale proszę jescze raz o pomoc wyboru między tymi oponami. Ja myślę że bardzej praktyczne dla mnie jazda glownie w mieście będzie Vredestein Ultrac Satin choć gdzieś w myślach mam nadal falken azenis FK510.

  9. #8
    Kursant Awatar maverick79
    Model
    Mk5
    Silnik
    2.0 tdci 180 KM
    Od
    06 Apr 2019
    Mieszka w
    Olsztyn
    Kupiłem te falken azenis fk510 w rozmiarze 235/45 ZR18. Jak narazie jestem średnio zadowolony. Przy ostrzejszym ruszeniu na suchym opona potrafi zapiszczec.Stare opony tego nie robiły . Może dlatego że jest nowa mam ją dopiero jeden dzień. Powietrze 2.3 z przodu 2.2 z tyłu. Przy 160 na nie całkiem rownej drodze samochód jakiś dziki mi się wydaje jak by za twardy nie mam poczucia klejenia. Napompowalem je porzy zakładaniu nawet azotem. W starych oponach miałem 2.1 albo 2.0 z przodu i z tyłu wiem że to za mało ale smachod bardzej wedlug mnie jest mieki na dziurach i mam poczucie że lepiej się trzyma. Może tu też torzeba zrobić po 2.2. Przod 2.1 tył po 2.0 to chyba za mało. Pewnie będzie wicej palił i wolniejszy. Ogólne nie są twarde moze to moje widzi mi się albo powienm kupić coś bardzej komfortowego np te Vredestein ULTRAC SATIN jak chcłem do tego auta albo coś innego. Ludzie po opinach są zadowoleni. W testach te opony też wypadły dobrze kilka razy pierwsze mijsce zawsze w czołówce. Może trudno mnie zadowolić. 😐. A może się ułoża późnej albo zrobić mniej powietrza.

  10. #9
    Zielony listek
    Imię
    Michał
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    14 Aug 2016
    Mieszka w
    stronie
    Na falkenach nie jezsilem ale jezdzi brat woec tyle wiem ze sa twarde i nie zuzywaja sie tak bardzo.Twarde i to przy profilu na 60 więc konfortu przy 45 napewno nie będzie

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  11. #10
    Kursant Awatar maverick79
    Model
    Mk5
    Silnik
    2.0 tdci 180 KM
    Od
    06 Apr 2019
    Mieszka w
    Olsztyn
    Na nowych jedzil? One nie są aż tak twarde. Teraz mam 2.3 2.2 i jak wciszes palcem z boku opony normalne możesz ją jescze leko wcisnąć. Myślę można pobawić się powietrzem zrobic po 2.2 albo 2.1 i powinio być ok. Jutro może sprawdzę szkoda tego azotu tylko. Te opony podobno tak czytałem że są zakladane seryjnie do Audi s4 i bmw m3 gdzieś a takze do luksusowych mi limuzyny to nie może być ani za twarda ani za miękka. Podobno twarde jest model falken 453.t Tak smao Dunlop maaxx sport 2

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 120 KM
    Od
    08 Jan 2019
    Mieszka w
    Białystok
    Ja czytałem, że te opony są twarde i do tego mają wzmacniane boki, więc chyba nie ma szans żeby wcisnąć ją lekko palcem.

  13. #12
    Kursant Awatar maverick79
    Model
    Mk5
    Silnik
    2.0 tdci 180 KM
    Od
    06 Apr 2019
    Mieszka w
    Olsztyn
    Są jakie są nikt inny oprcz mnie o tym nie pisała raczej wszyscy są zadowoleni ani jednego złego komentarza. Spokojnie możesz je wcisnąć palcem przy 2.3 2. 4 atmosfereze nawet na centymetr. Może ci się pomylio z modelem 453.

    ---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 23:03 ----------

    Są jakie są nikt inny oprcz mnie o tym nie pisał raczej wszyscy są zadowoleni ani jednego złego komentarza. Spokojnie możesz je wcisnąć palcem przy 2.3 2. 4 atmosferze nawet na centymetr. Może ci się pomylio z modelem 453.

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 120 KM
    Od
    08 Jan 2019
    Mieszka w
    Białystok
    Faktycznie, masz racje, w modelu 453 są twarde, że nie da się palcem nacisnąć. Mój błąd, źle doczytałem.
    Ostatnio edytowane przez Grizzly72 ; 20-04-2019 o 12:07

Podobne wątki

  1. Nowe zimówki dylemat proszę o pomoc
    By snoopy in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30-01-2018, 16:53
  2. letnie opony yokohama- dylemat indexu
    By kw95s in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 10:50
  3. [MkIII] Opony do ST220 - dylemat
    By krzysiek__m in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 00:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów